№ 20
16  травня  2018 року

І дощ нам - не перешкода

  • Середа, Лип. 12 2017
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Проблема стічної каналізації під залізничним мостом існувала вже давно. Після сильної зливи, а в останній час і просто після звичайного дощу, багато автомобілістів повертали від мосту в протилежному напрямку й добиралися до району Рокитне аж через військове містечко. Навіть маршрутні автобуси часто не ризикували проїжджати під мостом. Перевізники висаджували пасажирів — і ті добиралися до своїх домівок під дощем пішки. А це не дуже зручно, та й далекувато.
Часто рух машин блокувався під мостом, бо хтось-таки насмілювався переїхати майже вплав і застрягав. Доки зухвалих автомобілістів визволяли з пастки, рух іншого транспорту взагалі припинявся. Брудна вода піднімалася вище тротуару й пішохідного переходу. Багато років поспіль ця проблема ставила під загрозу не лише майно, а й здоров’я рокитнян.
Почувши, що на цьому тижні повинні закінчитися ремонтні роботи по зливній каналізації під залізничним мостом, навіть не віриться, що стражданням людей настане кінець. Комунальному підприємству «Прилукитепловодопостачання», яке ремонтує зливну каналізацію, довелося перебудувати й змінити саму лінію відводу рідин. Стара лінія не забезпечувала нормальний доступ до обслуговування, оскільки зливні труби повинні розташовуватись під кутом 90 градусів одна до одної, щоб можна було мати до них достатній доступ і прочищати їх. Цього інженерного задуму не було витримано. З часом труби, які ніхто вже багато років не чистив, забилися піском, щебенем, землею та сміттям майже на 70 відсотків.
Проблеми додало й те, що саму дорогу під мостом опустили нижче, щоб проходили високогабаритні автомобілі. Нахил, який з’явився в процесі перепланування дороги, не сприяв тому, щоб стічні води самопливом відходили в каналізацію. Добра частина зливних труб взагалі прийшла в непридатність.


Ремонт цієї ділянки каналізації перейшов із другорядного завдання в першочергове з ініціативи міського голови. Цьогоріч міською радою вперше були прийняті відповідні рішення та виділені кошти для усунення постійних підтопів.
Інженерам КП «Прилукитепловодопостачання» довелося замінити найбільш проблемні ділянки труб на нові більшого діаметру. Спеціалістами змінено кут нахилу самих труб і кут труб відносно одна одної, що надасть змогу правильно їх обслуговувати.
Усі роботи повинні завершитися до кінця тижня, після чого оглядом і обслуговуванням ливневки буде займатися КП «Послуга».
А щоб налагоджена система не забивалася, потрібно буде обов’язково після кожного дощу прочищати труби від напливу піску, щебеню та сміття.
Звичайно, масштаб цієї роботи, на фоні всього міста, доволі значущий. Та подібних “Бермудських трикутників” Прилукам вистачає. Довгий час у місті не працює й низка інших ливневих каналізацій. Без уваги міської ради не залишаться й вони. Влада має намір поступово проводити ремонти на кожному з аварійних об’єктів. Ці роботи виконуватимуться раз чи двічі на рік, оскільки ціна питання вимірюється сотнями тисяч гривень. Головне, що проблему зрушено з мертвої точки, є людська вдячність і результат.

Інформація»ГП»

Прочитано 545 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Міські новини
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

В Україні 17 травня (четвер) відзначають День вишиванки – свято...
Мабуть, кожна дівчинка в дитинстві мріє стати принцесою –...
Минають роки, і чисельні списки героїв Другої світової війні...
7 травня в Центрі творчості дітей та юнацтва відбувся звітний...
«Субсидії по-новому»: що нас чекає? Нова редакція положення...
Дорогі ветерани!Шановні прилучани! Сердечно та щиро вітаю всіх...
Нова українська школа вже майже рік як у дії. 1 вересня 100...
28 квітня біля СШ №6 в місті Прилуки з’явився фруктовий сад....
Підсумки загальноміського місячника з прибирання Відновлення...
25 квітня у стінах Прилуцької гімназії №5 імені І.В. Затолокіна...

Хто на сайті

Зараз один гість и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама