№ 4
26 січня 2023 року

Прилуцький театр завжди був територією, яка рятувала людей

 • Середа, Лист. 12 2014
 • Написав: 
 • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Трохи більше місяця тому, 2 жовтня, на посаді директора Прилуцького міського Будинку культури почав працювати Артем Аніщенко. Режисер місцевого Нового театру, організатор театральних фестивалів «Мрій-Дім», «Відкрита ніч», «Подвір’я», Артем Юрійович добре знайомий шанувальникам мистецтва та творчим людям нашого краю. Має він і досвід адміністративної роботи: свого часу обіймав посаду начальника відділу культури і туризму Прилуцької райдержадміністрації. Втім, пішов з неї за власним бажанням –адже така діяльність більш «паперова», а хотілося творити, відчував потребу займатися театром, робити мистецтво. На нинішній же посаді Артем Юрійович має всі перспективи і для втілення творчих ідей, і для реалізації власного бачення розвитку культури Прилук. Про це та інше – наша розмова з Артемом Аніщенком.

 

Артем Аніщенко народився в Охтирці (Сумська область), незабаром родина переїхала до Прилук. Тут зростав, навчався у школі №6. Згодом закінчив Прилуцький гідромеліоративний технікум та Харківський Державний технічний університет сільського господарства за спеціальністю енергетик. Після навчання повернувся до Прилук, однак свою діяльність пов’язав з творчістю - працював на місцевому телебаченні, затим влаштувався художником по світлу в Харківський державний академічний драматичний театр ім. Т. Шевченка, в якому на той час працював відомий режисер Андрій Жолдак.

В 2006 році приїхавши до Прилук, створив Новий театр при МБК, здобув професію режисера в Київському Національному університеті театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого. Чотири роки працював на посаді начальника відділу культури і туризму Прилуцької райдержадміністрації.

 

– Артеме Юрійовичу, які напрямки для Вас головні в питанні розвитку місцевої культури?

– І територіально, і по суті Прилуцький міський Будинок культури має стати центром культури і мистецтв – на цьому роблю акцент. Прерогативою буде розвиток вже існуючих при МБК колективів, а також залучення нових сучасних форм мистецтв. Паралельно з тим має розвиватися й культура у, так би мовити, клубах за інтересами. Наприклад, зараз у нас займається ігровий клуб, де грають в улюблену нинішньою молоддю «Мафію». Ця гра потребує розуміння психології, вміння висловити свою думку. Обов’язково повинні діяти колективи для дорослих прилучан, в яких би вони могли розкрити свій талант. Є намір відродити колишню славу Міського хору. А ще відтепер Будинок культури буде працювати в суботу та неділю, і прилучани матимуть змогу культурно провести свої вихідні дні.

– Судячи з афіш на листопад, у Прилуках буде відроджуватися театр?

– Для мене важливо називати речі своїми іменами. На даний момент ми маємо Прилуцький міський театр, в якому діє міський Будинок культури. Це потрібно розуміти, а не цуратися від цього, тому що тим самим ми рвемо зв'язок з історією. Вгорі на нашій афіші вказано «Прилуцький міський Будинок культури», внизу – «Прилуцький міський театр». Перед МБК – Театральна площа. Якби не було театру, то й площу не назвали б так.

– Немає думки добиватися офіційного статусу театру для приміщення нинішнього МБК?

– Річ у тім, що в такому маленькому й географічно провінційному місті як Прилуки, яке має невелику кількість населення, театр може функціонувати як результат діяльності різних колективів і різних напрямків мистецтв, переважно аматорських: хореографія, вокал, студії живопису – це все має єднатися навколо театру. Тому виселяти або робити якісь різкі кроки, щоб розігнати всіх і створити театр – це неправильно.

Звертаючись до історії театру в Прилуках, згадується його директор Шипенко, котрий працював тут в період Великої Вітчизняної війни, то він в театрі врятував дуже багато прилучан, тому що робота в театрі надавала їм певний імунітет – театр був тією територією, яка рятувала людей, а не знищувала їх. І зараз якщо міськрада знайде фінансові можливості та буде бажання, то ніщо не заважає тут, в приміщенні міського Будинку культури, відкрити Муніципальний театр, який би діяв, спокійно уживаючись з іншими аматорськими колективами.

– Артеме Юрійовичу, з Вашим приходом на посаду директора будуть якісь зміни в колективі МБК?

– Навіть працюючи в театрі з дітьми-аматорами, я завжди керувався таким підходом, що не талановитих дітей немає, є діти яким не пояснили як працювати. Успіх тієї чи іншої постановки залежить від чіткості вибудуваних і поставлених задач. Але водночас є актори, для яких та чи інша форма роботи є менш органічною, або ж протиприродною. Тому зміни неодмінно будуть. Але які та як швидко – це питання часу. Мені потрібно зрозуміти, хто на що здатен.

– А що скажете щодо матеріально-технічної бази Прилуцького міського Будинку культури?

– Знаєте, стосовно цього в мене є гарний «імунітет» – робота в студії і в громадський організації. Це імунітет до будь-яких умов, бо те, чого немає – я звик знаходити, часто звертаючись до друзів.

Звичайно, матеріально-технічна база і господарська частина МБК потребують великої роботи, довготривалої та цілеспрямованої. Але спасибі добрим людям, які вже за цей місяць нам допомогли. Завдяки Прилуцькому хлібозаводу, маємо гардину на вхід до зали; Олег Дмитренко у жовтні розпочав капітальний ремонт вбиралень. Нарешті в Будинку культури буде гаряча вода й душова кабінка, які так необхідні артистам.

Ще в нас мають почати діяти інші території в самому приміщенні театру – маємо намір реконструювати малу сцену на другому поверсі (нині – лекційна зала), замінити там вікна на пластикові, зробити відповідне освітлення. Це буде прекрасне місце для камерних виступів, вечорів живої музики, поезії – словом, виступів, які не потребують звукового обладнання. Адже в тій залі можна грати вживу, без мікрофонів.

– Розкажіть, будь ласка, про гастролі та вистави, які очікуються у Прилуках найближчим часом.

– Не буду відкривати всіх таємниць, скажу лише, що до виступів на нашій сцені зараз долучаємо друзів, для яких і Прилуки, і театр, і ми – непросто колеги, а яким дуже близька ця територія, і наша ідея. Ці люди їдуть сюди для того, щоб «розбурхати» прилучан, пробудити їх, повернути віру в те, що міський Будинок культури – це культурно-мистецький центр міста. Вони хочуть подарувати городянам свою творчість, цікаву, різнотематичну, різножанрову.

Проект «Театральні вечори» задумувався ще дев’ять років тому, але реалізувати його тоді не вдалося. Ідея цього проекту в тому, щоб щонеділі один з театрів показував виставу на сцені МБК. Переконаний: це потрібно і глядачам, і акторам. Бо по собі знаю: коли вистава грається, скажімо, двічі на рік, то актор втрачає й набутий професіоналізм, і досвід. Постійні ж виступи стимулюють, покращують акторську майстерність. Для глядачів же важливо, що кожної неділі в МБК відбуватиметься щось цікаве, можна планувати дозвілля, культурно відпочити, побачити вистави не тільки місцевих театрів, а й гостей з Києва, Чернігова та інших міст. Тобто ми напрацьовуємо професіоналізм, а глядачі – культуру відвідування театру.

– В афішах вказано, що всі вистави, які проходять у листопаді, - благодійні…

– Це так. На Театральних вечорах ми спільно з Волонтерською сотнею ставимо скриньки, тож глядачі можуть зробити благодійні пожертви.

– В МБК постійно діє пункт прийому допомоги бійцям АТО. Створити його тут – це позиція керівництва закладу?

– Вважаю, що це – нормальна позиція в сучасній обстановці в Україні. Бо як уже говорив, прилуцький театр завжди був прихистком і територією, яка оберігала людей і працювала на громаду, виконувала дуже активну соціальну функцію. Завжди були й агітбригади, які їздили на передову, підтримували моральний дух бійців. Тому сьогодні іншої позиції, по-моєму, просто не може бути. Ми знаходимося фактично в центрі, тут гарне автобусне сполучення, до МБК зручно добратися всім, хто хоче допомогти нашим побратимам, котрі на фронті відстоюють нашу можливість жити нормальним життям.

Розмову вела Анна Миколаєнко

Прочитано 40729 разів
Оцінити матеріал
(2 голосів)
Опубліковано в Культура
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

18 коментарів

 • Посилання коментаря Артемій Аніщенко Неділя, 27 Грудень 2015 23:10 написав Артемій Аніщенко

  У ВІДПОВІДЬ НАТАЛІ
  Дякуємо НАталя за ваші відгуки. Одразу відчутно професійний підхід до аналізу роботи нашого колективу. От саме небайдужості і професійності часто-густо і не вистачає в нашій роботі.
  Тому запрошуємо вас для реалізації Вашого якогось проекту на базі МБК. заодно і ми трішки повчимося. А Ви, як небайдужа до культури і мистецтва людина зможете ще збільшити свій внесок в розбудову Прилук мистецьких.
  Також прошу назвати той мистецько-культурний продукт МБК або й не тільки ( концерт, вистава, урочистості, перформенс тощо), художній рівень якого ви вважаєте дойстойним Прилук, щоб мені розуміти в якому напрямку ви бачите розвиток колективів МБК. Адже заперечуючи щось потрібно пропонувати своє, інакше ця розмова ніколи не вийде з претензії на конструктив.
  Дякую. Чекаю на співпрацю!
  А також запрошую о 13-00 2 та 3 січня на новорічну розважальну програму і виставу "Як ОМелян царем став".
  Ми ще раз спробуємо задовольнити Ваші художньо-культурні потреби.

 • Посилання коментаря Наталія П'ятниця, 18 Грудень 2015 08:29 написав Наталія

  Доброго дня! Знову почалися веселі театральні передноворічні дні. І знову мені випала нагода побувати на дитячій казці до дня Св. Миколая. Ну що вам сказати - такого чуда я ще небачила. Змішали грішне з праведним. Про те що репліки героїв не зовсім по змісту відповідали одні одним, я взагалі мовчу ( наприклад дівчинка каже що давайте поп*ємо чаю, а Холодрига відповідає О-о-о-о я так люблю пісні!!!). А підбір номерів - це просто жах, таке враження, що зібрали всіх керівників гуртків і сказали , так на завтра по номеру з кожного , тема довільна. Та це ще не все. Фінал казки був просто "СУПЕР", вітав, вітав Св. Миколай, а потім вкінці звідкись взялась ФЕЯ, і Миколай каже дітям , щоб фея здійснювала їх бажання. Це ж нонсенс ФЕЯ - це магія, релігія це не забороняє!!!! Проти казки Гарі Поттер (про мага і фей) вся світова релігійна спільнота протистала, а тут Миколай рекомендує і схвалює магію. Одним словом "МОЛОДЦІ!!!"

 • Посилання коментаря Анна Середа, 29 Квітень 2015 07:23 написав Анна

  Тетяна = Катя

 • Посилання коментаря Тетяна Четвер, 23 Квітень 2015 17:32 написав Тетяна

  Із словами глибокої поваги і вдячності хочу звернутися до директора МБК пана Артемія. Я мама однієї із ваших вихованок. Звичайно, відстань в тисячу кілометрів не дозволяє мені на власні очі побачити усе , про що так захоплено і натхненно розповідає по телефону моя донька, але і цього достатньо, аби усім прилучанам, які тут ведуть полеміку стосовно ієрархії, фінансів, моніторять роботу молодого директора тощо. Шановні! Ви - щасливі. бо у вашому прекрасному місті МБК - це перлина культурного життя, це рятівний острів, об який вщент розтрощаться меркантильні інтереси багатьох обивателів і профанів-демагогів, яких би зусиль вони не докладали до свого чорного піару в бік МБК!!! Справа, якій присвячує життя талановита людина - пан Артемій - гідна найвищої похвали. Його поважає і цінує молодь, юне підростаюче покоління. А їх увагу і довіру ох як складно завоювати!!! Я бажаю Вашому МБК, Новому театру і усім студіям лише процвітання, руху вперед - до нових зоряних стартів. І не відволікайтесь на суєту суєт - творіть і будьте натхненні у творчості!!!! З повагою. Ваша шанувальниця

 • Посилання коментаря НУ Я Середа, 15 Квітень 2015 08:22 написав НУ Я

  Не чіпайте Артема. Хай працює людина. Гірше у нас в театрі не стало, а таких концертів та гастролей вже років 20 не було.
  Дописувачка Наталя Лукяницю як директора похвалила ! Не смішіть,будь ласка,людей. В той час пересічні прилучани забули, що в нас МБК є.
  Та взагалі, люди , як то кажуть, не страміться, не пишіть гидоти і не бризкайте жовчю на тих,хто справді працює.

 • Посилання коментаря Тетяна П'ятниця, 03 Квітень 2015 19:53 написав Тетяна

  Артемій, молодець!!!
  Змусив про себе говорити. Позитивного набагато більше, а недруги будуть завжди. Працюєш багато, а вони шукають помилки. Прилучани відмітили багато концертів, хорошу організацію. Це твоє, все у тебе вийде. Бажаю успіху! Ти сильний! А "вони" зовсім некультурні, навчились тільки обзиватись та старатись принизити. Їм кого не постав, всі будуть погані. Не звертай уваги, працюй. Удачі!!!

 • Посилання коментаря СЕРГЕЙ Четвер, 02 Квітень 2015 21:12 написав СЕРГЕЙ

  Вот какая она, ваща "свидомисть"! Написал правду - зарубили. комент не поставили. А как другие пишут слово "жопы" - так нате! пишите! Это нормально! ТОже мне "культурные" правдоборцы
  Лучше других модерируйте "хамелеонов".

  а вам, Артемий - нельзя так легко прощать и забывать кто есть кто, потому как дождутся момента и всадят вилы в спину. и никто потом не поможет.

 • Посилання коментаря Наталія-Артемію Четвер, 02 Квітень 2015 12:12 написав Наталія-Артемію

  Дякую за відповідь. Маю надію, що ми усі в найближчому майбутньому побачимо хороші результати роботи не тільки театрів, але й інших колективів (того самого хору, вок. студії та інш.). Бажаю Вам творчої наснаги і мудрості. P.S. Щодо моїх посадових обов'язків, я приватний підприємець і сама собі директор.

 • Посилання коментаря СЕРГЕЙ Середа, 01 Квітень 2015 20:00 написав СЕРГЕЙ

  Опа жопа о культуре зваговорила! Улыбнуло!
  Словарь видел. КТо такие реваншисты знаю и помню, кто антимайданы организовывал, кто на чем поднялся в городе. А вот вы наверное забыли. Денежкой запахло и всё- всё списали, всё простили уже! Патриоты-псевдопережывающие. Слили телевидение, сливаете должности, уже ГДК начинают... Маладцы! Только в интернете и умные, а на деле пшик!

 • Посилання коментаря Артемій Аніщенко Середа, 01 Квітень 2015 11:54 написав Артемій Аніщенко

  Всім Доброго і мирного дня!
  щиро вдячний, як прибічникам ,так і опонентам, за таку велику увагу до моєї всього-навсього піврічної діяльності на посаді директора МБК, але просив би не ламати списів, віносно того, про що кожен з вас не знає точно іне вплутвати інших людей.
  Краще вашу енергію направити якраз на підняття культурного життя міста.
  Відносно "Мого", як висловилась НАталія, театру, то він не піариться, а працює. Доречі, як і інші колективи МБК.
  Відповідаю на питання, що буде з ними далі, а особливо тоді, коли муніципальний театр ( Дай Бог, щоб хоча б за кілька років) почне функціонувати:
  Колективи будуть діяти і розвиватися, як і раніщше. Адже пофесійний театр буде тоді, коли вся сфера культури підніметься на якісно новий рівень.
  А от той факт, що "НАталя", замість того, аби займатися своїми посадовими обов'язками, займається своїми особистими справами в робочий час - дійсно вартий моєї, як диретора, уваги. ТИм більше, що людина свідомо упускає факти діяльності інших колективів МБК. ЗАмовчано про відновлення набору в вокальні студії естрадного співу,про роботу по створенню міського хору.не сказано,що проведено впреше в місті обрядове свято "ЩЕдрий вечір" за участю всіх фольклорних колективів міста й району ( і цьому учасники цих колективів раділи і дякували), автор, напевно ж, свідомо замовчує про підготовку весняного свята "Обряд-вечір", про те, що з Нового року, крім святкового концерту до Дня закоханих, всі концерти МБК:до 8березня, до Міжнародного дня театру,вечір -реквім вшанування героїв Небесної сотні- готувалися вже новими співробітниками МБК. І звісно ж, авторка не говорить про те, що відповідальні за Сінгову Королеву і Казку до Дня Святого Миколая теж зверталися до мене з потребами на постановку, і ці потреба були задовільнені. Але це вже наші внутрішні, робочі питання, які ми вирішимо.
  А всіх небайдужих до розвитку колективів МБК, я запрошую до співпраці. Пишіть, Телефонуйте, Приходьте. Пропонуйте. І ми обов'язково втілимо Ваші цікаві ідеї на благо рідного міста.
  Висловлюйте свої побажання в інтернет-ресурсі МБК http://vk.com/prk.teatr
  Давайте не сперечатися (зганьбити чи зламати завжди легше, ніж створити), а разом відроджувати колишню славу МБК.

  з повагою директор МБК Аніщенко А. Ю.

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Новий склад комісії з преміювання Днями міський голова Ольга...
Останнім часом почастішали звернення на телефони як...
Скільки коштує маєток насправдіДепутат партії «Слуга народу»...
Сьогодні хіба що лінивий не обговорює ситуацію з неприйняттям...
Нещодавно автопарк комунального підприємства «Послуга»...
200 кВт-ийгенератор для КП «Прилукитепловодопостачання» Війна в...
Час від часу виникають непорозуміння між мешканцями...
1633 р. (390 років) – у місті засновано перші цехові організації. Я....
Організація харчування школярів у 2023 році З початком нового...

Хто на сайті

Зараз 3020 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама