№ 2
13 січня 2020 року

Дарованому коню по зубах,

  • Середа, Бер. 23 2016
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

або Як ми ставимося до меценатства

У 2010 році один знайомий із Ніжина позаздрив тому, як прилучани змінюють у кращу сторону своє місто за допомогою мецената Юрія Коптєва. При цьому він виявив бажання прислати своїх земляків для вивчення й передачі такого досвіду.

Сьогодні ж хотілося б із гіркотою та сарказмом сказати словами Тараса Григоровича Шевченка: «До нас в науку, ми навчим…»

Узяти хоча б стан Театральної площі. За неповних вісім років після урочистого відкриття площі з відремонтованим Будинком культури знищені майже всі високовартісні кущі та дерева, а на їхньому місці в кращому випадку ростуть чорнобривці. А якщо взяти такий стан по всьому місту, то втрачена чималенька сума грошей, яка вираховується вже сотнями тисяч гривень. Для недопущення таких втрат варто було б призначити одного відповідального й кваліфікованого працівника, який зберіг би нам первісний вигляд цих рослин.

Поряд із площею на проїжджій частині вулиці стоять тумби, наповнені землею, де повинні б рости квіти. Але там знаходяться пластикові пляшки, недопалки та росте бур’ян, який інколи зрізають після чергового нагадування чиновникам пересічними громадянами.

Поперек дороги, в районі сміттєвих баків, недолуго встановлена лавка, через яку вже ламали ноги жителі міста, – в першу чергу з причини відсутності освітлення самої площі. На звернення щодо цієї небезпеки до чергового МНС та до директора Будинку культури ніякої позитивної відповіді не було.

Не додають площі краси й хаотично, у великій кількості написані на ній числа для визначення ними, вочевидь, торгових місць при проведенні двох ярмарків на рік. Але ж основною функцією Будинку культури з прилеглою Театральною площею є культурні розваги та виконання інших заходів духовного розвитку населення, а не торгівля крамом, приготування шашликів, кулешу, хоч і козацького. Якщо будемо продовжувати діяти в такому ж напрямку, то незабаром Театральна площа стане філіалом центрального ринку.

Красивий вигляд Будинку культури та прилеглої площі досягається грамотно організованим освітленням. Але воно вже давно не функціонує. Зате дуже помітні якісь сліди з цементу й інших матеріалів невідомого походження на бруківці площі.

Окремо хотілося б зупинитися на встановлених по всій площі (поки що існуючих) лавках, які поступово знищуються. У багатьох із них зірвані підлокітники, а захисно-декоративного покриття дубових планок для сидіння не бачили з початку відкриття площі, хоча були спроби фарбування їх якоюсь сумішшю, схожою на гуаш. Планки хоч і з твердих цінних порід деревини, але без належного догляду знищуються за одне десятиліття.

На мою думку, треба терміново здійснити шпаклювання, шліфування цих планок, а потім гарно покрити їх оліфою. І лише через рік їх можна фарбувати. Тільки таким чином ми ще зможемо зберегти ту красу й матеріальні цінності, що подарував нам меценат Юрій Коптєв. При цьому треба завжди пам’ятати, що здійснювати профілактику значно дешевше, ніж виготовляти новий виріб.

Для виконання вказаних вище заходів нам потрібно мати бажання й докласти розум (у першу чергу керівниками міста) та передбачити в бюджеті кошти, а також призначити відповідальних за виконання робіт на окремих ділянках і забезпечити безумовний контроль за ними. Вважаю, що в даному випадку слід звертатися за допомогою – як фізичною, так і моральною – і до населення та підприємств.

Приблизно в такий же стан перетворюються й інші площі нашого міста. А всі слова про те, що ми прагнемо йти в Європу, будуть лукавством і марнослів’ям, якщо залишимось байдужими та бездіяльними.

А наостанок хочеться запитати в керівництва міськвиконкому: а вам «слабо» дати відповідь через газету «Град Прилуки» на поставлені в даній статті питання?

Іван Дзюбенко, пенсіонер

Прочитано 1971 разів
Оцінити матеріал
(1 голос)
Опубліковано в Є проблема
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Бюджет на 2021 рік досі не прийнято, питання заробітної плати...
З 1 серпня 2020 року в Україні відкрито ринок природного газу для...
Останніми днями відразу в кількох областях України відбулися...
Прилуцька міська дитяча лікарня нарешті отримала новеньке...
РIЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯархієпископа Чернігівського та Ніжинського...
У період новорічних свят кожен прагне відчути на собі магію...
Шановні прилучани!Щиро вітаю всіх із прийдешнім Новим роком і...
Хто б міг подумати, що новообраним депутатам і міському голові...
Цього року прилучани вперше зустрічатимуть Новий рік в умовах...
З Нового року в новому приміщенні Переїзд Прилуцького центру...

Хто на сайті

Зараз 2738 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама