№ 3
15 січня 2020 року

А по програмі що?

  • Середа, Груд. 02 2015
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Дісталося ж редакції минулого тижня на горіхи від читачів! Власне кажучи, ми завжді відкриті до критики та намагаємося сповідувати просту споживацьку істину: клієнт завжди правий. Заплативши гроші за певний продукт (у нашому випадку – за газету), людина має повне право вимагати належної якості цього продукту відповідно до його ціни. Оскільки «Град Прилуки» в непростих фінансових умовах сьогодення є виданням досить-таки вартісним, то й претензії до змісту газети відкидати не слід.

Не втомлюючись у кожному номері на останній сторінці нагадувати про те, що думка авторів публікацій може не співпадати з думкою редакції, а за зміст реклами відповідальність несуть рекламодавці, ми, схоже, випустили з виду одну важливу, хоч і дріб'язкову на перший погляд, деталь. Хто несе відповідальність за телепрограму – ту частину газети, заради якої (чого гріха таїти?) значна частина читачів купує або ж передплачує цілий номер?

Саме стосовно некоректної програми телеканалів і полетіли критичні стріли в наш бік. Ось приблизний спіч одного з читачів, який зателефонував у редакцію: «Що це таке? Я заплатив за газету, а тут прогама неправильна! Хотів подивитися новини по «Тонісу», а там музичні вітання по ТБ «Прилуки»! Хотів подивитися «Діалог із міським головою» по ТБ «Прилуки», а там зовсім інше показують! І це не поодинокий випадок, це повторюється систематично. І по інших каналах теж помилки бувають». І можна скільки завгодно вибачатися, виправдовуючись тим, що редакція не формує програму, а лише отримує її з телеканілів і друкує в готовому вигляді, читачу від цього втіхи мало. Він придбав газету – і все, йому потрібні достовірні дані.

Причин помилок у телепрограмі може бути кілька. Найрозповсюдженіші – це форс-мажорні зміни в ефірі (прямі включення з місць важливих подій, відміна розважальних передач у зв'язку з оголошенням трауру, перенесення спортивних трансляцій через погодні умови тощо) та звичайнісінький людський фактор, коли маленька неуважність може вилитись у велику помилку. Але як пояснити помилки, які трапляються систематично? Я особисто переконався в тому, що програма передач ТБ «Прилуки» не відповідає дійсності. Двічі вмикав телеприймач, щоб переглянути «Діалог із міським головою». І двічі натрапив на монолог спеціаліста податкової інспекції. Безумовно, йшлося про дуже важливі речі, але ж прилучанам куди цікавіше почути новообраного міського голову, коли програма анонсує цей багатообіцяючий «Діалог…»

У чому ж справа? За словами директора телекомпанії «Прилуки» Ірини Павлютіної, розбіжності телепрограми з ефіром зумовлені насамперед тим, що канал транслюється в аналоговому та цифровому мовленні. Відповідно й програма для цих двох форматів має деякі відмінності. Щоб уникнути непорозумінь у майбутньому, досягнута домовленість друкувати в газеті програму ТБ «Прилуки» для глядачів як аналогового, так і цифрового телебачення. Це запровадження починаємо реалізовувати уже в сьогоднішньому номері.

Як уже говорилося на початку, правий той, хто платить. А у випадку з місцевим каналом «Прилуки» – той, хто платить двічі. Телекомпанія «Прилуки» є комунальним підприємством, а значить, власністю громади. Час від часу на поповнення статутного фонду підприємства виділяються кошти з міського бюджету – по суті, гроші платників податків. За це (як правило, на початку року) голосують депутати міської ради – обрані прилучанами представники інтересів громади. Як не крути, кожен, хто має право голосу на виборах, частково причетний до фінансування комунального телебачення. Як і той, хто через відсутність прописки в місті не голосує, але офіційно працює в Прилуках і відрахуваннями зі своєї зарплатні поповнює місцеву казну. Тому дуже хочеться сподіватися, що ТБ «Прилуки» надалі буде відповідальніше ставитися до своїх обов'язків перед громадою, зокрема щодо формування програми передач. Адже як показала недавня практика, помилки мали місце в телепрограмі для аналогу, який, власне, наша газета й друкувала до цього часу.

Олександр Бойко

Прочитано 1273 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Є проблема
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Як довго прилучани чекали, щоб у центрі міста нарешті з’явилася...
З 1 січня – два рахунки за газ Ціна за спожите блакитне паливо...
Замість святкових сукенок – піжами, на заміну стільцям –...
Протягом року мільйони людей чекають на різдвяні й новорічні...
Усі ми родом з дитинства, і кожен хоч не хоч у серці залишається...
В останні хвилини року, який минає, ми пишемо наші потаємні мрії...
Новорічні свята – це дні радості та веселощів, позитивних емоцій...
Канікули – це завжди відпочинок і гарний настрій, який ми можемо...
У далекому 2010 році, на майже занедбаному міському стадіоні...
Кому ввечері, після важкого робочого дня, не хочеться відпочити й...

Хто на сайті

Зараз 2699 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама