№ 12
20  березня 2019 року

Що дасть закриття відділень зв’язку?

  • Середа, Сер. 01 2018
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

а дії Центру поштового зв’язку №3 філії Чернігівської дирекції ПАТ «Укрпошта» щодо закриття ним поштових відділень за місцем їх проживання.
На сьогодні під скорочення, а відповідно й закриття, потрапили чотири (2, 4, 6 та 8) відділення «Укрпошти» в Прилуках. До редакції газети також неодноразово зверталися обурені таким фактом містяни. Шукаючи роз’яснень із даного приводу, ось що можемо сказати…
Демографічна ситуація в нашій країні, на жаль, невтішна: смертність перевищує народжуваність (особливо це помітно у сільській місцевості). Окрім того, загальносвітовою тенденцією, яку спостерігаємо і в Україні, є процес урбанізації, тобто переселення сільського населення (найбільш молодого та активного) в міста. Не треба забувати й про відсоток заробітчан, що подались у дальнє та ближнє зарубіжжя в пошуках кращої долі. Звідси маємо типову ситуацію, коли така область як Чернігівська – одна з найбільших за територією та водночас один із регіонів із найнижчою щільністю населення: 33 людини на квадратний кілометр. Середній показник щільності населення по Україні – біля 70 людей.
Маючи величезну кількість населених пунктів, у яких проживають 100-200 чи й навіть 1000 мешканців, економічно та навіть фізично неможливо забезпечити їх якісними та доступними поштово-логістичними послугами. Те саме стосується й мікрорайонів міста з меншою чисельністю жителів.


Що ж до відділень зв’язку в невеликих населених пунктах чи віддалених мікрорайонах, то це, частіш за все, – маленька хатинка, яка давно не бачила ремонтів, іноді – погано опалювана, з 1 працівником (начальником відділення та листоношею в одній особі), котрий працює на 0,2 чи 0,4 ставки, оскільки працювати більше немає потреби, бо кількість мешканців мінімальна. До того ж, обсяги передплати друкованих видань також із року в рік зменшуються, бо зростає кількість тих, хто дізнається новини з Інтернету. Електронне листування, у свою чергу, витісняє традиційне. Тому досить часто трапляються такі працівники поштових відділень, які працюють «аби як», бо отримують за свою роботу «копійки».
Таким чином, бачимо цілий спектр проблем, з якими доводиться зіштовхуватися керівництву «Укрпошти». Це і незадоволення місцевого населення якістю послуг, графіком роботи відділень; незадоволення умовами праці персоналу «Укрпошти»; необхідність компанії тримати на балансі величезну кількість збиткових відділень, неспроможних покрити навіть необхідні мінімальні витрати на утримання будівель, у яких вони знаходяться, та на заробітну плату персоналу.
Зрозуміло, що консервувати таку ситуацію недоцільно й неможливо, бо вона не задовольняє ні клієнтів, ні персонал, ні власне компанію. Оскільки «Укрпошта» є визначеним національним поштовим оператором, найпростіший шлях – закриття відділень. Саме до такого варіанту й довелося вдатися в Прилуках. Упродовж останнього року припинили свою роботу декілька відділень поштового зв’язку, якими найменше користувалися. Відтак мешканців тих мікрорайонів розподілили між центральними відділеннями.

Після закриття відділення №4 жителів військового містечка №12 почало обслуговувати відділення №3 (вул. 18 Вересня, 23, м-н Рокитний); жителів мікрорайону 10 школи (відділення №6 по вул. Соборній, 125) розподілили між відділеннями №7 (вул. Київська, 313) та №10 (вул. Ярмаркова, 53); мешканцям досить віддаленого мікрорайону тютюнової фабрики (відділення №2, вул. Сорочинська, 89) доводиться користуватися послугами центрального відділення пошти (вул. Київська, 166). Що ж стосується останнього відділення поштового зв’язку, яке закрили 1 червня цього року (№8 по вул. Київська, 475), то його функцію також узяло на себе центральне відділення, а вже з 1 серпня поточного року клієнти обслуговуватимуться у відділенні №10 (вул. Ярмаркова, 53).
На перший погляд – одні незручності. Було собі відділення десь неподалік, а тепер треба витрачати свій час, кудись їхати. Не так вже й часто ми відправляємо листи, та й комунальні платежі не зав-жди у відділенні пошти сплачуємо. Але на сьогоднішній день «Укрпошта» активно розвиває послугу Інтернет-обслуговування – надання поштових послуг он-лайн.
«Укрпошта» надає унікальну послугу – поштові перекази «З картки додому». Це означає, що ви можете зробити переказ коштів із банківської картки в готівку, щоб людині доставили її додому. Жоден банк цього не робить. Це дуже вигідна пропозиція, та й тарифи – мінімальні. Необхідно буде сплатити всього 1% від суми переказу + 19 грн (при доставці додому) або 1% + 5 грн (при доставці на відділення). Не виходячи з дому й маючи телефон із підключенням до Інтернету можна виконати транзакцію за лічені хвилини: заходимо на сайт «Укрпошти», далі – особистий кабінет, попередньо зареєстрований, і відправляємо грошовий переказ.
А от по району вирішили запровадити новий формат організації поштових відділень – пересувне відділення. Так, на практиці фізично закриється частина стареньких, неремонтованих, збиткових поштових відділень у малочисельних сільських населених пунктах, але натомість буде організовано безперебійне надання поштових послуг у кожному селі в так званих точках присутності. За чітко визначеним графіком у кожний населений пункт приїжджатиме оснащений необхідним для роботи обладнанням поштовий автомобіль із бригадою працівників.
За домовленостями з місцевою владою визначатиметься, де саме знаходитиметься така точка присутності. Послуги можуть надаватися як у наданому приміщенні, так і просто з автомобіля. Таким чином один із працівників бригади з автоматизованим робочим місцем (ноутбук із необхідними програмами) прийматиме комунальні та інші платежі. Інші двоє працівників бригади розноситимуть та розвозитимуть по селу (просто до хати) пенсії, періодику, посилки. Такий формат обслуговування клієнтів матиме беззаперечні плюси: мешканці населеного пункту точно знатимуть у який день і в який проміжок часу до них завітає пересувне відділення; буде більше охоплення населених пунктів, оскільки машина доїжджатиме й у ті села та хутори, в яких узагалі не було відділень зв’язку; з’явиться можливість отримати більший спектр послуг (пересувне відділення комп’ютеризоване, отож може окрім традиційних фінансових послуг, на кшталт сплати «комуналки» чи грошового переказу, надавати й інші фінансові послуги, наразі доступніші мешканцям міст (наприклад, оформлення договорів страхування чи кредитування); жителі сіл зможуть замовляти та отримувати необхідні товари за каталогами магазинів побутової техніки, а не їхати за ними в місто, витрачаючи додатково час і кошти (через «Укрпошту» можна буде зробити замовлення, сплатити за нього й отримати з машини доставлений електрочайник чи холодильник); прийматиме поштова бригада й передзамовлення на харчові продукти. Тож у кінцевому результаті клієнти «Укрпошти» навіть виграють.
Варто відмітити, що Чернігівська область у даному проекті знову перша. Вона була обрана в якості пілотної, бо, як було сказано, має досить велику територію з відносно низькою щільністю населення. Перші пересувні відділення запрацювали з лютого по Чернігівському району. У другу хвилю потрапили Корюківка, Куликівка, Бахмач та Ніжин. А вже з 21 серпня очікується третя хвиля запуску пересувних відділень по Козельцю, Новгород-Сіверському, а також Варвинському, Срібнянському, Талалаївському, Ічнянському та Прилуцькому районах.
До речі, зекономлені ПАТ кошти, коли відпаде потреба утримувати збиткові відділення, компанія планує витратити на повну автоматизацію та комп’ютеризацію діючих відділень зв’язку, а також підняти заробітну плату діючим працівникам з метою стимулювання в них більш якісного обслуговування населення.
Не секрет, що наразі в «Укрпошті» наявні вакантні посади як звичайних листонош, так і операторів зв’язку та начальників відділень поштового зв’язку.

Мар’яна Гибенко

Прочитано 174 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Міські новини
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Готуємося до оздоровчої кампанії На черговому засіданні члени...
Відповідно до розпорядження міського голови від 18.03.2019 року №95р...
Україна переходить у нову фазу реформування ЖКГ. Даною реформою...
9 березня Центральна площа нашого міста стала епіцентром...
Напередодні Міжнародного жіночого дня, 6 березня, в міському...
Україна у своїй долі має такий день як 9 березня. День, який явив...
Головним мотивом запровадження нових паспортів є їх захищеність...
Дорогі, милі та чарівні жінки! Сердечно вітаю вас із...
Обрано голову Громадської ради 26 лютого відбулося перше...

Хто на сайті

Зараз 1053 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама