№ 7
13  лютого  2019 року

МІСЬКІ НОВИНИ

  • Середа, Лист. 28 2018
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Члени Громадської ради у складі конкурсної комісії

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів міським головою 19 листопада цього року було видано розпорядження про початок процедури підготовки до проведення конкурсу на посаду головного лікаря КЛПЗ «Прилуцька центральна міська лікарня» та початок формування конкурсної комісії.
Загалом же до складу конкурсної комісії має увійти від 6 до 9 осіб. Це представники органу управління (від міської ради), представники трудового колективу відповідного закладу, обрані на загальних зборах трудового колективу, та представники, делеговані від громадської ради в рівній кількості. У нашому випадку їх буде шестеро – по 2 від кожної групи.
Саме 23 листопада на засіданні Громадської ради й було визначено, кого вони будуть делегувати. Цими двома членами конкурсної комісії мали стати представники Громадської ради органу управління або особи, за згодою делеговані Громадськими об’єднаннями з питань захисту інтересів громадян у сфері охорони здоров’я та/або у сфері запобігання корупції та антикорупційної діяльності, за умови реєстрації таких громадських об’єднань не менш як за 2 роки до дати рішення про проведення конкурсу та погоджені Громадською радою при органі правління по 1 особі від кожного Громадського об’єднання.


Відтак, не без дискусій, члени Громадської ради ухвалили рішення рекомендувати виконавчому комітету Прилуцької міської ради делегувати до конкурсної комісії члена Громадської організації «Комфорт та якість» Опанасенка Олега Анатолійовича та члена Громадської організації «УЧАСНИКИ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ «ЩИТ» Трохимця Ігоря Степановича.

 

Підписання декларацій із лікарями триває

Сімнадцяте засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Прилуцької міської ради, яке відбулося 23 листопада, розпочалося з інформації головного лікаря комунального некомерційного підприємства «Прилуцький міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Слободенюк Людмили Володимирівни. За її словами, на сьогодні в даному закладі в електронній системі «Здоров’я» зареєстровано 24 лікаря загальної практики сімейної медицини. Це саме ті лікарі, які укладають декларації з мешканцями нашого міста й будуть це робити й надалі.
Наразі в системі «Здоров’я» зареєстровано 37 тис. 685 декларацій, які мають статус чинних. Тобто з 24-х наявних лікарів шестеро вже набрали необхідну кількість пацієнтів (по 2000 осіб), 10 лікарів перейшли межу в 1900 декларацій, а решта ще мають місця для укладання декларацій. Тому немає причин для хвилювання, якщо ви ще не встигли визначитися з лікарем та не підписали цей необхідний документ. Людмила Володимирівна запевнила, що лікарів точно вистачить на всіх.
Згідно Наказу №503, який говорить про порядок укладання декларацій і надання первинної медичної допомоги, кожна особа має право самостійно обрати лікаря первинної медичної допомоги та укласти з ним декларацію в тому випадку, якщо він ще не перейшов визначену межу. Це 1800 пацієнтів для лікаря, який обирає змішане населення (діти та дорослі), 2000 осіб – доросле населення, 900 осіб – дитяче населення.
Людмила Володимирівна також наголосила, що відповідно до Наказу МОЗ первинна медична допомога упродовж усього 2018 року надаватиметься безкоштовно всім, хто її потребуватиме незалежно від того, уклали ви декларацію з лікарем чи ні. Але вже з 1 січня 2019 року, коли медичний заклад укладе угоду з Національною службою здоров’я, планова первинна медична допомога буде надаватися лише тим, хто уклав декларацію, хоча екстрену невідкладну допомогу, яка стосується первинної медичної допомоги, ви все ж таки зможете отримати навіть, якщо з лікарем ще не визначилися. Але якщо такі пацієнти звертатимуться за плановою первинною медичною допомогою, то за надані їм послуги скоріш за все доведеться заплатити. Цінова політика поки що не обговорюється, але платити точно доведеться.

Щеплення від правця та дифтерії

За інформацією головного лікаря комунального некомерційного підприємства «Прилуцький міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Слободенюк Людмили Володимирівни, на сьогоднішній день на балансі закладу є 2093 дози вакцини АДС-м для дорослих і 2297 осіб на даний час уже щеплено.
Спочатку бралося населення декретованого характеру, тобто медичні працівники, працівники навчальних закладів, харчової промисловості, студенти. Усіх їх щепили. Трохи менший відсоток населення виявив бажання зробити щеплення від правця та дифтерії при самостійному зверненні. На думку Людмили Володимирівни, це може бути пов’язано з тим, що наявна вакцина індійського виробництва.
Маючи подібні переживання головний лікар сама зацікавилася цим питанням і з’ясувалося, що індійські фармацевти досить прискіпливо ставляться до виробництва ліків та вакцин. Саме тому до складу своєї вакцини АДС-м вони беруть більший фрагмент клітини збудника хвороби. Через це й реакція на індійську вакцину однозначно більш виражена. Це може бути і температура, і почервоніння чи припухлість. Але імунітет, який виробляється на ці вакцини, значно міцніший та якісніший.
Тому Людмила Володимирівна закликає не боятися та звертатися до своїх лікарів і щеплюватися. Протипоказання можуть бути лише одні – гості захворювання на даному етапі та якісь складні хвороби, які лікар у будь-якому випадку визначить при попередньому огляді.

Інформація "ГП"

Прочитано 208 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Міські новини
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Прибудинковим територіям також перепало Цього року як ніколи...
Про прилуцькі маршрутки можна складати легенди. Неввічливі...
В одному з минулорічних випусків газети ми говорили про...
Кошти для мiської лiкарні Прилуцька центральна міська лікарня...
УКРАЇНАПрилуцька міська радаЧерніГівської областіВИКОНАВЧИЙ...
Кожен із нас, мабуть, потрапляв у ситуацію, коли маршрутка чи...
Кадрові зміни   Уже, мабуть, учетверте на розгляд сесії...
Європейський Союз та Програма розвитку ООН (ПРООН) запускають...
22 січня загальноміські заходи з нагоди Дня Соборності України...

Хто на сайті

Зараз один гість и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама