№ 29
18  липня  2018 року

Якщо хочеш знати муки, отримай квитанцію й завітай у РЕМ-Прилуки

  • Вівторок, Черв. 27 2017
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Почну з того, що всі ми живемо в одній державі. Здавалось би, закони мають бути одні для всіх. Та де там. Коли береш квитанцію за спожиту електроенергію, яку отримують родичі чи знайомі в інших містах, наприклад, в Ірпені Київської області, то бачиш, що вона проста-простісінька: зазначені останні й попередні показники, виведена різниця й сума, яку абонент має оплатити – і все. А у квитанціях, які прилучани отримують від Прилуцького РЕМу, як говорять, чорт ногу зламає. Тут попередні показники й останні на одну дату, потім якісь донарахування вже без дати, далі залишок до сплати на початок місяця, потім залишок до сплати на кінець місяця, а далі – ще цікавіше: плановий платіж за наступний місяць. Уловили різницю між зрозумілими платіжками в Ірпені й плутаними-заплутаними в Прилуках. Я розумію, що енергопостачальні компанії належать різним власникам, але ж вони діють на  території однієї держави. То чому ж в ірпінських квитанціях все ясно, як у білий день, а в прилуцьких – темніше темної ночі.
    Щоб розібратися в незрозумілих нарахуваннях, ми з чоловіком завітали в Прилуцький РЕМ. Посиділи в черзі, бо, як з’ясувалося, таких «допитливих», як ми, було тут чималенько. Коли звернулися до оператора №1 і поставили декілька, напевно, не зовсім зручних  запитань, відповіді не отримали. Тоді ми попросили оператора назватися, щоб знати, з ким спілкуємося (бейджика  в неї не було), на що отримали відмову. Але все-таки оператор зробила нам «послугу», а може, просто таким чином вирішила зняти з себе відповідальність  і відвела нас в інший кабінет, господар якого спочатку зустрів нас не дуже люб’язно. Лише тоді, коли я запитала, з ким маємо справу, і почала записувати інформацію в блокнот, чоловік назвався, що він Костянтин Хантіль — начальник інспекції РЕМу. Ми попросили показати нам документи, якими керуються при оформленні квитанцій, та затверджений графік зняття контролером показників лічильника. На жаль, жодного документа нам не показали.  І знову ж таки, коли почали ставити незручні запитання, начальник інспекції заявив, що він розрахунки не проводить, і намагався перенаправити нас до керівника РЕМу або до заступника. А ще пан Костянтин наполегливо радив нам створити особистий кабінет споживача й через комп’ютер передавати показники станом на перше число місяця, що ми, до речі, і зробили відразу після повернення з РЕМу. Але ж людям, особливо поважного віку, які не мають комп’ютерів, так і будуть дурити голови такими «замороченими» квитанціями.


А тепер про найголовніше. Про те, чому двічі на місяць контролер знімає показники лічильника, а не один раз у кінці місяця. Усе дуже просто: щоб від попередньої дати зняття показників до останньої був не місяць, а півтора. Наприклад, за нашою квитанцією попередні показники знімалися 18 квітня,  наступні 10 травня, а останні (що є за квитанцією донарахуванням) 31 травня. Зрозуміли, де береться півтора місяці? А чому так вигідно РЕМу? Та тому, що до 100 кВт електроенергія по одній ціні, а понад 100 кВт по майже вдвічі вищій. Оце й уся арифметика. А ще, люди говорять, що контролери 2-3 місяці навмисне занижують показники, щоб потім накопичилася та цифра, що перевищить 100 кВт – і тоді оплата вдвічі вища за ту різницю, яка перевищила норму.
І насамкінець процитую мовою оригіналу із сайту Ніжинської міської ради  фрагмент засідання  виконкому : «Квитанції за електроенергію: махінації РЕМу чи помилка Кабміну?

Останнім часу по Ніжину серед населення виникає  дуже багато скарг на виставлення рахунків енергопостачаючою компанією РЕМом. Сьогодні на міськвиконком було запрошено представника цієї організації, а саме начальника абонентського відділу Любов Подусенко, аби вона роз’яснила ті показники, які виставляються в рахунках.  
«Що ж відбувається? Дуже багато обурень, але в більшості  випадків обурення йдуть на міську раду: міський голова не втручається,  виконком нічого не бачить, а РЕМ робить те, що йому подобається. В один місяць плюсується сума, яка не розбиває суму на декілька місяців, а вона відразу збільшує вартість отриманих послуг. Люди, які слідкують за лімітами, а їх багато, обурюються. Адже вони сплачують енну суму за кіловати, які не використали», — доніс до присутніх основну проблему заступник міського голови Григорій Олійник».
 Як бачимо, у Ніжині це питання порушувалося на рівні виконавчого комітету, бо проблеми городян міській владі сусіднього міста  не байдужі.

Валентина Пошкурлат

Прочитано 619 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Є проблема
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Нещодавно розпочалися роботи по капітальному ремонту доріг у...
16 липня у стінах міської ради знову зібралася комісія для...
До редакції «Град Прилуки» постійно звертаються жителі міста з...
АКТУАЛЬНІ ВАКАНСІЇ СТАНОМ НА 16 ЛИПНЯ 2018 РОКУ ПОЛІКОМБАНК –...
На ці сонячні липневі дні припадає ваше професійне свято – День...
Газопостачальники зобов’язують підприємців малого та...
6 липня 2018 року в сесійній залі міської ради відбулося засідання...
Закінчуються обмеження, пов’язані з весняно-літньою забороною...
З 2 по 16 липня в приміщенні читальної зали міської центральної...
10 липня в Прилуцькому краєзнавчому музеї ім. В. Маслова...

Хто на сайті

Зараз 1343 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама