№ 7
13  лютого  2019 року

Чи варто прилучанам боятися кору?

  • Середа, Січ. 24 2018
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Кір – це висококонтагіозне (надзвичайно заразне) гостре вірусне захворювання. В основному кором хворіють нещеплені діти, що відвідують дитячі заклади. Підлітки й дорослі, які раніше не хворіли на кір та не отримали вакцину проти нього, також залишаються надзвичайно сприйнятливими до цієї інфекції.
Ця тема є дуже актуальною на сьогодні. Мало не щодня з екранів телевізорів ми чуємо невтішні новини про зростання кількості хворих по всій Україні, а також, на жаль, про летальні випадки від ускладнень кору. Відомо, що протягом 2017 року було зареєстровано 4782 випадки кору, а за два тижні 2018 року вже захворіло 1285 дорослих і дітей, восьмеро з них померло. Цього року більше всього випадків захворюваності зареєстровано в Івано-Франківській (275), Чернівецькій (274), Закарпатській (194) та Одеській (157) областях. У Києві за вказаний період зареєстроване 99 хворих на кір осіб, із них 75 – діти.
За словами в.о. міністра охорони здоров’я України Уляни Супрун, попередити смерть від кору та госпіталізацію може рівень вакцинації 98%. Радує те, що останнім часом змінилося до кращого відношення батьків до вакцинації. Так, уже в 2017 році до 80% батьків підтримували вакцинацію в порівнянні з лише 46% таких батьків у 2012 році.


Відомо про перебої з наявністю вакцин у деяких регіонах – для них Міністерство здійснює перерозподіл наявних вакцин із інших регіонів. Крім того, повідомлялося, наступна партія вакцин КПК повинна прибути до України в квітні 2018 (більше 1 млн доз). Але, не дивлячись на зростаючий попит, Міністерство й партнери приймають заходи для постачання додаткової партії вакцин у найкоротші терміни.
Цікаво, якою ж ситуація є в нашому місті та чи варто прилучанам боятися епідемії кору й бити на сполох. З такими питаннями ми звернулися до т.в.о. завідуючої дитячою поліклінікою Худолій А. В.
Анна Володимирівна заспокоїла тим, що в Прилуках на сьогодні не зафіксовано жодного випадку захворювання на кір. Вакцинація проходить у плановому режимі. Невеликий ажіотаж все-таки є, але він йде не стільки від батьків, скільки від закладів освіти. Медичні сестри активно почали передивлятися календарі щеплень дітей та направляти на вакцинацію тих, кому вже час її робити. Лікар також наголосила, що в наявності є всі необхідні вакцини в достатній кількості, й усі вони безкоштовні – БЦЖ, гепатит В, гемофілія, КПК (Бельгія) та АКДС (Індія). Зараз ми маємо доступ до різноманітної інформації стосовно вакцин в Інтернеті, тому деякі батьки, начитавшись, починають хвилюватися щодо її якості й відмовляються від щеплень. У такому випадку в аптеках можна самостійно придбати ту чи іншу вакцину й таки провести щеплення своїй дитині. Але за неї доведеться заплатити від 500 грн.
Анна Володимирівна також роз’яснила, що специфічного лікування до збудника кору немає, натомість лікуються вже ускладнення, починаючи від отитів і закінчуючи енцефалітами. Але це вже може закінчитися летально. Тобто специфічною є лише профілактика хвороби – це 2 вакцини (в 12 місяців та в 6 років). «Якщо ж дитина не була щеплена по календарю, тобто здвинувся графік вакцинації, то в будь-якому випадку повинно бути уведено 2 дози вакцини, – наголосила лікар. – Але в терміні до 7 років проміжок між щепленнями повинен становити хоча б 3 роки, а от для дітей від 7 до 18 років мінімальний проміжок – уже 1 місяць».
Загалом з розмови стало відомо, що зараз «прокидаються» навіть ті, хто повністю відмовлявся від вакцинації. По місту таких сімей не так вже й багато. Відмовляються частіше всього у зв’язку із захворюваннями, при яких вакцинація неможлива. Але є й такі, хто просто принципово «проти». За інформацією Худолій А.В., на сьогоднішній день у плановому режимі привито 80% дітей з усіх, хто потребує вакцинації. А це досить непоганий показник.
Наостанок Анна Володимирівна звернулася до батьків із таким проханням: «Намагайтеся завжди адекватно оцінювати ситуацію та відповідайте за здоров’я своїх дітей. В Україні календар щеплень є обов’язковим. Для того, щоб не було такої епідемії, яку ми можемо спостерігати в столиці, наразі треба, щоб був колективний імунітет. А він сформується лише за умови вакцинації 93-95% дитячого населення».
Ні для кого не секрет, що набагато легше попередити хворобу, ніж лікувати її наслідки, а іноді й безрезультатно. Тож любіть своїх дітей і піклуйтеся про їхнє здоров’я.

Мар’яна Гибенко


ДО ВІДОМА!

На момент виходу номера стало відомо про випадок захворювання на кір учня молодших класів Прилуцької гімназії №5. За словами т. в. о. завідуючої дитячої поліклініки Худолій А.В., дитина дійсно навчається в нашому місті, але цей випадок хвороби зафіксовано не в Прилуках, а в Києві, куди вона з батьками поїхала в гості. Там зараз і перебуває під наглядом лікарів. Оскільки дитина певний час до від’їзду контактувала з іншими школярами, то в початкових класах гімназії встановлено карантин. Щодня медична сестра навчального закладу проводить обхід та перевіряє дітей на наявність візуальних ознак хвороби.


Прочитано 397 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Міські новини
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Прибудинковим територіям також перепало Цього року як ніколи...
Про прилуцькі маршрутки можна складати легенди. Неввічливі...
В одному з минулорічних випусків газети ми говорили про...
Кошти для мiської лiкарні Прилуцька центральна міська лікарня...
УКРАЇНАПрилуцька міська радаЧерніГівської областіВИКОНАВЧИЙ...
Кожен із нас, мабуть, потрапляв у ситуацію, коли маршрутка чи...
Кадрові зміни   Уже, мабуть, учетверте на розгляд сесії...
Європейський Союз та Програма розвитку ООН (ПРООН) запускають...
22 січня загальноміські заходи з нагоди Дня Соборності України...

Хто на сайті

Зараз 656 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама