№ 46
13 листопада 2019 року

Культура

Культура (139)

Середа, Лист. 13 2019

З 31 жовтня на 1 листопада настає ніч, повна жаху та шалених веселощів, коли вся нечиста сила з’являється на Землі. Так, це свято Хелоувін. Але українці ставляться до нього скептично. Дехто чекає з нетерпінням, а хтось категорично відмовляється вважати цей день святом, адже воно не притаманне традиціям нашого народу. Проте жодного Хелоувін не лишає байдужим, особливо дітей.
Саме тому, в цей останній день жовтня в Прилуцькій міській бібліотеці для дітей ім. П. Білецького-Носенка було проведено свято жахливо цікавих книжок «Book-Haloowen» для 4-А класу гімназії №5. Дітлахи із захопленням дізнавалися про походження Хелоувіна, його святкування в різних країнах і про різних жахликів, які за легендами ходять у цей день серед звичайних людей. А вікторина «Про те, чого немає» переконала всіх дорослих заходу, що школярі й без їхніх підказок добре зорієнтовані в тематиці потойбічних істот.
Також до уваги юних гостей книгозбірні була запропонована розповідь бібліотекаря читацької зали про різноманітність містичних книг для дітей. Було згадано чимало відомих авторів-фантастів, серед яких Корнелія Функе «Мисливці за привидами», Джоан Роулінг «Гарі Потер», Роальд Даль «Відьми», Нэле Моост «Моллі Махлюй – маленька чарівниця» та інші. Гортаючи сторінки їхніх книг, можна опинитися в потойбічному світі та перетворитися на його мешканців. Як виявилося, цих справжніх майстрів літературного жаху дехто з дітей вже прочитав і отримав за це креативні подарунки від працівників бібліотеки. Саме за сюжетами цих книг для школярів була проведена гра «Вечір для відьми», під час якої таємниця приготування найжахливішого супу, наймістичнішого компоту та найбільш чаклунського десерту була успішно розкрита.

Середа, Лист. 06 2019

Знову Прилуки зустрічають гостей, спалахують вогні рампи, звучать дивні звуки мелодій, сльозами радості та захоплення наповнюються очі акторів, глядацька зала вибухає оплесками, адже наше місто з 24 по 27 жовтня зустрічало Всеукраїнський відкритий фестиваль театрального мистецтва «Театральна осінь – 2019 ».
Цього року в місто над Удаєм презентувати своє театральне мистецтво завітали 9 команд-учасників із Запорізької, Сумської, Чернігівської та Волинської областей, а ще протягом чотирьох фестивальних днів усі охочі мали можливість відвідувати майстер класи від членів журі.
Учасників фестивалю оцінювало висококваліфіковане журі:
– провідний методист театрального жанру Миколаївського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, заслужений працівник культури України, член Національної Спілки театральних діячів Тетяна Скубченко;
– завідувач кафедри режисури естради, театралізованих видовищ і цирку, актор театру Київської муніципальної академії естрадного та циркового мистецтв Руслан Никоненко;
– провідний майстер сцени, актриса Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка, заслужена артистка України Антоніна Баглій;
– український актор і режисер, кавалер орденів Слави та Милосердя, народний артист України, голова журі Володимир Талашко.
Лауреати фестивалю
Номінація «Дебют» – Дитяча театральна студія «DRAMA KIDS» м. Путивль, режисер Анна Федорова.
Номінація «За творчий пошук» – Аматорський драматичний колектив «Водевіль» м. Ямпіль, режисер Олександр Кузьменко.
Номінація «Мистецька надія» – Театр – Студія «МИ» – вистава «Пітер Пен на межі між дитинством» м. Конотоп, режисер Марина Люшина.
Номінація «Оригінальне вирішення вистави» – шкільний театр «Вогні рампи» ЗОШ №30 м. Чернігів, режисер Ксенія Буштрук, художній керівник Лариса Кирюша.
Номінація «Краще втілення соціальної тематики» – Театр – Студія «МИ» – вистава – виклик «…Забуті янголами!»

Середа, Лист. 06 2019

Прийшло повідомлення з Івано-Франківська – колектив народної пісні «Родина» з м. Прилуки запрошують узяти участь у 6-му Міжнародному фестивалі «Родослав», присвяченому 100-річчю Соборності України.
Питання про те, їхати чи ні навіть не стояло. Вирішили поїхати. Але ж де взяти кошти, адже ми всі пенсіонери? І знову звернулися до мецената та шанувальника народної пісні, доброго друга колективу «Родина» Миколи Васильовича Рожка. А він, як завжди, допоміг.
І так, уранці 11 жовтня Івано-Франківськ зустрів «Родину» в лиці куратора нашого колективу, провідного методиста навчально-методичного центру культури Прикарпаття Марії Іванівни Стефарук. Після привітної зустрічі нас посадили в автобус і повезли селитися. Хочеться відмітити, що поселили членів колективу в греко-католицькій семінарії, по двоє в келії з усіма зручностями. Харчувалися ми там же – в семінарській їдальні. Вдячні за смачні обіди.
Марія Іванівна ознайомила нас із містом, провела невелику екскурсію. На головній площі Івано-Франківська була встановлена сцена, де вже наступного дня розпочався фестиваль. Це було щось неймовірне. Участь приймало 97 колективів із різних регіонів України. Навіть із Волновахи були. Приїхали українці також із Румунії, Польщі, Чехії, Болгарії. Виступив співак і з Афганістану. Він заспівав пісню «Червона рута» своєю мовою, а приспів – українською. Виступи продовжувалися. Ми ж поїхали знайомитися з Прикарпаттям далі.

Середа, Жовт. 30 2019

(з нагоди 125-річчя Прилуцького краєзнавчого
музею ім. В. І. Маслова та 200-річчя Г.П. Ґалаґана)

Як відомо, Григорій Павлович Ґалаґан був великим шанувальником мистецтва та добре розумів його значення для розвитку особистості й культури в цілому, вважаючи його особливою цінністю, де живе краса людської душі.
З 30 жовтня по 15 грудня 2019 р. у виставковій залі Прилуцького краєзнавчого музею експонується унікальна виставка графіки з Ґалаґанівської колекції. На виставці можна переглянути гравюри «Лоджії і станци Рафаеля» у виконанні видатних граверів 18 століття, зокрема Джовані Вольпато (1733 – 1802), Рафаеля Моргена (1758 – 1833), Луїджі (Алоїзія) Фабрі (1778 – 1835). Гравюри серії були створені за малюнками Стефано Тофанеллі (1752 – 1812), Бернардіно Ноккі (1741 – 1812) та Джузеппе Кадеса (1750 – 1799), та гравіровані репродукції за творами митців епохи відродження Рафаеля Санті, Леонардо да Вінчі, Андреа дель Сарто, П’єтро Перуджино, художників 17 століття – Гвідо Рені, Нікола Пуссена, неперевершених художників Італії – П’єтро Беттеліні, Фаустіно та П’єтро Андерлоні; Франції – Самуеля Джезі Жан Бейна, Франсуа Фостера.

Середа, Жовт. 23 2019

Замість сцени – занедбана адміністративна будівля, у ролі декора-цій – руїни, в артистів трепетне хвилювання та неприхований запал, а в очах військових – непідробна радість і щира подяка за підтримку.
14 жовтня 2019 року благодійна організація «Мистецькі барви» влаштувала справжнє свято для військових, що нині, безпосередньо, захищають незалежність і територіальну цілісність нашої країни на території Донецької області. Цього дня було по-літньому тепло, не лише за показниками на термометрах, а й у серцях військових, які не залишаючи бойових постів мали змогу долучитися до святкування Дня захисника України.
Творчий колектив «Мистецьких барв» подолав шлях більше, ніж 600 кілометрів і мав почесну місію – вітати військовослужбовців. Радували та дивували наших захисників не лише талантами, запальними піснями, яскравими костюмами та постановками, а й різними смаколиками, що були приготовані ПрАТ «Прилуцький хлібзавод».

Середа, Жовт. 09 2019

Прилуки древні, молодість моя,
Легендами покриті і віками,
Моя прадавня батьківська земля.
Історія незвідана твоя
Перегортається в музеях сторінками.
Чудовими піснями, цікавою реконструкцією історичної події, великою кількістю квітів та теплих побажань Прилуцький краєзнавчий музей ім. Василя Маслова відсвяткував свій день народження. 4 жовтня йому виповнилося 125 років.
Починаючи із заснування в далекому 1894 році, життя музею та його співробітників не було простим. Рік за роком колекція розширювалася, а площа музею збільшувалася, аби сьогодні в експозиційних і виставкових залах можна було представити відвідувачам близько 65 тисяч експонатів.
А починалось усе 4 жовтня 1894 року, коли на засіданні Повітової Земської Управи було ухвалено рішення про створення в Прилуках історико-природничого музею. Таке доленосне рішення прозвучало з уст тодішнього міського голови Григорія Петровича Шарка, секретаря Олександра Володимировича Хелмського та предводителя дворянства Прилуцького повіту Володимира Радіоновича Милорадовича (усі присутні на святі з нагоди річниці заснування музею стали учасниками інсценізації, а відповідно, і мимовільними свідками доленосної події). Як історичний наслідок – святкування ювілею Прилуцького краєзнавчого музею ім. В.І. Маслова.
Музей – це справжня культурна скарбниця, що пов’язує нас із минулим і скеровує в майбутнє. Це подарунок нащадкам, наше послання в майбутнє. Музеї є безцінними джерелами пізнання, які освячують наше долучення до культурно-історичних цінностей і духовних реліквій. Майже кожна річ несе в собі духовність людини, її світосприйняття та майстерність. Усі вони – наша пам’ять, культура, історія. Музей – частина міцного фундаменту, що зберігає, формує на сучасному етапі українську ідентичність. Кожне місто, яке себе поважає, повинно мати музей. І в нас він є.

Фото зі статті

Шановні працівники радіо, телебачення та зв’язку! Прийміть...
Сьогодні радіо виступає одним із невід’ємних аспектів засобів...
Як відомо, з 1 жовтня запроваджено новий механізм фінансування...
29 жовтня відбувся конкурс з визначення оператора уповноваженого...
Як приємно, коли комунальні служби оперативно реагують на твої...
Дуже часто ми стикаємося з тим, що до деяких водойм навіть не...
Як театр починається з вішака, так і місто розпочинається з...
З 31 жовтня на 1 листопада настає ніч, повна жаху та шалених...
Шановні працівники культури! Прийміть щирі вітання з нагоди...
Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку –...

Хто на сайті

Зараз 3020 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама