№ 12
20  березня 2019 року

МІСЬКІ НОВИНИ

  • Середа, Січ. 02 2019
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Усе найкраще – дітям

У результаті тривалих перемовин представників міської влади та громадських активістів було внесено зміни до міської цільової програми «Забезпечення пільгового перевезення дітей шкільного віку громадським автотранспортом на міських автобусних маршрутах загального користування».
Як відомо, з минулої зими школярі, які користуються громадським транспортом у напрямку школи та дому, отримували спеціальні талони, які мали пред’являти в автобусі, доплачуючи при цьому дві гривні. Відповідно цих талонів перевізникам здійснювалося відшкодування з міського бюджету. Знову ж таки, напередодні нового року було визначено кількість дітей шкільного віку, які потребують пільгового перевезення, тобто будуть користуватися проїзними талонами. Таких наразі 1626 учнів.
У ході розгляду даного питання на сесії міської ради депутати одноголосно підтримали пропозицію збільшити відшкодування за пільгове перевезення школярів утричі. Тобто замість указаних у Положенні 440 тис. грн затвердили виділити 1 млн 320 тис. грн. А це значить, віддавши кондуктору талон, доплачувати вже не потрібно.
Також було сформульовано доручення профільному заступнику міського голови Олександру Сивенку та начальнику управління освіти Сергію Вовку внести зміни до діючого Положення, а саме розробити Проект договору з валідаторами. На думку більшості депутатів, встановлення в громадському транспорті валідаторів унесе значні зміни в усю сферу перевезення пасажирів. Адже це не лише квитки, контроль грошей, а ще й контроль поїздок, бо валідатори використовують GPS-навігатори, і з допомогою спеціальних програм містяни в онлайн-режимі можуть побачити, де знаходиться потрібний їм автобус.

За сніданки в школі доведеться доплачувати

У ході 51 сесії Прилуцької міської ради депутати затвердили Положення «Про організацію харчування учнів у закладах загальної середньої освіти та дітей у закладах дошкільної освіти міста у 2019 році», яким у подальшому управління освіти має керуватися при укладанні договору з переможцем тендеру на право надавати відповідну послугу. У даному положенні передбачено і вартість харчування, і перелік категорій дітей, які мають право на пільгове харчування. Наразі в місті нараховується 650 дітей, які забезпечуватимуться повністю безкоштовним харчуванням, ще є частина дітей, які користуються пільгами на харчування.
Загалом же для харчування дітей шкільної та дошкільної освіти на наступний рік із міського бюджету було виділено 14 млн 73 тис. 150 грн. Відповідно 7 млн 93 тис. 150 грн – для дошкільної освіти (у відсотковому співвідношенні 60/40, де 60% виділяється з бюджету, а 40% доплачують батьки) та 6 млн 980 тис. грн – для шкільної освіти.
Окрім того, депутати затвердили й міську цільову Програму «Харчування учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти міста у 2019 році». Для її реалізації виділили 3,5 млн грн у співвідношенні 70/30, де 70% – кошти з міського бюджету, а 30% – батьківське співфінансування.
Депутат Олександр Козик пояснив, що так, як було раніше (повністю безкоштовні сніданки), уже бути не може, фінансування просто не вистачає. Та й вимушена доплата з боку батьків зовсім незначна – в межах 3-5 грн. Але місцеві обранці переконані, що таким чином батьки також матимуть можливість проконтролювати якість надання послуги.

Кожному закладу освіти по медичному працівнику

Відповідно до Закону України «Про освіту» управління освіти Прилуцької міської ради передало всі штатні одиниці медичних працівників в охорону здоров’я, тобто в пряме підпорядкування Прилуцької міської дитячої лікарні.
Якщо раніше не в усіх освітніх закладах були медпрацівники, а комусь щастило більше, бо мали й по дві штатні одиниці, то тепер усі будуть у рівних умовах. Кожна школа, дитячий садок, а також спортивна школа матиме свого медичного працівника. А оскільки держава на таких працівників кошти не виділяє, то з міського бюджету на їхнє утримання піде 2 млн 250 тис. грн.

Інформація "ГП"

Прочитано 115 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Міські новини
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Готуємося до оздоровчої кампанії На черговому засіданні члени...
Відповідно до розпорядження міського голови від 18.03.2019 року №95р...
Україна переходить у нову фазу реформування ЖКГ. Даною реформою...
9 березня Центральна площа нашого міста стала епіцентром...
Напередодні Міжнародного жіночого дня, 6 березня, в міському...
Україна у своїй долі має такий день як 9 березня. День, який явив...
Головним мотивом запровадження нових паспортів є їх захищеність...
Дорогі, милі та чарівні жінки! Сердечно вітаю вас із...
Обрано голову Громадської ради 26 лютого відбулося перше...

Хто на сайті

Зараз 645 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама