№ 12
20  березня 2019 року

Скільки платити – 4 чи 5 гривень?

  • Середа, Лют. 07 2018
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Зі слів заступника міського голови з питань виконавчих органів влади Сивенка Олександра Івановича, з 18 січня 2018 року почали надходити звернення від перевізників із заявами та розрахунками на нові тарифи. Відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики», як тільки надходять подібні заяви, необхідно виносити це питання на сесію міської ради. Як результат, 23 січня виконавчий комітет почав оприлюднювати рішення міської ради про включення даного питання до плану регуляторної діяльності, яке буде розглядатися на сесії в лютому місяці.
Якщо депутати включать напрямок затвердження нових тарифів у свої плани регулятивної діяльності, то відразу розпочнеться другий етап процедури – зустріч з перевізниками, перевірка їхніх розрахунків та обговорення для винайдення спільного тарифу. Попередні розрахунки були різними – від 4,75 грн до 7,00 грн. Усе залежить насправді від різних факторів – довжини маршруту, самого автобуса та палива, яке використовується. Третій етап – обговорення з громадськістю, тобто розгляд даного питання на громадській раді. І лише після цього, десь у квітні місяці, питання нових тарифів винесеться на виконком.
Але в Договорі між перевізниками та виконкомом є цікавий пункт (п. 1.4.7), в якому говориться, що в разі виникнення форс мажорних обставин, в тому числі зростання ціни на паливно-мастильні матеріали більш ніж на 10%, в період оприлюднення, яке триває, як ми зрозуміли, до 90 днів, перевізник має право впровадити тимчасовий тариф на своїх маршрутах.


Олександр Іванович наголосив, що звернення про введення тимчасового тарифу на міських автобусних маршрутах надійшло від усіх перевізників (їх 12). Але на зустрічі з ними, яка відбулася 30 січня, було встановлено той факт, що розрахунки, заяви та повідомлення щодо введення тимчасового тарифу (подається до виконкому не менше, ніж за 10 днів до моменту його встановлення) надійшли лише від 3-х перевізників і лише на 4 маршрути з 19 (5 автобусів із 31).
– Умін Олександр Григорович – маршрут №9 «Селище Будмаш – Тваринмаш» та 1 автобус на маршруті №21 «273 кв. – Дослідна»;
– Місік Тетяна Борисівна – маршрут №19 «Селище Будмаш – Дослідна» та 1 автобус на маршруті №21 «273 кв. – Дослідна»;
– Крило Костянтин Михайлович – маршрут №16А «В/м №12 – 273 кв.»
Трохи пізніше написав заяву та подав розрахунки ще один перевіз- ник – Майдан Віктор Васильович (маршрут №10 та №16). Свій тимчасовий тариф він матиме право встановити лише з 12 лютого.
Після цього перевірили інших перевізників, які самовільно почали вивішувати інформацію щодо зміни тарифу на проїзд. Заступник міського голови обіцяє, якщо буде виявлено факт незаконного підвищення тарифу, то з такими перевізниками Договір буде розірвано.
І наостанок: якщо ж депутати на черговій сесії не включать це питання в план регуляторної діяльності, то далі воно не розглядатиметься і тариф залишиться на рівні сьогоднішнього – 4,00 грн. Але про те, як зреагують депутати, дізнаємося на сесії.


Коли верстався номер...


6 лютого відбулося 8 засідання Громадської ради, на якому розглядалося питання тимчасового підвищення тарифів на перевезення пасажирів у міському автотранспорті. Обговорення були бурхливі, оскільки протягом двох останніх днів мешканці міста змогли в дійсності побачити, як впроваджуються нові тарифи. Неодноразово піднімалося питання щодо зміни тарифу на проїзд у таких автобусах як №23 (Залізничний вокзал – Пирогівці), №28 (В/м №12 – Сухополова), хоча в списку перевізників, які вчасно подали заяви їх немає. Олександр Сивенко ще раз наголосив, що подібні маршрути відносять до приміського сполучення, які не підпорядковані міській раді. Натомість виконавчий комітет направляє звернення до райдержадміністрації стосовно врегулювання вартості проїзду на цих маршрутах.
Далі, у процесі обговорення питання щодо тимчасового підвищення тарифів, член Громадської ради Валерій Дорошенко висловив слушне зауваження своєї громади. На їх думку, перевізникам варто розмістити об’яву стосовно актуального тарифу на проїзд на конкретному маршруті не в середині автотранспорту, а зовні (на лобовому чи боковому склі), щоб пасажири заздалегідь бачили ціну й мали вибір їхати або ж чекати на наступний автобус. Ще одним проханням було розмістити в салоні документ – офіційне підтвердження причин підвищення тарифів, це б полегшило процес інформування пасажирів.
Загалом із 29 членів Громадської ради, присутніх на засіданні, 27 не підтримали дане впровадження. Далі чекатимемо на сесію та рішення депутатів міської ради.

Інформація «ГП»

Прочитано 389 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Міські новини
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Готуємося до оздоровчої кампанії На черговому засіданні члени...
Відповідно до розпорядження міського голови від 18.03.2019 року №95р...
Україна переходить у нову фазу реформування ЖКГ. Даною реформою...
9 березня Центральна площа нашого міста стала епіцентром...
Напередодні Міжнародного жіночого дня, 6 березня, в міському...
Україна у своїй долі має такий день як 9 березня. День, який явив...
Головним мотивом запровадження нових паспортів є їх захищеність...
Дорогі, милі та чарівні жінки! Сердечно вітаю вас із...
Обрано голову Громадської ради 26 лютого відбулося перше...

Хто на сайті

Зараз 536 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама