№ 37
11 вересня 2019 року

Чи збережемо красу довкілля?

  • Середа, Лют. 28 2018
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

З року в рік навесні по всій території України проходить акція «Збережемо первоцвіти». Який маємо результат? Площі ареалів провісників весни катастрофічно зменшуються. Серед вуличних продавців зірваних первоцвітів переважає стандартна відповідь: «Виростили в себе на присадибній ділянці».
Цікаво, які площі мають такі присадибні діляночки? Первоцвіти – багаторічники, а отже, ні переорювати,ні перекопувати присадибну ділянку для вирощування інших рослин сенсу немає. Невже сім’я живе тільки з продажу підсніжників? Напрошується думка,що підсніжники ростуть дома для прикриття, а для продажу рвуться в лісі. Зірваний підсніжник не дає насіння, а його цибулина не набере поживних речовин для наступного вегетаційного періоду. Отже така рослина приречена?!
Який вихід із такої ситуації? По-перше, давайте не будемо купувати зірвані первоцвіти. Не буде попиту – не буде й пропозиції. А що говорить закон (КУпАП 88-1)? За зірваний підсніжник продавець і покупець мають сплатити штраф у розмірі 49 гривень кожен. Штраф за букетик первоцвітів – від 510 до 1700 гривень. Проблема в тому, що в місцевих органів влади немає ресурсів, а можливо, й бажання реалізувати державні закони! Може дозволити

рейдовим групам на чолі з представниками муніципальної поліції, екологами, працівниками лісового господарства частину суми штрафів від складених протоколів залишати собі як винагороду?
По-друге. Є така пропозиція. Зважаючи на те, що продавці первоцвітів вирощують їх «удома», можна попросити їх продавати квіти з корінням. Це було б компромісне вирішення проблеми. Ми збережемо життя рослинам.
Маємо надію, що переважна більшість тих, хто придбає квіти з корінням, після їх цвітіння повернуть рослини в довкілля.
По-третє, у Прилуках є ряд магазинів, де можна купити квіти. У магазинах «Крістіна» на вулиці Юрія Коптєва, «Лорена» на розі вулиць Київської та Гімназичної, «Квіти» на розі Ярмаркової та Київської ви зможете придбати широкий асортимент первоцвітів: гіацинти, великий вибір примул, нарцисів, тюльпанів, а в минулому році були навіть підсніжники з Нідерландів. Перераховані первоцвіти чудово адаптовані до нашого клімату, а отже, роками зможуть прикрашати ваші подвір’я, клумби, балкони.

Шановні жителі міста та району!

МГО «Екоспектр» пропонує вам узяти участь у еколого-економічному експерименті: НЕ КУПУЙТЕ ЗІРВАНІ ПЕРВОЦВІТИ, НЕ СТВОРЮЙТЕ ПОПИТУ НА ЗНИЩЕННЯ КВІТІВ. МОЖЛИВО МИ РАЗОМ ПРИПИНИМО НЕЗВОРОТНИЙ ПРОЦЕС ХИЖАЦЬКОГО ЗНИЩЕННЯ ПРОВІСНИКІВ ВЕСНИ НА ПРИЛУЧЧИНІ.

Юрій Скиба

Прочитано 589 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Є проблема
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Робочий тиждень традиційно розпочався з апаратної наради із...
Запровадженню автоматизованої системи оплати проїзду в...
ЗВІТЯценкА Євгенія Миколайовича, голови постійної депутатської...
Музей – це один із небагатьох фундаторів творення державності...
Закінчилися літні канікули, під час яких читачі міської дитячої...
ПОЛІКОМБАНК - інженер-програміст, 6000 грн, тел. (0462)651000(177)АВДЄЄВ...
Традиційно 1 вересня в Україні відзначають День знань. У цей день...
Майже рік минув із того часу, як у Прилуках запрацював...
Упродовж літа в різних містах і населених пунктах Чернігівщини...
29 серпня в Україні встановлено Днем пам’яті захисників України,...

Хто на сайті

Зараз 2568 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама