№ 12
18 березня 2020 року

Безкоштовно-платна медицина

  • Середа, Лист. 04 2015
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Стаття 49 Конституції України гарантує право на безкоштовну медицину. Але той варіант «безкоштовної медицини», який нині є в Україні, більшості наших співвітчизників, м’яко кажучи, не подобається. Пацієнтам доводиться чекати в довгих чергах, а проконсультувавшись із лікарем у державній поліклініці або лікарні, все одно потрібно витрачати купу грошей на подальше лікування й нерідко додатково «стимулювати» медиків. Причому розцінки та види «стимулювання» пацієнтові інколи пред’являють ледь не у вигляді меню чи рахунку за послуги. Така «безкоштовна медицина» виходить ще дорожчою, аніж деякі варіанти лікування у приватних клініках.

 

Нещодавно я переконалася на власному досвіді, що без «стимуляції» медиків не вирішити навіть найбільш примітивне питання. Щорічний огляд у лікарні, а конкретніше – похід до жіночого лікаря, обійшовся мені в 50 гривень.

Отож, обравши день, я пішла в Прилуцьку районну лікарню. За своєю ініціативою придбала спеціальний гінекологічний набір. Звичайно, в лікарні надаються державні інструменти, і купувати їх чи ні, вирішує кожен для себе сам. Ця покупка обійшлася мені в 19 гривень 25 копійок. Після прийому лікар сповістила мене про те, що потрібно заплатити 10 гривень за аналізи. Я не стала сперечатися і щось запитувати, а просто віддала ці гроші, ніби так і потрібно.

Наступного дня я прийшла по результати своїх аналізів, вирішивши, що майже через два дні вони повинні бути готовими. Але не все так просто, як здається! Думаю, ви вже зрозуміли, що аналізи були не готові. Зайшовши в кабінет, я сказала що була в лікаря-гінеколога та прийшла по результати аналізів. У мене запитали: «Яких аналізів?», на що я відповіла: «Тих, за які я заплатила 10 гривень.» Лікарка обурилась, зробила серйозне й навіть ображене обличчя та відповіла, що і гадки не має, «за що я там платила». І сповістила, що аналізи не готові й будуть готові ще не скоро – можливо, наступного дня аж під вечір. Але якщо мені терміново потрібно дізнатися результати, то вона за 20 гривень усе швидко зробить.

Ця ситуація мене дуже обурила, і я відповіла, що почекаю. Вийшла з лікарні й думаю: «І скільки ж я так буду чекати?» Повернулася назад у лікарню, віддала гроші – і вже через 15 хвилин мені вручили результати моїх аналізів із посмішкою на обличчі.

Неважко здогадатися, що це все було заздалегідь заплановано. Потрібні результати аналізів – плати. Мені вони були потрібні терміново, тому що йде навчальний процес, і їздити в лікарню кожного дня я не могла. Тому довелося доплачувати. Але якщо час терпить, і справа не стосується небезпечних ситуацій, обов'язково відстоюйте свої права та відмовляйтеся від сплати хабарів. Багато хто боїться, що у випадку, якщо вони не дадуть лікарю грошей, до них будуть гірше ставитися. Я впевнена, що жоден ображений медик не вижене пацієнта на вулицю та спеціально не нашкодить йому. Крім того, за відмову в наданні медичної допомоги передбачена кримінальна відповідальність.

Потрібно розуміти, що гроші не впливають на якість лікування, – крім випадків, коли ви купуєте дорожчий медичний препарат. Ви платите за те, щоб вам посміхалися, надали більш чисту палату з більш свіжими занавісками тощо. Бажання віддячити лікаря має бути продиктовано суто вашим рішенням, а не вимогою лікарняного персоналу!

Вікторія Радченко,

студентка ПГПК ім. І.Я. Франка

 

ДО ТЕМИ

У Чернігові почалася робота з подолання неформальних поборів

 

На сьогодні у Волинській, Рівненській, Черкаській, Чернігівській та Вінницькій областях утворені робочі групи в складі громадських діячів, спеціалістів у галузі охорони здоров’я, представників благодійних фондів, які мають на меті зробити діяльність таких фондів максимально прозорою для пацієнтів.

Улітку цього року відразу в декількох областях України розпочалася активна робота з протидії неформальній діяльності благодійних фондів на території медичних закладів. Координатором програми виступив «Інститут аналітики та адвокації» (Полтава). Перша робоча група була створена в Черкасах, остання – у Чернігові.

Представники організації вважають, що це важливий крок у напрямку більшої прозорості. Така практика вже існує в Полтавській області: ПОКЛ імені М.В. Скліфосовського підписала договір із благодійним фондом, який зобов’язує звітуватися про отримані благодійні кошти та їх використання.

Фахівці вважають, що благодійні кошти при сьогоднішньому економічному становищі лікарень – це додаткова можливість підвищити якість надання медичних послуг українцям. І тому справа лише за їх цільовим і прозорим використанням.

pik.cn.ua

Прочитано 1921 разів
Оцінити матеріал
(1 голос)
Опубліковано в Є проблема
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

У зв’язку з поширенням світом коронавірусу в навчальних...
Соціальний розвиток міста за минулий рік 11 березня в сесійній...
З метою упередження поширення коронавірусної інфекції COVID-19 з 18...
УКРАЇНАПрилуцька міська радаЧернігівськоЇ області ВИКОНАВЧИЙ...
Шановні працівники комунальної галузі! Кожного року в третю...
Прилуки – одне з найдревніших міст України, що розкинулося на...
(перші обговорення)   У 2020 році в Україні відбудуться місцеві...
Довго ми чули скарги на стан дорожнього покриття, та й переїзду...
Прийміть найщиріші вітання з нагоди прекрасного свята краси та...
Цьогоріч наше місто святкуватиме свій 935-річний ювілей. Тож 25...

Хто на сайті

Зараз один гість и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама