№ 32
5 серпня 2020 року

Пік популізму на гребені безладу

  • Середа, Квт. 01 2015
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Говорити про це вже починає набридати, але й мовчати не можна. Такого безпорядку в сесійній залі міської ради не було навіть у перші дні після перемоги Майдану, коли одна влада змінювала іншу. Тоді на сесію також приходили люди (деякі навіть у масках), і критика міського керівництва лилася фонтаном. Але усвідомлення необхідності до самоорганізації для забезпечення суспільного спокою тримало під контролем найбурхливіші емоції громади й депутатів. Принишклі залишки регіоналів та інших прибічників «досі легітимного» похнюплено голосували за будь-яке рішення, спрямоване на стабілізацію обстановки. Сьогодні ж їхні голови попідіймалися, а язики зачесались у передчутті близького й неминучого реваншу. Ще рік тому до останнього відстоюючи політику Януковича, тепер вони стали рішучими захисниками інтересів народу.

На руку «борцям за справедливість» грає не лише ситуація з комунальним підприємством «Прилукижитлобуд», ініціативна група якого відвідує сесії частіше за деяких депутатів, а й інші не менш важливі проблеми міста, котрих вистачить іще не на одну каденцію. Здавалося б – згуртуйтесь і вирішуйте, але ні – треба кричати на телекамери один поперед одного, хто в цій залі за всіх добріший і розумніший. У результаті лише на затвердження порядку денного витрачається левова частка дорогоцінного часу, а беззмістовні дебати вкупі з відсутністю дисципліни порушують усі можливі регламентні рамки. І неважливо, чи засідання веде міський голова, чи цю місію за його відсутності бере на себе секретар міської ради, як-то було на сесії минулого четверга, – гармидер і популізм у прилуцькому «парламенті» зашкалюють.

Чудовим майданчиком для піару в період фінансової скрути стали бюджетні питання. Чого варті хоча б палкі спічі Дмитра Пахомова й Олексія Гавриша про те, що «люди на грані вимирання», коли йшлося про недостатнє забезпечення інсуліном хворих на цукровий діабет. Проблема насправді болюча й гостра, але виключно красномовством її не вирішити. Потрібні конкретні пропозиції, де віднайти грошовий ресурс, необхідна реальна та дієва участь у розробці проектів відповідних рішень. Зрештою, при затвердженні бюджету міста на поточний рік неодноразово наголошувалося, що до його перегляду можна буде повертатися скільки завгодно. Отже, шанси показати свою турботу про людей не словом, а ділом у депутатів є.

Пересмикування міської казни мало місце при обговоренні питання щодо виділення 500 тисяч гривень на утримання кладовищ. Нагадаємо, частина коштів із цієї статті видатків (у початковому варіанті планувалося 1 200 000 гривень, із яких 400 тисяч – борг минулого року) раніше була перенаправлена на безкоштовне харчування дітей у школах. А після пропозиції Олександра Прозура на позачерговій сесії більшістю голосів було вирішено взагалі зняти всю суму. Про необхідність фінансування та про нюанси діяльності ТОВ «Ритуальні послуги», яке слідкувало за порядком на кладовищах в останні роки, розповів директор товариства Іван Руденко. Але його аргументи належного враження на депутатів не справили, і голосування провалилося. Усе той же Олександр Прозур поставив під сумнів доцільність виділення коштів приватним фірмам у той час, коли бідують бюджетні установи, і, вочевидь, зумів переконати окремих колег по сесійній залі.

Нинішню ситуацію з утриманням кладовищ та її можливі наслідки «Граду» прокоментував заступник міського голови з комунальних питань Володимир Назім:

– Законом України «Про поховання та похоронну справу» на органи місцевого самоврядування покладено функції щодо утримання кладовищ та організації поховань у межах свого населеного пункту. Суть використання коштів на утримання кладовищ – це тендер. Будь-хто може взяти в ньому участь, але найдешевшу пропозицію вже кілька років поспіль надає ТОВ «Ритуальні послуги», роботу якого постійно перевіряє фінансова інспекція, і жодних порушень немає. Тому звинувачення у виділенні коштів приватній фірмі є лише популізмом.

500 тисяч гривень – це той необхідний мінімум, який би дав змогу утримувати три діючі кладовища – на Сорочинцях, Новому Побуті та Горовій Білещині загальною площею близько 27 гектарів. У цю суму мали входити послуги адміністраторів та сторожів кладовищ, ведення реєстру поховань, прибирання сміття, косіння трави, вирубування кущів та знесення аварійних дерев, поховання безхатченків, а також ведення реєстру поховань – журналу суворої звітності, що повинен зберігатися протягом 100 років.

Наразі вже тиждень прибирання кладовищ не проводиться. Маємо лист-повідомлення ТОВ «Ритуальні послуги», згідно якого товариство припиняє нести відповідальність за стан кладовищ. Є резолюція міського голови щодо підготовки проекту рішення, щоб покласти цю відповідальність на комунальні підприємства, хоча незрозуміло, за який рахунок КП будуть це робити. Ці кошти мають бути виділені з міського бюджету без варіантів.

Наступного тижня погода налагодиться, всі кинуться прибирати могилки до поминальних днів. Оскільки наші люди далеко не завжди носять сміття в контейнери, неважко передбачити, що кладовища перетворяться в смітники. Крім того, на Горовій Білещині є трансформаторна підстанція, до якої йде триста метрів повітряної лінії та майже кілометр високовольтної, плюс водонапірна башта. Це комунальне майно, яке потрібно охороняти. Тому я переконаний, що потрібно прислухатися до здорового глузду й виділити кошти.

Великдень і поминальні дні – не за горами, і вже скоро ми дізнаємося, чи вдалося нашим депутатам віднайти здоровий глузд. Хочеться вірити, що на кладовищах буде порядок, а от чи вдасться його навести в сесійній залі?

Олександр Бойко

Прочитано 2412 разів
Оцінити матеріал
(2 голосів)
Опубліковано в Колонка редактора
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Приймальне відділення тимчасово переїхало   Прилуцька...
Минулий тиждень став переломним у житті прилучан, адже...
Наприкінці липня прилучани традиційно починають приглядатися...
Житло для дітей-сиріт Нещодавно виконавчий комітет на своєму...
В Україні через пандемію коронавірусу (COVID-19) знову продовжили...
Таку пропозицію начальника відділу культури та туризму міської...
Останні роки міська влада впевнено тримає курс не просто на...
Щороку учні шкіл проходять медичний огляд. Які його особливості...
З 1 липня цього року проведені перерахунки пенсій для 281,2 тисячі...
Шановні бухгалтери Прилук! На ці липневі дні припадає ваше...

Хто на сайті

Зараз 3664 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама