№ 9
26 лютого 2020 року

Таємниці покинутих маєтків

  • Вівторок, Січ. 28 2020
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

На дворі неділя, 26 січня, як можна провести свій вихідний день? Звісно, у першу чергу на думку спадає тепле ліжечко, яке не випускає зі своїх обіймів та телевізор, наш друг і порадник.
А от і ні! Можна цікаво та пізнавально проводити кожен зі своїх днів, включаючи вихідні. І допомагають нам у цьому працівники Прилуцького краєзнавчого музею ім. В.І. Маслова, проводячи традиційні зустрічі вихідного дня.
Тепла посмішка зустрічає при вході до музею, цікаві та привітні люди проводять до потрібного залу, відчуваєш себе в цих стінах важливою персоною. Затишна кімната до вказаного часу зібрання була досить заповнена, як для неділі. Оратор Ольга Василівна Сокриця щиро посміхалася всім гостям, але ледь помітне хвилювання все ж було присутнє.
Це вже друга «подорож» сторінками книги життя родини Ґалаґанів. Як відомо, історія цього роду не проста. Рід, а головне титул і прізвище намагаються вберегти всіма можливими способами. А все почалося зі смерті бабусі та розподілу майна. Ґалаґани завжди переймалися своїми людьми та ніколи їх не ображали. Забезпечували народ усім необхідним, а саме безкоштовною медициною та навчанням. Родина завжди пам’ятала про українську мову, традиції та одяг, і своїм дітям прививали любов до всього українського та до козацтва, з яким були тісно пов’язані. У роді Ґалаґанів були козацькі старшини, прилуцькі полковники. Рід отримав містечко Варву та низку сіл (Озеряни, Рудівку, Дігтярі, Сокиринці та інші).
Заснували вони й академію наук України, гімназії (коли рід по чоловічій лінії зупинився).


Кожне нове подружжя підтримувало маєток і при потребі відновлювало його.
Усі нащадки Ґалаґанів поховані в Сокиринцях. І по нині, вже в сучасному світі, існує титул і славетне прізвище Ґалаґанів. Родина намагається не забувати рід, тому при народженні спадкоємців найчастіше називають такими іменами, як Петро, Павло, Граф та ін.
Окрім подорожі історією родини Ґалаґанів відбувається чаювання та пригощання смаколиками. У цю хвилину люди могли перепочити (під легку мелодію Баха та переглянути різноманітні фото маєтку й садиби) й осмислити почуте. Зелений чай із мелісою розпустив свій аромат, мабуть що, по всьому залу. Легка та не вимушена атмосфера, теплі та приємні люди. У ці хвилини можна було поспілкуватися з самою Ольгою Василівною та задати питання або ж підтримати розмову знаннями про Сокиринці та інші історичні моменти.
Продовження історії було не менш цікаве. Слухаючи розповідь ведучої, з’являлося відчуття, що ти випадаєш із реальності й переносишся в життя, яке вирували колись давно.
Потрібно завжди пам’ятати, що вихідний день можна провести з користю для себе. І Прилуцький краєзнавчий музей ім. І.В. Маслова з радістю вам у цьому допоможе.
А наступна зустріч вихідного дня з подачі музейників відбудеться вже за місяць – 23 лютого, тож можливість поринути в родинні таємниці покинутих маєтків ще буде.

Діана Батрак

Прочитано 96 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Культура
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Понад 4 млн грн на допомогу сім’ям із дітьми Прилуцьке...
Завжди приємно дізнаватися, що твій товариш чи просто знайомий...
Щорічно 20 лютого в Україні відзначається День пам’яті Героїв...
На сьогодні активно обговорюється питання продажу землі...
Змінено суми організаційних внесків Про організаційний внесок...
У світі пробація існує вже понад 200 років, але для України тільки 5...
Днями ми відзначили одне з найромантичніших свят року – День...
12 лютого в читацькій залі Прилуцької міської центральної...
Шановні ветерани війни в Афганістані, члени сімей...
Уже зовсім скоро у Прилуках розпочнеться грандіозне будівництво...

Хто на сайті

Зараз один гість и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама