№ 22
27 травня 2020 року

Доля дитячої лікарні

 • Середа, Квт. 13 2016
 • Написав: 
 • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Останнім часом у місті все більше розмов про ймовірне закриття дитячої лікарні. Майбутнім цього медичного закладу стурбований і його колектив, і батьки маленьких пацієнтів, і всі небайдужі прилучани. Нагадаємо, що в одному з попередніх номерів «Града» було опубліковано відкритий лист ветеранів праці до депутатів міської ради із закликом захистити педіатричну службу Прилук. Втім, як стало відомо зі слів окремих депутатів, офіційно про цю проблему їм нічого не відомо. Тож ми вирішили з’ясувати, чи існують реальні підстави хвилюватися за долю дитячої лікарні.

 

Виявляється, питання про реорганізацію Прилуцької міської дитячої лікарні постало ще восени минулого року. Довгий час це сприймалося на рівні чуток, оскільки жодної конкретної інформації з даного приводу колектив не отримував. Усі відповіді на запити персоналу лікарні та батьків до керівництва міста й області були нечіткі та зводилися приблизно до наступного: «…якість надання медичних послуг дитячому населенню міста в будь-якому випадку не погіршиться». І лише нещодавно стало достеменно відомо, що дитячу лікарню справді збираються реорганізувати.

– 11 квітня ми були в облдержадміністрації на нараді, яку проводили заступник губернатора Леонід Сахневич і начальник облуправління охорони здоров’я Петро Гармаш. З’ясувалося, що вони вже встигли запланувати для нас скорочення десяти ліжок, – розповіла завідуюча поліклінікою дитячої лікарні Ася Мезріна. – У нас лікуються діти з усього міста, а також вихованці будинку дитини «Надія», реабілітаційного центру та школи-інтернату. Не маємо права відмовляти й маленьким пацієнтам із сіл. Як буде далі, коли замість 50 ліжок стане 40, якщо зараз план ліжкоднів постійно перевиконується?

Процес реорганізації, який планується провести нібито до кінця поточного року, передбачає не лише скорочення ліжок, а й розміщення стаціонару в одному з відділень Центральної міської лікарні. При цьому дільничні педіатри здійснюватимуть прийом в амбулаторіях сімейної медицини в мікрорайонах, а майбутня кар’єра спеціалістів вузького профілю ставиться під великий знак питання. Зрозуміло, що зберегти робочі місця для всіх медичних працівників дитячої лікарні, а це понад 170 чоловік, буде практично нереально.

Виправдання печальних перспектив такої реорганізації може бути єдине: економія бюджетних коштів. Але працівники дитячої лікарні сумніваються, що ремонт і утримання застарілого й занедбаного приміщення шкірно-венерологічного диспансеру, де (за поки що неофіційними даними) хочуть розмістити дитячий стаціонар, обійдеться дешевше, ніж подальше функціонування єдиного лікувального комплексу в нинішньому вигляді.

Однозначно проти закриття дитячої лікарні по вулиці Костянтинівській і прилуцькі батьки, котрі побоюються незручностей, що можуть виникнути внаслідок реформування. Аби отримати від влади конкретну відповідь про майбутнє педіатричного закладу, вони мають намір у найближчу п’ятницю провести біля міськради мирний мітинг, що розпочнеться о 16 годині. На це санкціоноване зібрання громадян великі надії покладають і працівники дитячої лікарні.

– Ми самі не відстоїмо лікарню, це в силах лише громади міста. Якщо громада вирішить, що дитяча лікарня їй не потрібна, – значить, така доля нашого колективу, – констатує Ася Мезріна. – Але ми боремося не за колектив, а за збереження дитячої лікарні для прилучан.

Олександр Бойко

КОМЕНТАР З ПРИВОДУ

Ольга Попенко, Прилуцький міський голова:

– Питання про закриття дитячої лікарні взагалі не стоїть і не розглядається. Моя позиція така: зробити все залежне від міської ради, щоб дитяча лікарня, яка в нашому місті функціонує понад тридцять років, продовжувала надавати якісні маленькі послуги маленьким прилучанам і надалі в повному обсязі.

Прочитано 2113 разів
Оцінити матеріал
(5 голосів)
Опубліковано в Є проблема
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

1 коментар

 • Посилання коментаря Стас Середа, 13 Квітень 2016 13:14 написав Стас

  Зверніть увагу на фразу заступника міського голови в даному сюжеті http://priluki.city/video/chi-zakriyut-dityachu-likarnyu-u-prilukah-video :"сьогодні в міській раді питання закриття чи ліквідації дитячої лікарні як юридичної установи не розглядається", головний акцент :"ЯК ЮРИДИЧНОЇ УСТАНОВИ"заступник сказала дуже виважену та юридично грамотну річ яка може трактуватися наступним чином ЮРИДИЧНА УСТАНОВА залишиться тільки де вона буде базуватися та яка буде її структура не відомо. Юридичну установу можна буде перенести куди завгодно...Де гарантії, що дитяча лікарня залишиться на тому ж самому місці де вона є зараз. Чи справді, хтось вже поклав "око" на будівлю нинішньої дитячої лікарні.Влада повинна сказати чітко, що лікарня буде там де вона є зараз і не просто буде , а буде оновлена щоб відповідати вимогам сьогодення. Може колись відудеться об‘єднання територіальних громад і наша дитяча лікарня могла б стати міжрайонною дитячою лікарнею.

  Підсумовуючи можна сказати наступне те , що ми маємо у нашому місті зараз це результат нашого вибору у 2015 році, половина міста вибори проігнорувала, а інша половина проголосувала повіривши популістичним гаслам, як результат ЖОДНИХ ПОКРАЩЕНЬ У НАШОМУ ЖИТТІ НЕ СПОСТЕРІГАЄТЬСЯ...тим паче, що вищі посадовці міста установили собі премії в автоматичному режимі не зважаючи на результати праці, хоча споконвіку премія надавалася по результатам роботи, тому коли більшість громади затягує пояси, влада керує нами в своє задоволення без урахування наших думок

  У К Р А Ї Н А

  П Р И Л У Ц Ь К А М І С Ь К А Р А Д А

  Ч Е Р Н І Г І В С Ь К О Ї О Б Л А С Т І

  (четверта сесія сьомого скликання)

  Р І Ш Е Н Н Я

  24 грудня 2015 року м. Прилуки № 18

  Про преміювання міського голови,

  секретаря міської ради та заступників

  міського голови з питань діяльності

  виконавчих органів ради

  Відповідно до статті 25 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 року №268 “Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів” міська рада

  ВИРІШИЛА:

  1. Проводити з 1 грудня 2015 року щомісячне преміювання у межах фонду оплати праці:

  1.1. Міському голові ПОПЕНКО Ользі Михайлівні у розмірі 2-х посадових окладів пропорційно відпрацьованому часу;

  1.2. Заступнику міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради ФЕСЕНКО Тетяні Михайлівні у розмірі 1,75 посадового окладу пропорційно відпрацьованому часу;

  1.3. Секретарю міської ради ШАМРАЮ Анатолію Васильовичу, заступникам міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради ІВАНОВУ Дмитру Валерійовичу, СИВЕНКУ Олександру Івановичу у розмірі 1,5 посадового окладу пропорційно відпрацьованому часу.

  2. Визнати таким, що втратив чинність пункт 2 рішення міської ради (5 сесія 6 скликання) №5 від 27 січня 2011 року “Про організаційну структуру та чисельність”.

  Міський голова О.М.ПОПЕНКО

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Послаблення протиепідемічних заходів на території Прилук На...
ІНФОРМАЦІЯпро виконання бюджету міста за І квартал 2020 року За...
Міська влада скасувала сплату єдиного податку Ще на початку...
18 травня музейні працівники всього світу відзначають своє...
2019-2020 навчальний рік в умовах карантину школярі закінчать...
Цього року ми зустрічаємо вже 75-ту, ювілейну, річницю великої...
Послаблення карантинних обмежень на території міста 11 травня в...
Для кожної країни Друга світова війна почалась у різні роки, але,...
Уже близько пів року з прилуцькими багатоповерхівками, в якості...
Дорогі ветерани!Шановні прилучани!Сердечно та щиро вітаю всіх із...

Хто на сайті

Зараз 3339 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама