№ 8
21  лютого  2018 року

Якщо хочеш знати муки, отримай квитанцію й завітай у РЕМ-Прилуки

  • Вівторок, Черв. 27 2017
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Почну з того, що всі ми живемо в одній державі. Здавалось би, закони мають бути одні для всіх. Та де там. Коли береш квитанцію за спожиту електроенергію, яку отримують родичі чи знайомі в інших містах, наприклад, в Ірпені Київської області, то бачиш, що вона проста-простісінька: зазначені останні й попередні показники, виведена різниця й сума, яку абонент має оплатити – і все. А у квитанціях, які прилучани отримують від Прилуцького РЕМу, як говорять, чорт ногу зламає. Тут попередні показники й останні на одну дату, потім якісь донарахування вже без дати, далі залишок до сплати на початок місяця, потім залишок до сплати на кінець місяця, а далі – ще цікавіше: плановий платіж за наступний місяць. Уловили різницю між зрозумілими платіжками в Ірпені й плутаними-заплутаними в Прилуках. Я розумію, що енергопостачальні компанії належать різним власникам, але ж вони діють на  території однієї держави. То чому ж в ірпінських квитанціях все ясно, як у білий день, а в прилуцьких – темніше темної ночі.
    Щоб розібратися в незрозумілих нарахуваннях, ми з чоловіком завітали в Прилуцький РЕМ. Посиділи в черзі, бо, як з’ясувалося, таких «допитливих», як ми, було тут чималенько. Коли звернулися до оператора №1 і поставили декілька, напевно, не зовсім зручних  запитань, відповіді не отримали. Тоді ми попросили оператора назватися, щоб знати, з ким спілкуємося (бейджика  в неї не було), на що отримали відмову. Але все-таки оператор зробила нам «послугу», а може, просто таким чином вирішила зняти з себе відповідальність  і відвела нас в інший кабінет, господар якого спочатку зустрів нас не дуже люб’язно. Лише тоді, коли я запитала, з ким маємо справу, і почала записувати інформацію в блокнот, чоловік назвався, що він Костянтин Хантіль — начальник інспекції РЕМу. Ми попросили показати нам документи, якими керуються при оформленні квитанцій, та затверджений графік зняття контролером показників лічильника. На жаль, жодного документа нам не показали.  І знову ж таки, коли почали ставити незручні запитання, начальник інспекції заявив, що він розрахунки не проводить, і намагався перенаправити нас до керівника РЕМу або до заступника. А ще пан Костянтин наполегливо радив нам створити особистий кабінет споживача й через комп’ютер передавати показники станом на перше число місяця, що ми, до речі, і зробили відразу після повернення з РЕМу. Але ж людям, особливо поважного віку, які не мають комп’ютерів, так і будуть дурити голови такими «замороченими» квитанціями.


А тепер про найголовніше. Про те, чому двічі на місяць контролер знімає показники лічильника, а не один раз у кінці місяця. Усе дуже просто: щоб від попередньої дати зняття показників до останньої був не місяць, а півтора. Наприклад, за нашою квитанцією попередні показники знімалися 18 квітня,  наступні 10 травня, а останні (що є за квитанцією донарахуванням) 31 травня. Зрозуміли, де береться півтора місяці? А чому так вигідно РЕМу? Та тому, що до 100 кВт електроенергія по одній ціні, а понад 100 кВт по майже вдвічі вищій. Оце й уся арифметика. А ще, люди говорять, що контролери 2-3 місяці навмисне занижують показники, щоб потім накопичилася та цифра, що перевищить 100 кВт – і тоді оплата вдвічі вища за ту різницю, яка перевищила норму.
І насамкінець процитую мовою оригіналу із сайту Ніжинської міської ради  фрагмент засідання  виконкому : «Квитанції за електроенергію: махінації РЕМу чи помилка Кабміну?

Останнім часу по Ніжину серед населення виникає  дуже багато скарг на виставлення рахунків енергопостачаючою компанією РЕМом. Сьогодні на міськвиконком було запрошено представника цієї організації, а саме начальника абонентського відділу Любов Подусенко, аби вона роз’яснила ті показники, які виставляються в рахунках.  
«Що ж відбувається? Дуже багато обурень, але в більшості  випадків обурення йдуть на міську раду: міський голова не втручається,  виконком нічого не бачить, а РЕМ робить те, що йому подобається. В один місяць плюсується сума, яка не розбиває суму на декілька місяців, а вона відразу збільшує вартість отриманих послуг. Люди, які слідкують за лімітами, а їх багато, обурюються. Адже вони сплачують енну суму за кіловати, які не використали», — доніс до присутніх основну проблему заступник міського голови Григорій Олійник».
 Як бачимо, у Ніжині це питання порушувалося на рівні виконавчого комітету, бо проблеми городян міській владі сусіднього міста  не байдужі.

Валентина Пошкурлат

Прочитано 443 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Є проблема
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

У понеділок, 19 лютого, під час обстрілу російсько-терористичних...
В останній день 2017 року в Чорному морі спільними діями...
Шановні мешканці 25 виборчого округу мікрорайон «ГАЗОВЕ»! У...
Давно хотел написать статью о магазине «Людмила», что по ул....
Останній тиждень перед Великим (Великоднім) постом в Україні...
За 2017 рік до бюджету міста мобілізовано доходів у сумі 607697,7 тис....
Шановні ветерани війни в Афганістані, члени сімей...
Секрет щасливого шлюбу розкрито День Святого Валентина...
Попри свій поважний вік – понад 100 років – радіо залишається...
Проблеми фізичного розвитку дітей, зміцнення та збереження...

Хто на сайті

Зараз 839 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама