№ 5
2 лютого 2023 року

Хто має обслуговувати каналізаційні мережі?

  • Четвер, Січ. 19 2023
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Час від часу виникають непорозуміння між мешканцями багатоквартирних житлових будинків і комунальними підприємствами, які обслуговують внутрішньобудинкові та зовнішні водопровідно-каналізаційні мережі.
Такі ситуації виникають у більшій мірі через необізнаність споживачів щодо меж і зон балансового розмежування мереж.
Отож, згідно діючих нормативно-правових актів, а саме: Правил технічної експлуатації систем водопостачання і каналізації та Правил утримання житлових будинків і прибудинкових територій, межею внутрішньої системи каналізації визначено обріз труби випуску в першому від будівлі каналізаційному колодязі. Мережі, арматура на них, прилади та обладнання, які розміщені в межах будинку, належать до внутрішньобудинкової системи й обслуговуються житлово-експлуатаційними підприємствами, які надають послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.
Як відомо, послуги водопостачання та водовідведення в нашому місті надає КП «Прилукитепловодопостачання». Однак, далеко не всі багатоповерхові будинки, й зокрема їхні каналізаційні системи, обслуговуються даним підприємством. Чому так, спробував роз’яснити директор КП Андрій Гавриш.
Житловий фонд нашого міста складає 241 багатоквартирний будинок і лише в 64 із них КП «Прилукитепловодопостачання» обслуговують внутрішньобудинкові системи та каналізацію. Усе через те, що співмешканці більшості будинків кооперативним способом, за власні кошти, виконували будівництво цих мереж. Відповідно, сьогодні це їхні мережі, їхня власність. А тому комунальному підприємству споживачі сплачують за послугу водовідведення, а от обслуговування залишається на їх плечах. Можна, звісно звернутися за допомогою і на КП «ПТВП», але ця послуга буде оплачуватися окремо. Є також будинки, каналізаційні мережі в яких були побудовані багато років тому різними відомчими підприємствами і в подальшому, коли відбувалися заходи з передачі мереж на баланс КП «ПТВП», то здійснилися вони не в повному обсязі, тобто були надані не всі необхідні документи (проєкт, виконавча документація тощо).


Дізнатися, чи знаходиться ваш будинок (його каналізаційна система) на обслуговуванні в КП, можна на самому підприємстві (якщо це вам досі невідомо). Якщо ж мешканці будинку мають бажання передати свої каналізаційні мережі на баланс комунального підприємства й отримувати в подальшому відповідне обслуговування цих мереж, то доведеться пройти певну процедуру.
КРОК 1. Звернення від мешканців на адресу міського голови (згідно з переліком документів).
Отож, потрібно провести збори ініціативної групи жителів, обрати контактну особу й підписати звернення. До нього додати проєктно-виконавчу документацію, документи, що підтверджують вартість мережі (необхідно для постановки на бухгалтерський облік КП, від цього залежатиме тариф), а також привести мережі, що передаються в комунальну власність, до належного (робочого) стану (також коштом співмешканців).
КРОК 2. Розгляд звернення на комісії з питань прий- мання до комунальної власності житлового фонду та об’єктів інфраструктури.
Комісія розгляне звернення та має прийняти рішення щодо прийняття мереж у комунальну власність, за умови надання проєктної документації та виготовлення експертної оцінки. Далі рішення передається на розгляд сесії міської ради.
КРОК 3. Розробка технічної документації (якщо не зроблена).
Мешканці замовляють роботи з розробки та виготовлення технічної документації в проєктанта, який має ліцензію на виконання цих робіт. Технічна документація виготовляється знову ж таки за кошти співвласників мережі.
КРОК 4. Проведення експертної оцінки мережі (якщо відсутня).
Експертна оцінка замовляється також власниками мереж. У організації, яка проводить експертну оцінку, повинні бути відповідні дозвільні документи на проведення оціночної діяльності.
КРОК 5. Прийняття рішення сесією міської ради.
Після надання всіх документів управління комунальної власності міської ради готує проєкт рішення, який у подальшому розглядатиметься на постійних депутатських комісіях і далі вноситиметься в порядок денний сесії міської ради.
КРОК 6. Прийняття мереж у комунальну власність.
З цього моменту вже можна буде розраховувати на те, що до вашого будинку приїжджатимуть працівники КП й періодично прочищатимуть каналізацію, відновлюватимуть пориви, тобто обслуговуватимуть ваші мережі водовідведення. Але не треба забувати й про межу розмежування. Якщо засмічення або пошкодження мереж утворюється до першого від будівлі каналізаційного колодязя, експлуатаційна відповідальність знаходиться на мешканцях будинку та житлово-експлуатаційній організації, тобто компанії-управителі.
Якщо засмічення або пошкодження мереж утворюється після першого від будівлі каналізаційного колодязя, експлуатаційна відповідальність знаходиться на КП «Прилукитепловодопостачання».
Аналогічна ситуація і в приватному секторі. Комунальному підприємству належить, а відповідно й обслуговується ним, центральна лінія водопостачання. А от колодязь, збудований на цій трубі, кришка на ньому, уся труба, яка йде від колодязя з краном аж до будинку, – за все це несе відповідальність власник. Він же усуває всі пориви, починаючи від унітаза й до колодязя, за власний кошт.
Наостанок хочемо нагадати, що міська каналізаційна система – це не сміттєпровід. Система внутрішньої каналізації будівлі призначена для відведення стічних вод від санітарно-технічних приладів і пристроїв у зовнішню каналізаційну мережу. У каналізацію категорично заборонено скидати: засоби особистої гігієни; ганчірки; рушники; м’які іграшки; тверді побутові відходи; будівельні матеріали.
Саме ці предмети побуту чомусь завжди «випадково» потрапляють до каналізації, в наслідок чого утворюються жорсткі механічні засмічення, які призводять до затоплень підвалів або квартир, що знаходяться на перших поверхах житлових будинків.
Тому, шановні прилучани, закликаємо вас цінувати власне житло, любити наше місто та використовувати інженерні комунікації виключно за їх призначенням.

Прочитано 936 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Є проблема
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Комунальники звітують за пророблену роботу у 2022 році Робочий...
Днями завдяки підтримці зарубіжних партнерів, які продовжують...
Працівники Прилуцького ЦНАПу постійно ідуть в ногу з часом і...
На жаль, сьогодні Прилуцька міська рада фактично є недієздатною....
Новий склад комісії з преміювання Днями міський голова Ольга...
Останнім часом почастішали звернення на телефони як...
Скільки коштує маєток насправдіДепутат партії «Слуга народу»...
Сьогодні хіба що лінивий не обговорює ситуацію з неприйняттям...
Нещодавно автопарк комунального підприємства «Послуга»...

Хто на сайті

Зараз 3959 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама