№ 9
26 лютого 2020 року

Хто не мріяв про затишну оселю? Щоб не очікувати, коли вже вивезуть сміття, полагодять дах, зроблять хоч який-небудь ремонт, а отримувати справжні дії. Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, або ОСББ допоможе це зробити. Створене на основі права сумісної власності і, представляючи лише співвласників нерухомості, для самостійного вирішення ряду таких питань: яким чином буде здійснюватися обслуговування будинку, які будуть внески за його утримання? Ефективне використання коштів і контроль приводить до якісного та раціонального утримання будинку.
Для залучення громади Прилук до такого виду управління як ОСББ 10 квітня в сесійній залі міської ради відбувся семінар «Багатоквартирний будинок: основи енергоефективності» для керівників і представників ОСББ, ініціативних груп зі створення ОСББ, управителів. Захід було організовано в рамках проекту ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES) та програми «Енергоефективність в Україні». Під час перегляду презентації було зазначено всі переваги ОСББ та можливі аргументи до залучення співвласників багатоквартирного будинку до даного виду управління.
В Україні 34 000 000 жителів мешкають у багатоквартирних будинках, проте 70% житлового фонду є неефективними в сенсі енергозбереження, а до 40% усіх витрат становлять витрати в секторі ЖКХ. Для підтримки України в даній ситуації й було запроваджено проект ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES). Практика впровадження ОСББ є світовою й орієнтованою на громаду, а її впровадження на теренах України стане новим кроком у Європу.


У рамках проекту є проведення навчальних заходів щодо створення та підвищення спроможності ОСББ, групові та індивідуальні консультації, обмін досвідом і найкращими практиками, підготовка до подання заявок до Фонду енергоефективності для отримання фінансування. Метою створення даного проекту є сприяння підвищенню енергоефективності житлового фонду та підвищення рівня обізнаності населення.
Семінар, присвячений багатоквартирному будинку та основам енергоефективності, тривав декілька годин із перервами й дав детальні відповіді на основні питання: чому варто створювати ОСББ та які переваги отримають від цього співвласники.

Анастасія Змєєва,
Вікторія Киріченко,
Ангеліна Валько

Прочитано 318 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Міські новини
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Понад 4 млн грн на допомогу сім’ям із дітьми Прилуцьке...
Завжди приємно дізнаватися, що твій товариш чи просто знайомий...
Щорічно 20 лютого в Україні відзначається День пам’яті Героїв...
На сьогодні активно обговорюється питання продажу землі...
Змінено суми організаційних внесків Про організаційний внесок...
У світі пробація існує вже понад 200 років, але для України тільки 5...
Днями ми відзначили одне з найромантичніших свят року – День...
12 лютого в читацькій залі Прилуцької міської центральної...
Шановні ветерани війни в Афганістані, члени сімей...
Уже зовсім скоро у Прилуках розпочнеться грандіозне будівництво...

Хто на сайті

Зараз 2979 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама