№ 50
12  грудня  2018 року

Чернігівські «Стільці» на прилуцькій сцені

  • Середа, Груд. 10 2014
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Репертуарна політика Євгена Сидоренка, режисера Чернігівського обласного молодіжного театру, зводиться до такої мети: зробити сучасника морально досконалішим. Тому й звертається він не лише до творів української чи російської драматургії, а й до румунської. У даному разі – до твору Ежена Йонеско «Стільці», постановка якої відбулась у прилуцькому МБК 30 листопада. Зауважу: твору неординарного й для сприйняття важкого, позначеного новою стилістикою, зазвичай притаманною так званому театру абсурду.

Дивує все: форма подачі спектаклю (артисти і 60 глядачів протягом дійства сусідили на одній і тій же сцені), скупа, але вельми промовиста сценографія (злиденна кімнатка, оздоблена чорно-білими малюнками із зображенням поламаних східців драбини життя й стара-престара лялька, закинута на антресоль). А насамперед – гра акторів. У центрі уваги двоє старих, що прожили в парі майже сімдесят років.

 

Що ж їх бентежить?

Здоров’я, безгрошів’я, втрата єдиного сина? Так, усе разом. Найбільше ж – жорстока самотність. Шукаючи бодай невеликої розради, вони придумали гру: зустрічі з уявними гостями. Як завжди, були підготовлені уявні стільці для світської дами, полковника, сантехніка, Його величності імператора, журналістів та дворових дітей. Одначе ті побутово-філософські розмови про життя їх тішать хіба що на певний час, а затим знову огортають туга й відчуття соціальної непотрібності. Саме вона згодом і штовхне їх на свідоме самогубство. Такий невигадливий сюжет…

Заслуга ж режисера в тому, що йому блискуче вдалося вклинити в часом маразматичні бесіди мудрі поради та духовні настанови, до болю прості та зрозумілі. Дослухаймося до них і ми:

«Життя – це не насолода, а каторжна праця над собою»;

«Не треба скиглити й скаржитися. Пробуйте змінити себе і своє оточення!»;

«Щодня ускладнюйте для себе вимоги»;

«У всіх бідах звинувачуйте лише самого себе».

У підсумку порозумнішає й подобрішає людина, а значить – благороднішим стане соціум. Дійти цього висновку допомогла й бездоганна гра акторів – Юлії Матросової та Романа Покровського. Здавалося, що ролі не просто вивчені, а ними вистраждані, а вистава – не проповідь, а сповідь. Певно, це й змусило кожного глибше замислитися над сутністю особистого життя.

 

Фінальний акорд зустрічі

Підсумкова прес-конференція зібрала воєдино гостей із Чернігова та прилуцьких журналістів. Спілкувалися на теми сучасної драматургії й засобів її відтворення. Директор міського Будинку культури Артем Аніщенко авторитетно запевнив, що найближчим часом наші театральні зв’язки множитимуться, адже в приміщенні МБК будуть задіяні аж три театральні майданчики: камерний театр (одна сцена), мала сцена (кімната другого поверху МБК) і традиційний театр (сцена плюс велика глядацька зала). Усе заради одного: задовольняти смаки всіх любителів Мельпомени.

Вкрай розчулені прилучани щиро подякували митцям із Чернігова за якісно новий і надзвичайно впливовий на свідомість глядачів спектакль. А доброзичливі чернігівці – за чітку організацію заходу та інтелігентність молодих, проте вже духовно зрілих прилуцьких театралів. До нових побачень, шановні друзі!

Клара Лис

P. S. Нагадую: 13 грудня на сцені МБК відбудеться вистава «Кошачий рай» (м. Київ). Приходьте, не пошкодуєте!

Прочитано 1198 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Культура
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

План новорічно-різдвяних заходів затверджено Ні для кого не...
Ми завжди готові прийти на допомогу та відповісти на питання, які...
Рік Собаки добігає кінця, але проблеми, які напряму стосуються...
На території міста Прилуки знаходиться більше, ніж півсотні...
ВИДАЙ ЮРІЙ - продавець продовольчих товарів, 3723 грн, тел....
УКРАЇНАПрилуцька міська радаЧернігівської області ВИКОНАВЧИЙ...
Шановні прилучани!Щиро вітаю вас із Міжнародним днем ...
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ ВИТЯГ ІЗ НАКАЗУвійськового...
Із кожним роком в Україні все більш актуальною стає проблема...
Не так давно мені випала нагода побувати на презентації Рейтингу...

Хто на сайті

Зараз 1496 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама