№ 15
8 квітня 2020 року

Наповнення та розподіл міського бюджету у 2018 році

  • Середа, Бер. 14 2018
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Цьогоріч бюджет нашого міста майже на 90 мільйонів більший у порівнянні з минулим роком. При цьому брак коштів на сплату заробітних плат працівникам охорони здоров’я та освітянам також зріс і становить 43 мільйони гривень. Детально про наповнюваність місцевої казни та заплановані видатки під час апаратної наради 6 березня розповіла міський голова Ольга Попенко.

У міській раді планують, що загальний бюджет міста на 2018 рік становитиме 586 млн 491 тис. грн. Головними його складовими є власні надходження в розмірі 222 млн 970 тис. грн та державна субвенція – 363 млн 521 тис. грн.

Державні пільги

Левова частка державної субвенції йде на оплату пільг та житлових субсидій. Однією з таких є пільга для надання житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепловодопостачання, водовідведення та квартирної плати. Для потреб 30 тисяч прилучан, які користуються правом на отримання житлових субсидій, держава виділила 193 млн 72 тис. грн. Ще 144 мешканці приватних секторів міста мають субсидію на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива й скрапленого газу, яка фінансується державою в обсязі 255 тис. грн.
Для надання допомоги сім’ям із дітьми, малозабезпеченим сім’ям та тимчасової допомоги дітям субвенцією передбачено видатки в розмірі 47 млн 970 тис. грн. А на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, виділено 2 млн 400 тис. грн. Крім цього, 8 млн 200 тис. грн спрямовано на виплату допомоги одиноким матерям, яких у Прилуках налічується 976 осіб. Допомога 188 малозабезпеченим сім’ям фінансується 6-ма млн грн.


Субвенцією для надання особам із інвалідністю та дітям із інвалідністю до міста направлено 16 млн 670 тис. грн.
Для виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, які виховуються в дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях, а також грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам виділено 2 млн 771 тис. грн. Таку допомогу отримують 13 прилуцьких сімей.
На медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи з бюджету держави виділено 72 тис. грн.

Освітньо-медичні субвенції

Освітню дотацію для виплати заробітних плат педагогічним працівникам держава виділила Прилукам у розмірі 54 млн 261 тис. грн. При цьому дефіцит призначень на виплату заробітних плат педагогічним працівникам становитиме 11 млн 700 тис. грн.
Решту коштів на утримання освітня галузь отримує з міського бюджету. У 2018 році на потреби закладів освіти з міського бюджету планують виділити 35 млн 797 тис. грн, адже в минулому році на плечі міста держава переклала фінансування заробітної плати непедагогічних працівників. Не багато й не мало, вона обходиться Прилукам у 16 млн 300 тис. грн. Ще 10 млн 535 тис. грн з бюджету піде на оплату за енергоносії в освітніх закладах. Утримання шкіл на 7 місяців поточного року обійдеться в суму близько 1 млн грн, а харчування учнів початкових класів вартуватиме 8 млн 161 тис. грн.
Державною субвенцією на виплату заробітних плат за шість місяців 2018 року в розмірі 7 млн 690 тис. грн забезпечена первинна ланка охорони здоров’я. На відповідний період вторинній ланці виділено всього 38 млн 267 тис. грн.
Для оплати праці медиків Прилук держава недодала близько 31 млн грн, хоча дефіцит коштів із виплати заробітних плат працівникам медичної галузі в минулому році був меншим на 10 млн грн.

Розподіл власних надходжень

Власні надходження міського бюджету в поточному році планують отримати в розмірі 222 млн 970 тис. грн. Наразі всі видатки з цієї суми затверджені сесією міської ради на 7 місяців 2018 року.
На фінансування міських цільових програм соціального спрямування: харчування учнів 1-4 класів у школах, пільги на комунальні послуги, перевезення та інше – на 7 місяців 2018 року виділено 15 млн 411 тис. грн.
На утримання освітньої галузі при дефіциті держсубвенції в розмірі 11 млн 700 тис. грн із міського бюджету потрібно виділити 36 млн грн. Для утримання дошкільних та позашкільних закладів (14 дитячих садочків, ЦТДЮ, ДЮСШ, Центр науково-технічної творчості) та для виплати заробітної платні їх працівникам із міського бюджету потрібно виділити 72 млн 222 тис. грн. Оскільки освітня галузь міста на 33% утримується коштом державного бюджету (54 млн 262 тис. грн), і на 67% – з місцевого бюджету (108 млн 20 тис. грн), практично половина власних надходжень бюджету міста у 2018 році буде витрачена на утримання закладів освіти.
Відповідно до законодавства, заклади охорони здоров’я мають утримуватися за рахунок державної субвенції, проте з минулого року місцеві бюджети повинні сплачувати за енергоносії, використані закладами медицини. Лише на цю комунальну послугу з міського бюджету виділять 11 млн 702 тис. грн.
З урахуванням дефіциту державної субвенції в розмірі 31 млн грн на заробітну плату медикам, про закупівлю новітнього медичного обладнання та проведення капітального ремонту лікарень, як за попередніх років, говорити взагалі складно. Навіть при очікуваному перевиконанні міського бюджету в розмірі 15-17 млн грн, коштів на сплату заробітних плат прилуцьким лікарям не вистачить. Із даного приводу в області вимагають оптимізації мережі медичних закладів. Та за формулою нарахування субвенції скоротити доведеться ледь не половину персоналу лікарень. При цьому держава планує створити в Прилуках госпітальний центр, але не дає можливості розвивати медичні заклади.
Субвенцію на придбання інсулінів держава виділила в розмірі 1 млн 233 тис. грн, у той час, коли прилучани, хворі на цукровий діабет, потребують понад 3 млн грн. Для повноцінного лікування жителів міста на 7 місяців із міського бюджету вже виділено 1 млн 100 тис. грн. А всього для виконання медичних програм із міського бюджету спрямують 13 млн 504 тис. грн.

Утримання центрів та управлінь

У 2018 році для утримання Прилуцького центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, територіального центру, центру соціальної реабілітації дітей із інвалідністю з міського бюджету виділено 9 млн 626 тис. грн.
Утримання управління праці, виконавчого комітету, фінансового управління, відділу культури, управління освіти, управління містобудування та архітектури фінансується в розмірі 34 млн 862 тис. грн. Ще 20 млн 692 тис. грн піде на утримання галузі культури.

Кошти на благоустрій

Фінансування житлово-комунального господарства Прилук у цьому році здійснюватиметься в розмірі 30 млн 736 тис. грн. Ці кошти спрямують на ямковий ремонт доріг – 1 млн грн, ремонт тротуарів – 3 млн грн, капітальний ремонт доріг – 11 млн грн, поточний ремонт прибудинкових територій та виїздів із ґрунтових доріг міста – 2 млн 500 тис. грн. На зовнішнє освітлення міста передбачили 3 млн грн, технічне обслуговування світлофорів – 150 тис. грн, послуги з відведення стічних вод – 140 тис. грн, послуги з утримання фонтанів – 55 тис. грн, придбання та встановлення дорожніх знаків – 110 тис. грн, стерилізація безпритульних тварин – 60 тис. грн, розкрижування повалених дерев – 50 тис. грн, санітарну обрізку дерев і кущів – 150 тис. грн, видалення аварійних дерев – 1 млн 250 тис. грн, поховання та супутні послуги — 860 тис. грн, прибирання вулиць і вивіз сміття – 4 млн 500 тис. грн, прибирання тротуарів – 640 тис. грн, технічне обслуговування систем освітлення – 960 тис. грн.
Крім цього, наприкінці 2017 року були виділені кошти для придбання спецтехніки комунальним підприємствам міста. 3 млн 500 тис. грн виділили під час сесії міської ради для придбання гідродинамічної машини КП «Прилукитепловодопостачання», 1 млн грн – для придбання та встановлення світлофорів КП «Міськсвітло» і 500 тис. грн – для придбання автовишки. На потреби КП «Прилукитепловодопостачання» для ремонту аварійного колектора було виділено 1 млн 700 тис. грн. Для придбання снігозбиральної техніки КП «Послуга» надали 600 тис. грн і на 150 тис. грн для ремонту шиферних покрівель поповнили статутний фонд КП «Прилукижитлобуд».
На благоустрій Прилук у 2018 році планується спрямувати 1,5 млн грн. Під час минулої сесії міської ради депутатським корпусом було виділено 830 тис. грн на будівництво вбиральні в центральній частині міста та 100 тис. грн – на проведення археологічної експертизи земельної ділянки під нею.
Для освітлення частини вулиць, де взагалі ніколи не було вуличного освітлення, КП «Міськсвітло» виділили 800 тис. грн. Ще 350 тис. грн спрямували на встановлення спортивного майданчика на території ЗОШ №3. Для виготовлення проектно-кошторисної документації з капітального ремонту семи вулиць міста виділили 178 тис. грн. А на виготовлення проектно-кошторисної документації для капремонту Центру для людей із особливими потребами спрямували 200 тис. грн.
Близько 6 млн грн у поточному році виділять для співфінансування проекту НЕФКО. Нагадаємо, що, затвердивши необхідний пакет документів, місто отримає 11 млн 990 тис. грн кредитних коштів під 3% річних на 5 років із відстрочкою в погашенні на 6 місяців та, додатково до кредиту, грант у розмірі 5 млн 590 тис. грн, який не потрібно компенсувати. Якщо порахувати суму відсотків, які місто повинно буде сплатити та суму гранту, то матимемо ріст у плюсі близько 5 млн грн.
Основна частина кредитних надходжень буде використана для модернізації вуличного освітлення Прилук, а грантові кошти спрямують на впровадження енергозберігаючих технологій у ЗОШ №№2, 13 та ДНЗ №9. Після надходження коштів і проходження тендерних процедур під керівництвом НЕФКО у цих закладах освіти здійснюватиметься ремонт теплових мереж, дахів, заміна всіх вікон та дверей на енерго- зберігаючі, ізоляція горищ, заміна електроплит й утеплення стін у 13 школі та 9 дитсадочку.

Інформація «ГП»

Прочитано 1003 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Міські новини
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Уже з 6 квітня в місті Прилуки, як власне і по всій Україні, почали...
10 гривень – це багато чи мало?Насправді, спірне питання. З одного...
Коронавірусу в Прилуках немає У суботу 28 березня до Прилуцької...
Посильна допомога центральній міській лікарні 25 березня у...
Супермаркети, аптеки, середні магазини та малі кіоски...
У зв’язку з поширенням світом коронавірусу в навчальних...
Соціальний розвиток міста за минулий рік 11 березня в сесійній...
З метою упередження поширення коронавірусної інфекції COVID-19 з 18...
УКРАЇНАПрилуцька міська радаЧернігівськоЇ області ВИКОНАВЧИЙ...
Шановні працівники комунальної галузі! Кожного року в третю...

Хто на сайті

Зараз 2559 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама