№ 29
18  липня  2018 року

З РIЗДВОМ ХРИСТОВИМ!

  • Середа, Січ. 03 2018
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Різдвяне послання
архієпископа Чернігівського і Ніжинського Євстратія
боголюбивим пастирям, чесному чернецтву
та всім вірним Чернігівської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату

Всечесні отці, дорогі брати і сестри!
Христос народився!

Що означають ці два коротких слова для нас, християн, і для всього світу? Вони означають, що здійснилося Боже пророцтво про пришестя у світ Переможця над силою зла, Переможця над владою гріха й навіть над самою смертю. Пророцтво, дане людям відразу після гріхопадіння й не раз повторене протягом старозавітного часу.
Перші люди, Адам і Єва, після гріхопадіння не були полишені Творцем напризволяще, не були покинуті в рабстві гріха, без надії та допомоги. Навпаки, висловлюючи людям справедливий присуд за порушення заповіді, Бог відразу дав і надію, що прийде Спаситель, який звільнить від гріховного полону, що від Жони народиться Той, хто зітре голову лукавого спокусника-змія.
І потім, із покоління до покоління, ця Божа обітниця повторювалася через пророків, нагадуючи грішникам про відповідальність за вчинене зло, закликаючи їх до покаяння, а праведників зміцнюючи в добрі та в боротьбі зі спокусами.


Бо й одні, й інші бачили силу й могутність зла, в якому після гріхопадіння опинився світ. І якби Бог не давав надію перемоги над цим злом – то ніхто би не зміг устояти в добрі. Але Отець Небесний, готуючи людство до пришестя Свого Сина й нашого Спасителя, утверджував серед людства віру в те, що торжество гріха – тимчасове, що ніч минає, а Світло Невечірнє та Сонце Правди – наближається. Те Світло, яке в темряві світить, і темрява не може огорнути Його.
Звістку про здійснення довгоочікуваного народження Спасителя принесли ангели Божі. Сталося це так: «Були на полі пастухи, які стерегли нічної пори отару свою. Аж ось ангел Господній став між них, і слава Господня осяяла їх; злякалися вони страхом великим. І сказав їм ангел: не бійтеся; я благовіщу вам радість велику, яка буде всім людям. Бо нині в місті Давидовому народився для вас Спаситель, Який є Христос Господь… І раптом з’явилося біля ангела численне воїнство небесне, яке славило Бога і викликувало: слава у вишніх Богу і на землі мир, в людях благовоління!» (Лк. 2:8-11, 13).
Тож коли ми в ці дні повторюємо різдвяне традиційне вітання – ми повторюємо слова ангельські, ми звіщаємо правду про те, що сповнилося давнє пророцтво й Спаситель світу, Христос, Син Божий, істинно народився від Духа Святого й Марії Діви.
А якщо Він народився – то справді, як каже Писання: «Ніч минула, а день наблизився: отже, відкиньмо діла темряви і зодягнімось у зброю світла. Як удень, будемо поводитися благопристойно, не в розгулах і пияцтві, не в перелюбстві й розпусті, не в сварках і заздрощах; а зодягніться в Господа нашого Ісуса Христа» (Рим. 13:12-14). Так закликає нас Господь через апостола Павла, і так, не самими лише словами різдвяного вітання чи святковими традиціями застілля й колядок, але й справами любові до Бога та до ближніх, боротьбою з гріхом у самих собі та зростанням у чеснотах і викоріненням пороків, ми маємо прославляти нашого Спасителя. Прославляти не лише у святкові дні, але протягом усього життя.
Сьогодні у світі, як і в дні пришестя в тілі Сина Людського, залишається багато зла. Гріх продовжує діяти в людських душах. Однак завдяки Спасителю тепер ми, як діти Церкви, маємо силу Божу перемагати зло та гріх. Ми маємо здатність сповнюватися духовним світлом, відганяти темряву й зі своїх сердець, і з оточуючого світу. У Христі Господі ми маємо тверду впевненість, що духовна боротьба, яку веде кожен християнин зокрема й усі ми разом як Церква Божа, обов’язково увінчаються перемогою.
І так само, як два тисячоліття тому у Віфлеємі Давидовому сповнилися пророцтва про Месію, Спасителя світу – у належний час сповниться й наша віра в остаточну перемогу над гріхом, злом і смертю, віра в славне Друге Пришестя Сина Божого та Його вічне Царство.
Тож вітаючи одне одного зі святом Різдва Христового, будемо сумлінно працювати над собою, добро – плекати, гріховне – викорінювати, від темряви егоїзму – віддалятися, світлом любові до Бога й ближніх – наповнюватися. Ця праця не легка, цей шлях – тернистий і не простий. Але слова Писання нехай надихають нас: «Усе можу в Ісусі Христі, Який мене зміцнює» (Фил. 4:13).
Через це Послання знову й знову сердечно вітаю з Різдвом Христовим і громадянським Новоліттям усіх дітей Православної Церкви – побожних пастирів, ченців і мирян Чернігово-Сіверської землі, як тих, хто належить до Української Церкви, так і братів та сестер, які з нами є однієї православної віри, але поки що перебувають у розділенні заради підлеглості Російській Церкві. Сердечно вітаю всіх християн, які святкують Різдво Христове й прославляють народженого Спасителя. Вітаю також нашу державну й місцеву владу, військовослужбовців та правоохоронців, які несуть служіння українському народу. Закликаю всіх вірних продовжувати підносити молитви про наших захисників, про перемогу й справедливий мир для України.
Світло й радість, мир і любов, які приніс Христос Господь у світ через своє Народження, нехай допомагають нам, нехай наповнюють нас. Адже воістину ніч минула, а день наблизився, бо у Віфлеємі Давидовому
Христос народився – СлавІмо Його!

ЄВСТРАТІЙ, архієпископ Чернігівський і Ніжинський

Прочитано 223 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Міські новини
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Нещодавно розпочалися роботи по капітальному ремонту доріг у...
16 липня у стінах міської ради знову зібралася комісія для...
До редакції «Град Прилуки» постійно звертаються жителі міста з...
АКТУАЛЬНІ ВАКАНСІЇ СТАНОМ НА 16 ЛИПНЯ 2018 РОКУ ПОЛІКОМБАНК –...
На ці сонячні липневі дні припадає ваше професійне свято – День...
Газопостачальники зобов’язують підприємців малого та...
6 липня 2018 року в сесійній залі міської ради відбулося засідання...
Закінчуються обмеження, пов’язані з весняно-літньою забороною...
З 2 по 16 липня в приміщенні читальної зали міської центральної...
10 липня в Прилуцькому краєзнавчому музеї ім. В. Маслова...

Хто на сайті

Зараз 768 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама