№ 50
25 листопада 2020 року

Творча зона в бібліотеці

  • Четвер, Бер. 05 2020
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

26 лютого в Прилуцькій міській бібліотеці для дітей ім. Павла Білецького Носенка проходила виставка дитячих робіт вихованців творчої майстерні при ЦТДЮ. Роботи дітей – особливі, виконані в стародавній техніці витинанки та розпису по склу. У технічному плані витинанка – цілісне зображення, що повністю вирізане з одного аркуша паперу та розміщене на контрастному фоні. Мистецтво витинанки набуло свого поширення в Європі, а з XIX ст. з’явилося і в Україні.
До техніки витинання та мотивів народних візерунків усе частіше звертаються сучасні художники, бо в них закладена надзвичайна сила декору та образу. Тільки їм властиве силуетне вирішення, ритмічна виразність візерунка, дзеркальна симетрія, лаконізм і логічна узгодженість між матеріалом, формою та технікою виготовлення.
За словами Марини Гордієнко, витинанки посіли важливе місце в її житті досить давно. Учні, яких вона навчає цьому мистецтву, дуже здібні. Найталановитішими гуртківцями творчої майстерні при ЦТДЮ «Креативне рукоділля» виявилися: Валерія Ровна, Дарина Мирвода, Ольга Харченко, які й були присутні на відкритті виставки та поділилися складністю творення цих виробів. Більшість робіт представлені у весняній та літній тематиці. Діти зізнаються, що мають безліч перемог на різних конкурсах. Оля Харченко, яка виявилася досить сором’язливою, займається цим видом мистецтва з 7 років. Марина Гордієнко розповіла, що ця маленька майстриня проявляла свої здібності насправді ще з 4 років. Тож вона має талант не лише в цій галузі, а й володіє мистецтвом вишивання бісером і хрестиком.


Також крім цих видів робіт ще були представлені роботи дітей керівника гуртка декоративно-прикладного мистецтва «Сувеніри» Анастасії Волик, а саме: Дмитра Волика, Дарини Миколаєнко та Дарини Сєровой. Майстриня дуже любить справу, якою займається та змогла передати цю любов і своїм вихованцям. Дівчатка розповіли про складнощі та тривалість створення виробів. Ескізи для створення нових картин беруть з Інтернету, додаючи якісь свої елементи, іноді створюють свої авторські.
Розпис по склу – це копітка й дуже складна робота, у результаті якої звичайне скло повністю змінюється, перетворюючись на дивовижний витвір мистецтва. За твердженням фахівців, розпис по склу був відомий людству з найдавніших часів. Ця техніка, як і розпис меблів, пляшок виконується спеціальними фарбами та кистями. Фарби можна придбати різні – матові, прозорі. Використовуються як акрилові, так і спеціальні фарби для розпису по склу – вітражні. Як і будь-яка техніка, розпис по склу потребує копіткої праці.
Працівники бібліотеки кажуть, що дуже чекають на весну і саме виставкою представлених робіт хочуть пришвидшити її прихід. Виставка налічує близько 30 робіт, які будуть доступні для перегляду ще протягом місяця. По завершенню заходу свою вдячність учасникам висловила завідувач бібліотеки Євгенія Гнатів і вручила дітям солодкі подарунки.

Дарина Баран

Прочитано 746 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Культура
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Створення сучасних приймальних відділень у дев’яти опорних...
Не дивлячись на різноманітні обмеження та заборони, кількість...
У суботу, 21 листопада, уся Україна відзначила День Гідності та...
За результатами 9 місяців 2020 року до загального фонду бюджету...
Днями в сесійній залі відбулося засідання міської комісії з...
Нове життя для річки Удай Перший етап проєкту відродження річки...
Ми не могли інакше назвати наш житловий комплекс, бо цей...
Чернігівська обласна  партійна організація Всеукраїнського...
Прилуки поступово приєднуються до переліку тих міст, у яких...
Передивляючись дописи в соціальних мережах, неодноразово...

Хто на сайті

Зараз 2608 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама