№ 9
26 лютого 2020 року

«Ну, і шо?»

  • Середа, Сер. 12 2015
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Про красу міста Прилуки нині ходять легенди. Почалося це близько 2007 року, коли наш земляк, Почесний громадянин міста Прилуки Юрій Коптєв започаткував детально продумане оновлення нашого «граду». Відтоді місто щорічно все більше набуває статусу європейського.

 

Нещодавно, гостюючи в Ніжині, мені довелося трохи перепочити від спеки у сквері імені Миколи Гоголя на лавочці поруч із привітною ніжинкою років тридцяти. «Чарівне місто – Ваш древній Ніжин», – між іншим зауважила я. – Певно, воно найкраще на Чернігівщині?» Візаві, змірявши мене прискіпливим поглядом, мовила: «А Ви коли-небудь бували в Прилуках?» «Ні», – злукавила я. «То неодмінно побувайте, тоді й дізнаєтеся, яке місто в області є найкращим!» Така оцінка викликала приємну хвилю емоцій: Прилуки прогресують!

До згаданої вище реконструкції нашого міста останнім часом додалася ще й святкова атмосфера вулиць. Свідчення тому – доглянуті пам’ятники, елегантно пофарбовані фасади будинків, охайні дерева, ретельно скошені бур’яни, частковий ремонт доріг, свіжі сміттєві баки. Як у центрі, так і на околицях. А ще – безліч квітів уздовж доріг, клумб, розкішних квітникових композицій! І це вже заслуга теперішньої команди управлінців міськради на чолі з її головою Дмитром Барнашем.

 

Закономірно,

що увечері до екзотичних клумб МБК і центрального скверу охоче сходиться народ, аби помилуватися рукотворною красою цих «килимів», що зазвичай потребують важкої роботи квітникарок і, звісно, недешево обходяться міському бюджету. У тому зв’язку варто розповісти епізод, свідком якого я стала одного серпневого вечора.

Тепер уявіть Театральну площу і безліч на ній відпочивальників. Раптом на горизонті з’являється бадьорий п’ятнадцятирічний юнак на велосипеді. Ні на кого й ні на що не зважаючи, він упевнено скеровує колеса на одну з клумб, безжалісно вздовж і впоперек перетинаючи її стиглі чорнобривці. «Хлопче! – кричали вкрай приголомшені бабусі, мами з дітками, перехожі. – Ти руйнуєш не клумбу, а відпочинок і наші душі!» «Ну, і шо?» – дивакувато відреагував порушник. Картина, зауважу, не для слабконервових.

 

Звідки ж беруться шибеники?

Саме на таку тему зав’язалася розмова далі. «Невихованість дітей – передусім вина батьків, котрі змалку не прищепили їм основи релігійної етики», – твердили одні. «Мабуть, паростки жорстокості не помітили у свій час й обтяжені роботою вчителі та працівники міліції. А тому не змогли на яскравих прикладах донести сутність багатьох народних постулатів. Зокрема "Не микайся, Грицю, на дурницю, бо дурниця боком і вилізе!"» – констатували інші.

 

Яка міра покарання чекає тих, хто насмілився перетнути межу дозволеного?

Із цим запитанням я звернулася до старшого лейтенанта міліції, т. в. о. начальника кримінальної міліції у справах дітей Прилуцького МВ УМВС В. Подружина.

«Дії того п’ятнадцятирічного «героя» класифікуються як дрібне хуліганство, – сказав він. – За дітей до шістнадцяти років відповідальність, як правило, несуть батьки. Винуватці ж старші шістнадцяти років відповідають за себе самі. Покарання – штраф у розмірі від 3 до 7 неоподаткованих мінімумів доходів громадян – відповідно батьків або ж їхніх дітей, старших 16 років».

Отож, юні прилучани! Розумно дорослішайте, не забуваючи елементарних народних істин. Особливо цю: «Шануй сам себе, і шануватимуть люди тебе!»

І буде всім добре.

Ганна Глущенко

Прочитано 1628 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Є проблема
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Понад 4 млн грн на допомогу сім’ям із дітьми Прилуцьке...
Завжди приємно дізнаватися, що твій товариш чи просто знайомий...
Щорічно 20 лютого в Україні відзначається День пам’яті Героїв...
На сьогодні активно обговорюється питання продажу землі...
Змінено суми організаційних внесків Про організаційний внесок...
У світі пробація існує вже понад 200 років, але для України тільки 5...
Днями ми відзначили одне з найромантичніших свят року – День...
12 лютого в читацькій залі Прилуцької міської центральної...
Шановні ветерани війни в Афганістані, члени сімей...
Уже зовсім скоро у Прилуках розпочнеться грандіозне будівництво...

Хто на сайті

Зараз один гість и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама