Друкувати цю сторінку

Мистецтво без бар’єрів: створення простору рівних можливостей

29 вересня 2021 року в залі Прилуцької дитячої музичної школи імені Л.М. Ревуцького відбулася презентація проєкту «Мистецтво без бар’єрів: створення простору рівних можливостей» за підтримки Українського культурного фонду, та відкриття креативного інклюзивного простору, який створений у теоретичних класах школи.
Український культурний фонд – це державна установа, яка створена з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Це – інституція, яка покликана створити нову модель надання на конкурсних засадах державної фінансової підтримки ініціативам у сфері культури та креативних індустрій. Діяльність фонду є невід’ємною частиною політики та визначених пріоритетів діяльності Міністерства культури України.
У грантовому сезоні – 2021 Українського культурного Фонду було представлено13 грантових програм. Одна з тринадцяти грантових програм, на яку було подано проєкт команди музичної школи «Мистецтво без бар’єрів»: створення простору рівних можливостей», – це грантова програма «Інклюзивне мистецтво», яка розробляється в партнерстві з Британською Радою в Україні. Вона покликана сприяти забезпеченню культурних прав для людей із інвалідністю та націлена на подолання бар’єрів між суспільством у цілому й місцевими громадами з одного боку, та особами з інвалідністю і їхніми спільнотами з іншого.


Проєкт «Мистецтво без бар’єрів»: створення простору рівних можливостей» передбачає організацію інклюзивного креативного простору в Прилуцькій дитячій музичній школі імені Л.М. Ревуцького для усунення бар’єрів в отриманні початкової мистецької освіти. За кошти гранту в трьох теоретичних класах облаштовано інклюзивний креативний простір, придбано необхідне для навчання дітей обладнання: крейдяно-магнітні та маркерно-магнітні дошки, різнокольорові маркери, діатонічні дзвіночки, синтезатори, ксилофони, набори перкусії. Діти з особливими освітніми потребами, котрі зумовлені їх інтелектуальними, мовними, фізичними та іншими особливостями, матимуть змогу розвивати свій творчий потенціал, адже реалізація даного проєкту забезпечить їм рівну доступність до використання навчального обладнання у класних кімнатах школи, до відповідних освітніх програм мистецького спрямування, до активної взаємодії з іншими учнями. Розраховується проєкт на місцевих дітей із музичними здібностями: дітей із особливими освітніми потребами, учнів музичної школи.
На заходів виступили: Тетяна Михайлівна Шкуренко – заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, Катерина Володимирівна Мовчан – начальник відділу культури і туризму Прилуцької міської ради, Марія Миколаївна Ястремська – директор Центру комплексної реабілітації дітей із інвалідністю «Світанок», Ольга Миколаївна Компанець – директор Прилуцької ДМШ ім. Л.М. Ревуцького, Юлія Володимирівна Семенкова – мама учениці музичної школи.
Присутні заходу відвідали відкритий урок із сольфеджіо, на якому було продемонстровано роботу з учнями над навчальним матеріалом із використанням нового обладнання, придбаного за кошти гранту.

Директор ДМШ ім. Л. Ревуцького Ольга Компанець

Прочитано 4081 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Культура
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Останнє від Web-editor

Подібні матеріали