№ 33
12 серпня 2020 року

Чому автобуси не дотримуються графіку руху?

  • Середа, Лют. 13 2019
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Про прилуцькі маршрутки можна складати легенди. Неввічливі водії, періодичні намагання перевізників підвищити вартість проїзду, їхнє перманентне протистояння з пенсіонерами, а тепер ще й школярами, уже стали своєрідною епопеєю нашого щодення.
На фоні всього цього загубилася ще одна особливість місцевого громадського транспорту – регулярність руху, а скоріше за все її відсутність.
До редакції неодноразово надходили скарги на «халяву» водіїв автобусів.
Не будемо говорити про всі маршрути. Цього разу візьмемо до уваги тільки два, які курсують через мікрорайон Рокитний – №9 (Тваринмаш – Будмаш) і №19 (Будмаш – Дослідна). Найбільше містяни скаржаться на те, що дані автобуси не виїжджають на маршрут у вихідні дні, що завдає неабияких незручностей. «Зрозуміло, що в суботу та неділю людей на зупинку виходить менше, але ж це не значить, що взагалі не треба виїжджати. 19-й автобус узагалі дуже зручний, адже з Рокитного до міської лікарні більше нічим не доберешся, хіба що на таксі, але де ж стільки грошей наберешся», – скаржиться місцева жителька.
Ситуацію спробував роз’яснити заступник міського голови з питань виконавчих органів ради, який саме й керує питання громадського транспорту в нашому місті, Олександр Сивенко. Отже, маршрути №9 і №19 мають двох різних перевізників. Відповідно, рух будь-якого міського автобусу регламентується паспортом міського автобусного маршруту – офіційним документом, який розроблено та затверджено організатором перевезень за погодженням відповідних контролюючих органів. Тобто схема руху, графік руху, тривалість роботи та відпочинку, небезпечні ділянки дороги тощо, усе це вказано в паспорті міського автобусного маршруту.


Як результат, маршрут №19, від моменту його створення у 2008 році, не передбачає руху автобусів у вихідні дні, про що зазначено в його паспорті. Отже, відсутність автобусу на цьому маршруті у вихідні дні не являється порушенням, чого не можна сказати по маршруту №9.
Як зазначив Олександр Іванович, відповідно до паспорта автобусного маршруту №9, він повинен курсувати у вихідні дні. І перевізник, який вигравав конкурс на цьому маршруті, про це знав. Він повинен був підготувати декілька змін роботи водія, адже перевезення повинно забезпечуватися не лише у вихідні дні, а включно до 19:50 у будні. А ця умова також не завжди виконується. Як результат, відсутність автобуса на маршруті є порушенням.
Цікаво, яких же наслідків слід чекати недобросовісному перевізнику? Як зазначив заступник міського голови, договір на перевезення пасажирів по маршруту №9 із перевізником закінчується 24 травня 2019 року. У зв’язку з цим, є два шляхи подальшої співпраці. Згідно чинного законодавства, у разі звернення перевізника, який здійснював перевезення на маршруті до цього, можна було б задіяти такий механізм, як продовження терміну договору строком на 5 років. Але це можливо за умови якісного обслуговування та відсутності скарг. Тобто в теперішнього перевізника шанси продовжити договір досить низькі при такій якості надання послуг. Річ у тім, що, коли перевізник звертається за продовженням терміну договору на найближчих 5 років, то виконавчий комітет повинен отримати висновки-характеристики від голів комітетів самоорганізації населення мікрорайонів нашого міста, які обслуговує даний маршрут. У даному випадку, по маршруту №9 такі висновки будуть отримані від голів комітетів Рокитного та 273-го кварталу. І при прийнятті рішення членами виконкому будуть враховані як позитивні, так і негативні характеристики. Відповідно, якщо термін договору з чинним перевізником продовжено не буде, то даний маршрут виставлять на конкурс. Згідно законодавства конкурс відбудеться за 1 місяць до дати закінчення існуючого договору, тобто у квітні 2019 року.
Перевізнику відомі всі ці моменти, а тому в його інтересах змінити відношення до пасажирів та забезпечити якісне перевезення на своєму маршруті.

Інформація «ГП»

Прочитано 1074 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Є проблема
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

У розпалі реконструкція приймального відділення Уже більше...
Першачки готуються до школи Не за горами 1 вересня. І...
ІНФОРМАЦІЯпро виконання бюджету міста за І півріччя 2020 року За І...
Приймальне відділення тимчасово переїхало   Прилуцька...
Минулий тиждень став переломним у житті прилучан, адже...
Наприкінці липня прилучани традиційно починають приглядатися...
Житло для дітей-сиріт Нещодавно виконавчий комітет на своєму...
В Україні через пандемію коронавірусу (COVID-19) знову продовжили...
Таку пропозицію начальника відділу культури та туризму міської...
Останні роки міська влада впевнено тримає курс не просто на...

Хто на сайті

Зараз 2688 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама