№ 12
20  березня 2019 року

Ще одна сходинка до добра

  • Середа, Лип. 27 2016
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

22 липня у Прилуцькому краєзнавчему музеї ім. В. І. Маслова відбулося відкриття виставки робіт членів Чернігівського осередку художників України, приуроченої 25-й річниці Незалежності України. Експозиція має назву «Чернігівські мотиви», і на ній представлена 21 робота пензля чернігівських митців.
На відкритті виставки керівник відділу культури і туризму Прилуцької міської ради Катерина Мовчан звернулася до присутніх з привітальним словом та відзначила, що чернігівський край багатий своїми краєвидами та здатен надихнути митців на створення чудових картин, які прославляють красу Прилуччини.
Директор Прилуцького краєзнавчого музею ім. В. І. Маслова ТетянаЗоць зазначила, що велику підтримку у відкритті виставки наддав місцевий художник Петро Мироненко, виступивши в ролі посередника та організатора.


До уваги гостей виставки були представлені короткометражні фільми про біографію та творчий спадок кожного з художників, чиї роботи експонуються на виставці «Чернігівські мотиви»:
Василь Федорович Леоненко народився в Білорусі, закінчив художньо-графічний факультет Вітебського педагогічного інституту. Працює над створенням екслібрисів. Багато його екслібрисів знаходяться у фондах державних бібліотек, музеїв, картинних галерей та книжкових зібрань громадських організацій Польщі, Білорусі, України. У 1974 році переїздить до Чернігова. Окрему рубрику в його творчості займає обширний цикл екслібрисів під назвою «Пам’яті мого дому», що присвячується аварії на Чорнобильській АЕС. Автор 1320 екслібрисів, учасник більш ніж 400 міжнародних виставок, лауреат 40 міжнародних конкурсів.
Олексій Григорович Потапенко народився на Харківщині, належить до тих митців, яким вдається створити на полотні окремий світ, що живе власним життям. У центрі його художнього дослідження – сучасна людина, котра, однак, зберігає зв’язок із минулим своєї землі. Мова художника допомагає зрозуміти притчу, народну пісню, спонукає глядача зацікавитись історією своєї країни. В 2006 році Олексій Григорович став лауреатом обласної премії імені М. Коцюбинського.
Володимир Володимирович Ємець уродженець Чернігівщини, колискою його дитинства є село Довжик Чернігівського району. По закінченні Мохнатинської десятирічки 1956 року вступив до Кишинівського художнього училища, а 1963 року вступає до Київського художнього інституту. З 1965 року навчається на факультеті живопису у майстерні відомого художника Віктора Пузиркова. По закінченні вузу повертається до Чернігова. Його мистецтво стає візитною карткою для старосвітського Чернігова. Головні мотиви його творчості – незрівнянна краса чарівливого Деснянського краю. Виставки в Києві, Чернігові, Мінську, Кракові, Софії, Каліфорнії виокремлюють постать Володимира Ємця в мистецькому світі. Поряд з пейзажами прокинувся давній потяг до портрета. Як зазначив сам художник в одному із репортажів, що на його роботі йому важливо побачити внутнішній стан людини. Володимир Володимирович написав галерею портретів подвижників культури – представників суміжних мистецьких професій: письменників, акторів, педагогів, науковців. Талант художника високо поцінований – він народний художник України. А 2004 року Володимира Ємця було удостоєно обласної премії ім. М.Коцюбинського.
Тетяна Михайлівна Федоренко закінчила юридичний технікум. Працює в стилі реалізм, деякі роботи виконані в стилі графіка. Роботи художниці знаходяться в приватних колекціях.
Віталій Галійовий Василевський народився в Харкові, художник-монументаліст і живописець. З 1990 року член Національної спілки художників України. У 1978 році закінчив Харківський художньо-промисловий інститут. Працює в галузях монументального мистецтва, графіки та живопису. У 1985 році переїздить до Чернігова. Учасник обласних всеукраїнських виставок.
Феодосій Іванович Міщенко народився в селі Кучинівка Щорського району Чернігівської області. Закінчив Ленінградське вище художньо-промислове училище. Найулюбленіша тема митця – сільський пейзаж. Писав як портрети і пейзажі, так і натюрморти.
Іван Іванович Пенський - художник, графік, пейзажист. Народився в селищі Скрипчин Козелецького району Чернігівської області. Працював у Чернігові. Член Спілки художників України. З 1982 року член Національної спілки художників. 1995 року його творчість було відзначено премією ім. М. Коцюбинського. В 2005 році у Чернігівському обласному художньому музеї відкрилася його виставка під назвою «Сорок років за мольбертом».
Після перегляду фільму, присутній на виставці прилуцький художник Володимир Карась подякував за проведення виставки. Володимир Федорович звернувся до Катерини Мовчан, як представника міської ради, з побажанням звернути увагу на розвиток та виховання підростаючого покоління, залучення дітей до культури та розвит-ку за допомогою мистецтва.
Всі бажаючі зможуть відвідати виставку протягом місяця у краєзнавчому музеї міста.


Ангеліна Попович,
Тетяна Пилипченко


Прочитано 907 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Культура
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Готуємося до оздоровчої кампанії На черговому засіданні члени...
Відповідно до розпорядження міського голови від 18.03.2019 року №95р...
Україна переходить у нову фазу реформування ЖКГ. Даною реформою...
9 березня Центральна площа нашого міста стала епіцентром...
Напередодні Міжнародного жіночого дня, 6 березня, в міському...
Україна у своїй долі має такий день як 9 березня. День, який явив...
Головним мотивом запровадження нових паспортів є їх захищеність...
Дорогі, милі та чарівні жінки! Сердечно вітаю вас із...
Обрано голову Громадської ради 26 лютого відбулося перше...

Хто на сайті

Зараз 1039 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама