№ 27
1 липня 2020 року

Житлове будівництво: перезавантаження

  • Середа, Лип. 15 2015
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Чи можливе скорочення квартирної черги в Прилуках?

Про дефіцит житлового фонду в місті сказано й написано вже немало, але проблема від того не втрачає актуальності. Маленьким промінчиком у суцільній темряві безнадії стало відновлення будівельних робіт по Індустріальній, 7 та Кошового, 8, про що в одному з останніх номерів розповідав «Град». Звісно, краще хоча б трішки, ніж зовсім нічого, та все ж квартирне питання після здачі в експлуатацію цих об’єктів вирішиться для порівняно мізерної кількості прилуцьких сімей. Якщо дати волю фантазії та подумки впустити в нові квартири всіх городян, які потребують покращення житлових умов, то на карті міста з’явиться окремий уявний мікрорайон.

Загальну квартирну чергу в Прилуках очолює родина, яка стала на облік понад 40 років тому – у квітні 1975-го. А за нею – ще 1058 сімей, у тому числі 359 – у пільговій черзі. Їхні шанси отримати ключі від помешкання практично нівелюються списками «позачерговиків». До останніх належать різношерсті соціальні категорії: діти-сироти та прокурори, військовослужбовці запасу й судді, інваліди війни та ліквідатори-чорнобильці… От і маємо без малого 1300 родин – і це тільки з числа прописаних у Прилуках, адже іногородні стати на облік не мають юридичного права.

Відсутність доступного житла загрожує місту цілковитою втратою перспектив розвитку. Уже сьогодні ми мусимо з прикрістю констатувати брак лікарів окремих спеціальностей через небажання молодих спеціалістів тулитися по найманих квартирах. Бачимо також відтік студентської молоді до інших міст із подальшим небажанням повертатися додому та, як підсумок, картину невблаганного старіння й скорочення населення. Тож ситуацію потрібно рятувати без зволікань, а без реформаторського підходу тут не обійтись.

Як же «перезавантажити» житлове будівництво в Прилуках? Задавшись цим питанням, міський голова Дмитро Барнаш розробив власну програму доступного житла для прилучан, яка буде винесена на одну з найближчих сесій міськради. За словами градоначальника, ідея досить проста й уже повністю прорахована.

– Програма передбачає виділення з міського бюджету 2 мільйонів гривень на рік протягом 4-5 років. За ці кошти щорічно будуватиметься близько 30-60 квартир, – розповів Дмитро Барнаш. – Житло надаватиметься людям, які стоять у черзі більше 10 років, за умови сплати ними половини вартості в розстрочку. Середній щомісячний платіж на сім’ю становитиме від 1500 до 2300 гривень. Я спілкувався з людьми, які перебувають на обліку щодо покращення житлових умов, і для них такі кошти є цілком підйомними.

Міський голова переконаний, що успішний старт програми доступного житла стимулюватиме її подальший хід. Якщо за перший рік буде здано в експлуатацію мінімум 30 квартир, їхні щасливі власники вже почнуть сплачувати свою частку. І чим більша кількість квартир будуватиметься, тим раніше програма почне працювати сама на себе, не потребуючи асигнувань із міської скарбниці. Крім того, будівництво доступного житла дозволить зменшити ціни на вторинному ринку нерухомості, а отже, вигоду матимуть усі потенційні покупці помешкань. Та чи не найголовнішим козирем даної програми стане реальна можливість заохочувати житлом молодих кваліфікованих лікарів та інших спеціалістів, що залюбки приїздитимуть на роботу в Прилуки або ж не тікатимуть із рідного міста в пошуках кращого життя.

Олександр Бойко

Прочитано 2152 разів
Оцінити матеріал
(1 голос)
Опубліковано в Колонка редактора
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Директор школи пожиттєво? Таку дивну позицію держави обговорили...
День Конституції України та День молоді в Прилуках У Прилуках,...
Шановні прилучани! Сердечно вітаю з надзвичайно важливим святом...
«Велике будівництво» довжиною в 9 років Будівництво ІІ корпусу...
Чергове квіткове поповнення ми можемо спостерігати в...
Вандалізм у Прилуках продовжується. Хоча правильніше було б...
Щорічно 22 червня в Україні відзначають День скорботи та...
Шановні медичні працівники! Щиро вітаю вас із професійним...
11 червня в Прилуках нарешті відкрилися дитячі садки. Роботу...
Чимало розмов було про жахливий стан дорожнього покриття на...

Хто на сайті

Зараз один гість и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама