№ 38
19  вересня  2018 року

4 гривні за проїзд школяра

  • Середа, Вер. 20 2017
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

15 вересня в деяких автобусах нашого міста з’явилися оголошення, що з 18 вересня вартість проїзду для дітей шкільного віку в автобусах буде становити 4 грн. Із цього приводу хотілося б висловити свою особисту точку зору щодо політики тарифоутворення в нашому місті. Особисто я дотримуюся тієї точки зору, що економічно обґрунтовані тарифи у різних галузях нашого життя мають право бути тільки після того, як мешканці нашого міста матимуть економічно обґрунтовані зарплати.
Станом на зараз ми бачимо зростання тарифів на різні послуги з аргументацією, що все в ціні зростає, тому й тарифи мають рости, але такий підхід однобокий і навіть егоїстичний. Гарний вихід для підприємств, коли складові їх роботи зростають у вартості, то вони недостачу коштів компенсують за рахунок зростання тарифів. А хто-небудь запитав пересічного прилучанина, як він буде зі своєї стабільно низької заробітної плати чи пенсії сплачувати постійно зростаючі тарифи. Те, що людям говорять, мовляв, не бійтеся – ріст тарифів буде вам компенсовано субсидіями, теж не зовсім вірно. По-перше, не всі люди отримують субсидію, а по-друге, субсидія – не панацея від зростання тарифів, тому багато мешканців не задоволені її розміром.
Із приводу вартості проїзду дітей шкільного віку в автобусах моя думка наступна: зважаючи на те, що бюджет нашого міста є соціально орієнтованим та в міру своїх сил надає фінансову підтримку багатьом категоріям наших прилучан, я не розумію, чому таку ж допомогу не можуть отримати діти шкільного віку у вигляді пільгового проїзду територією нашого міста.
Питання щодо пільгового проїзду в автобусах дітей шкільного віку було мною порушено на одній із сесій міської ради ще в 2016 році. На свою ініціативу я отримав відповідь, що кожного дня міським громадським транспортом користується 1418 школярів (загалом, у прямому та зворотному напрямках, 2836 школярів). У разі цілорічного пільгового проїзду дітей шкільного віку необхідно передбачити в міському бюджеті на 2017 рік 2 587 850 грн відшкодування. Якщо ж пільговий проїзд забезпечувати тільки в період навчання (165 днів), то сума відшкодування становитиме 1 169 850 грн.
Уже в травні поточного року виконавчим комітетом Прилуцької міської ради було прийнято рішення №192: «Про погодження тарифу на перевезення пасажирів у м. Прилуки в автобусах, що працюють на міських автобусних маршрутах загального користування у звичайному режимі», яким передбачено для дітей шкільного віку (при наявності учнівського квитка), без обмежень у часі, тариф на проїзд в автобусах, що працюють на міських автобусних маршрутах, у розмірі 2,00 грн.


Вважаючи таке рішення несправедливим та користуючись чинним законодавством, яке дозволяє міським радам скасовувати рішення виконавчих комітетів, я підготував проект рішення міської ради «Про скасування пунктів рішення виконавчого комітету Прилуцької міської ради від 30.05.2017 року №192». Доповідаючи по згаданому рішенні на сесії міської ради, до присутніх я доносив наступну інформацію:
«Зважаючи на невдоволення громади нашого міста з приводу прийняття 30 травня 2017 року рішення виконавчого комітету Прилуцької міської ради №192: «Про погодження тарифу на перевезення пасажирів у м. Прилуки в автобусах, що працюють на міських автобусних маршрутах загального користування у звичайному режимі», яким передбачено для дітей шкільного віку (при наявності учнівського квитка), без обмежень у часі, тариф на проїзд в автобусах, що працюють на міських автобусних маршрутах, у розмірі 2,00 грн, беручи до уваги, що школярі ще не заробляють гроші й не можуть сплачувати за себе, а також те, що бюджет міста Прилуки є соціально орієнтованим і надає посильну підтримку тим категоріям містян, які її потребують, прошу Вас, Ольго Михайлівно, як міського голову та колег депутатів, які представляють у міській раді інтереси територіальної громади, підтримати проект рішення Прилуцької міської ради: «Про скасування пунктів рішення виконавчого комітету Прилуцької міської ради». І таким чином залишити в дії тариф на проїзд для дітей шкільного віку без обмеження у часі на рівні 1,00 грн, як це передбачено пунктом 1 рішення виконавчого комітету міської ради від 12 серпня 2014 року №304 «Про погодження тарифу на перевезення пасажирів у м. Прилуки в автобусах, що працюють на міських автобусних маршрутах загального користування у звичайному режимі».
Разом із тим, вважаю за необхідне заступнику міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради СИВЕНКУ О.І. віднайти разом із перевізниками механізм вирішення проблеми, пов’язаної з відшкодуванням перевізникам різниці в тарифах, передбачених для діток шкільного віку.
Ніхто не заперечує, що станом на сьогодні є різниця між фактичною вартістю перевезення й погодженим тарифом, але порушена проблематика повинна вирішуватися за столом перемовин із усіма зацікавленими сторонами за участі громадськості нашого міста, а не шляхом ультиматумів».
Після мого виступу представники управлінської команди міста донесли до моїх колег депутатів наступну інформацію. Тариф 2 грн для дітей шкільного віку – це певним чином компромісне рішення, яке задовольняє всіх і за якого з міського бюджету ніхто не вимагатиме відшкодування за пільгову вартість проїзду. Крім того, було зазначено, що жодні папи, мами, дідусі, бабусі й усі інші родичі дітей шкільного віку жодного разу офіційно не звернулися до міської ради(!) і не висловили свого заперечення щодо зростання вартості проїзду в автобусах для їх діток (!) Таким чином, ніби як немає підстав позитивно голосувати за розроблений мною проект рішень.
Заслухавши таку інформацію, мої колеги проголосували наступним чином: за – 9, утрималися – 8, проти – 4, не голосували – 6, рішення не прийнято, але як воно приймалося, можна переглянути за наступним посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=TQSFsxwf1Q8
Та, як виявилося, інформація, що тариф 2 грн влаштовує всіх, не відповідала дійсності. Як інакше можна пояснити, що рішення виконавчого комітету міської ради, яким встановлювалися пільгові тарифи на проїзд дітей шкільного віку, було скасовано шляхом прийняття відповідних рішень суду.
Як ми бачимо, історія на цьому не завершується й можливо матиме своє продовження. Я маю на увазі, що коли громада промовчала про підняття вартості тарифу на проїзд для дітей шкільного віку до 2 грн, то наступним кроком було оприлюднення у ЗМІ інформації про наміри деяких комунальних підприємств міста переглянути свої тарифи в напрямку їх збільшення, а ще далі ми маємо сьогоднішні оголошення в автобусах, що з 18 вересня для дітей шкільного віку вартість проїзду буде складати 4 грн.
Це все наслідки нашого мовчання. Тому, шановна громадо, будь ласка, заходьте на офіційний сайт Прилуцької міської ради (http://pryluky.cg.gov.ua/index.php), далі заходимо в розділ «публічна інформація», з нього – в розділ «проекти організаційно-розпорядчих документів», і вже з нього нам відкривається шлях до ознайомлення з проектами рішень міської ради та виконавчого комітету, а також із проектами інших документів. Будь ласка, заходьте, вивчайте, і якщо якийсь проект того чи іншого документа з вашої точки зору зможе призвести до погіршення умов життя в нашому місті, не мовчіть, звертайтеся за роз’ясненням до своїх депутатів, звертайтеся безпосередньо до управлінців міської ради і вимагайте роз’яснення, як прийняття того чи іншого документа вплине на життя нашого міста. Головне – не мовчіть, щоб нам тоді не говорили, що громада мовчить, отже, ми на вірній дорозі, тільки ніхто не знає, що нас чекає в кінці цієї дороги.
Можливо хтось скаже: «Ми ж обрали депутатів і міського голову, ось ви і керуйте». Але шановні прилучани, так не можна, не достатньо раз на п’ять років кинути у виборчу урну свій бюлетень із позначкою навпроти того прізвища, якому ви довіряєте долю міста на найближчий час, і в подальшому забути за тих, кому ви довірились. Будь ласка, контролюйте владу, перевіряйте її дії, відстоюйте своє право на гідне життя в нашому місті.
Тим паче, депутат, якщо навіть він і хотів би у сесійній залі прийняти в інтересах громади правильне рішення, все рівно змушений буде шукати підтримки більшості своїх колег (у нашому випадку це 18 депутатів, а у виключних випадках іноді потрібно знайти порозуміння з 2/3 від складу міської ради), а це не завжди реально. Тому було б добре, щоб наша громада була активна, і щоб у нашому місті зростало та розвивалося громадянське суспільство, яке б могло виступити своєрідним арбітром під час прийняття важливих для міста рішень. Я в свою чергу завжди готовий до конструктивного діалогу – 050-262-25-68.
За останні три роки в нашому місті зростає когорта активних прилучан, які долучаються до вирішення проблемних питань міста та намагаються направити енергію влади в мирне русло, на благо всієї громади. Але іноді їх боротьба за всіх нас із вами нагадує спробу розбудити засинаючого, у якого нечисті на руку ділки нишпорять по кишенях, а засинаючий просить не заважати йому спати. Давайте, громадо, прокинемося! Нас із вами «грабували, грабують та будуть грабувати», тому що ми це дозволяємо робити…
P.S. Підвищення вартості проїзду до 2 грн для діток увели з 1 червня на День захисту дітей, а анонсоване підвищення вартості до 4 грн – на День визволення міста. Боюся прогнозувати, який подарунок громаді приготують під новорічну ялинку.

З повагою депутат Прилуцької міської ради від 25 виборчого  округу (мікрорайон «Газовий») Олег Шевель

Прочитано 549 разів
Оцінити матеріал
(2 голосів)
Опубліковано в Є проблема
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

День 18 вересня 1943 року золотою сторінкою увійшов в історію міста...
Усі звикли до того, що День міста прилучани відзначали 18 вересня...
Упродовж вересня в Прилуках відбуватиметься справді унікальна...
ВСІ НА ЯРМАРОК!
За підсумками зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року кілька...
І знову до редакції звернулися жителі Прилук із хвилюючим...
Ранок 17 вересня прилучани розпочали з мирного мітингу під...
Сімдесят п’ята мирна осінь прийшла на Прилуччину. У погожі...
Шановні ветерани, дорогі прилучани! Щиро вітаю вас із 75-ю...
Дороги в Прилуках поступово змінюються, стають рівнішими,...

Хто на сайті

Зараз один гість и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама