№ 4
26 січня 2023 року

Міські новини

Міські новини (1027)

Четвер, Січ. 26 2023

Новий склад комісії з преміювання

Днями міський голова Ольга Попенко провела чергове засідання виконавчого комітету Прилуцької міської ради, на якому розглянули ряд питань порядку денного, зокрема: «Про внесення змін до складу комісії по визначенню розміру премії посадовим особам міської ради та робітникам, зайнятим обслуговуванням органів місцевого самоврядування та їх виконавчих органів». Із даного питання присутніх поінформувала начальник відділу бухгалтерського обліку та звітності – головний бухгалтер міської ради Інна Яценко.
Так, до складу згаданої комісії входить 8 членів. До недавнього часу головою комісії був заступник міського голови Олександр Сивенко. Заступником голови комісії – Руслан Котляр. Оскільки дана особа вже давно не є працівником міської ради, то потрібно було внести зміни в особовий склад комісії по визначенню розміру премії посадовим особам міської ради та робітникам, зайнятим обслуговуванням органів місцевого самоврядування та їх виконавчих органів.
За пропозицією доповідача, члени виконавчого комітету затвердили оновлений склад комісії, яка в подальшому виноситиме рішення по преміюванню.
Наразі вона виглядає так:
Гоголь Роман Олександрович – голова комісії за посадою (секретар ради);
Шкуренко Тетяна Михайлівна – заступник голови комісії за посадою (заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради);
Касьян Олег Борисович – секретар комісії (начальник відділу по роботі з кадрами міської ради).

Четвер, Січ. 26 2023

Останнім часом почастішали звернення на телефони як комунального підприємства «Послуга», гарячої лінії виконкому міської ради, так і нашої редакції з приводу неналежного прибирання вулиць міста.
Свої скарги та невдоволення прилучани висловлюють і в соціальних мережах. Усе це доповнюється красномовними фото з переповненими сміттєвими баками та урнами, навіть у центрі міста.
Як ми і анонсували в попередньому номері газети, пропонуємо коментар директора КП «Послуга» Руслана Ніязова стосовно загальної ситуації на підприємстві на даний час, і зокрема прибирання, благоустрою та вивезення твердих побутових відходів у місті.
У першу чергу хотілося б зазначити, що комунальне підприємство «Послуга» по своїй статутній діяльності здійснює не лише роботи з вивозу твердих побутових відходів, а й роботи з благоустрою нашого міста. На сьогодні вони повністю укомплектовані спеціалізованою технікою, щоправда більшість її вже застаріла й потребує оновлення. Минулого тижня отримали поповнення – машину дорожню комбіновану, є запаси піщано-сольової суміші (62 т). Відзначає директор КП і професійний склад робітників, які добре знають свою роботу й виконують її бездоганно протягом багатьох років, а тому фактично на сьогодні КП «Послуга» стовідсотково готове до виконання передбачених статутом видів робіт.
Однак, зважаючи на невизначеність бюджету міста Прилуки, незатвердження програм на сесіях міської ради, незаключення договору з даним комунальним підприємством, працівникам КП фактично стало неможливо виконувати вказані види робіт.

Четвер, Січ. 26 2023

Сьогодні хіба що лінивий не обговорює ситуацію з неприйняттям бюджету міста на 2023 рік (як завжди експертів у нас вистачає). І думки в прилучан різняться. Одні звинувачують депутатів-опозиціонерів, які не йдуть на сесію, бо мають питання до проєкту бюджету, інші ж упевнені в неправильності рішень влади та в невмінні об’єднати всіх депутатів.
Насправді ж неприйнятий бюджет для Прилук – це не вперше. Навіть, стає схоже на таку собі традицію. Дуже погану традицію.
2021 рік місто прожило без затвердженого головного фінансового документа. Це було перше протистояння депутатського корпусу та міського голови, переобраних буквально за півтора місяці до цього. Але тоді викрутилися. Відповідно до ст. 39 Бюджетного кодексу місто змогло жити за 1/12 попереднього 2020 року. Без капітальних видатків, однак бюджетна сфера не постраждала.
2022 рік розпочався все з тих же проблем – непорозуміння депутатів, у результаті – неприйнятий бюджет. Але цього разу ситуація вже ускладнилася, адже ст. 39 більше не діяла. Усі пам’ятаємо судову тяганину між опозицією та міським головою, а потім звернення до Верховної Ради щодо перевиборів до Прилуцької міської ради. Як завжди це питання швидко вирішитися не змогло. А далі… далі настало 24 лютого 2022 року.
Так сталося, що для того, аби депутати зійшлися в сесійній залі для вирішення нагальних і важливих для міста питань повинна була початися війна. Загальна ситуація в країні з початком повномасштабного вторгнення рф на територію суверенної України хоча б на деякий час об’єднала депутатів, змусила забути про невдоволення та непорозуміння на благо своїх виборців – звичайних прилучан.
На жаль, це не могло тривати довго. Минув рік і ми знову повернулися туди, звідки почали. Депутати відмовляються відвідувати сесії, бюджету-2023 немає.
Те, що в першу чергу неприйняття головного фінансового документа міста впливає на працівників бюджетної сфери, мабуть, розуміють уже всі. Але цього року першою на собі проблему відчула найнезахищеніша категорія прилучан – наші діти. Прилуцькі школярі, вийшовши на навчання після зимових свят, залишилися без харчування та пільгового перевезення в громадському транспорті. Дошкільнятам у цьому випадку пощастило дещо більше, адже харчування для них таки організовується, щоправда за триразовий раціон батьки мають сплачувати повну вартість, тоді як раніше 40% відшкодовувалося з міського бюджету.
Виходить, наші діти стали заручниками ситуації в місті. А задоволення їхніх таких, здавалося б, елементарних потреб у наявності гарячого харчування та можливості скористатися пільговим перевезенням до навчального закладу залежить від амбіцій дорослих і невміння знаходити компроміси та порозуміння.

Четвер, Січ. 26 2023

Нещодавно автопарк комунального підприємства «Послуга» поповнився новою технікою. Це дорожня комбінована машина на базі автомобіля DAYUN. Даний новенький автомобіль дасть змогу покращити та посилити процес прибирання вулиць нашого міста, зокрема в зимовий період. Як розповів директор підприємства Руслан Ніязов, цей автомобіль пристосований до розкидання піщано-сольової суміші, а також до розчистки дорожньо-шляхової мережі від снігу за допомогою відвалу, який було замовлено окремо.
Варто зазначити, що дане придбання в межах 3 млн грн із міського бюджету відбулося завдяки активній підтримці міського голови та всього депутатського корпусу, які в ході небагатьох сесій одноголосно підтримали виділення коштів для придбання саме цього автомобіля.

Четвер, Січ. 19 2023

200 кВт-ийгенератор для КП «Прилукитепловодопостачання»

Війна в Україні триває без упину. Щодня ми чуємо про нові жорстокості, здавалося б, невибіркових бомбардувань мирних жителів.
Але також ми бачимо навмисні та цілеспрямовані атаки на критичну цивільну інфраструктуру, як-от мережі електропередачі.
Відтиснута назад на полі бою, рф спрямувала свою військову машину на мирних жителів, аби позбавити їх базових потреб: води, електроенергії та опалення. Щоб вимотати їх.
Це негуманно, це порушує будь-яке міжнародне й гуманітарне право і дорівнює воєнним злочинам.
Внаслідок безжальних атак із боку росії більше половини електромережі України було пошкоджено або зруйновано, залишивши мільйони українців без електрики. Причому удари завдаються швидше, ніж українським аварійникам вдається відновити електропостачання.
Саме тому європейські міста об’єдналися, щоб пожертвувати генератори, трансформатори та запчастини для електромереж, щоб допомогти нам, українцям, пережити сувору зиму.
Сьогодні, без сумніву, генератори є основним обладнанням, яке здатне забезпечити базові потреби людей: світло, зв’язок, доступ до надійної медичної допомоги в разі відключення світла, спричиненого ударами росії. Вони потрібні нам як стратегічний резерв в умовах повного й безперервного знеструмлення, яке може тривати, за найнесприятливіших умов, досить довго.

Фото зі статті

Новий склад комісії з преміювання Днями міський голова Ольга...
Останнім часом почастішали звернення на телефони як...
Скільки коштує маєток насправдіДепутат партії «Слуга народу»...
Сьогодні хіба що лінивий не обговорює ситуацію з неприйняттям...
Нещодавно автопарк комунального підприємства «Послуга»...
200 кВт-ийгенератор для КП «Прилукитепловодопостачання» Війна в...
Час від часу виникають непорозуміння між мешканцями...
1633 р. (390 років) – у місті засновано перші цехові організації. Я....
Організація харчування школярів у 2023 році З початком нового...

Хто на сайті

Зараз 2920 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама