№ 46
13 листопада 2019 року

«Реєстр собак» запущено

  • Середа, Черв. 12 2019
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Проблеми безпритульних собак ми торкалися не раз. І це дійсно проблема, з якою в Прилуках не вдається легко боротися. Місяці зо два тому на сторінках газети ми розповідали про те, що в нашому місті, як і в багатьох інших, запрацювала програма реєстрації домашніх улюбленців за допомогою чіпування та занесення даних до єдиної міжнародної системи ANIMAL-ID.INFO. Процедура ця не є безкоштовною, але погодьтеся, 249 грн – це незначні кошти, закладені в майбутню безпеку вашого чотирилапого друга на міжнародному рівні, особливо, якщо ви маєте тварину з родословною.
Та нещодавно в Прилуках з’явилася альтернатива раніше описаному чіпуванню. КП «Послуга», яке є за сумісництвом і балансоутримувачем реабілітаційного центру для тварин у нашому місті, вирішило запустити пілотний проєкт «Реєстр собак».
Реєстр домашніх тварин – це буде єдина міська мережа для реєстрації вашого улюбленця та зберігання всієї важливої інформації щодо нього, а також зручний інструмент, щоб повернути загублену тварину власнику або ж знайти свою. Ініціатива створення реєстру саме на місцевому рівні належить КП «Послуга», ГО «Прилуцький козацький полк» та «Небайдужі прилучани».
Один із ініціаторів створення реєстру собак, Сергій Григорович Ткаченко, поділився, що вони покладають великі надії на цей проєкт і сподіваються, що крок за кроком ситуація з тваринами в Прилуках покращиться.
Сергій Григорович розповів, що працівники реабілітаційного центру й волонтери вже розпочали обхід міста для реєстрації домашніх тварин. Розпочали з мікрорайону Рокитний. Тож звертаються до всіх мешканців нашого міста, в яких є собаки, не перешкоджати працівникам Центру, впускати їх до двору чи квартири. Під час таких обходів заповнюватиметься певна форма на домашніх тварин (паспорт) та безкоштовно видаватиметься бирка з номером для домашнього улюбленця. За бажанням власника можна буде також поставити кліпсу на вухо тварині. Це все дається БЕЗКОШТОВНО. Також кожному власнику тварини пояснять, куди звертатися за консультацією чи у випадку хвороби його чотирилапого друга.
Варто розуміти, що паспорт домашньої тварини міститиме всю необхідну інформацію, медичні відмітки та її фото. Далі всі ці дані будуть внесені в реєстр на базі комп’ютерної програми, розробкою якої займаються спеціалісти з ГО «Небайдужі прилучани». Один екземпляр паспорта видається власнику тварини на руки, а інший – зберігатиметься в картотеці на базі КП «Послуга» і, звісно ж, дублюватиметься в електронній програмі.


Це все необхідно для того, щоб можна було відслідкувати місце, так званої, приписки песика, який загубився та бігає містом. Згодом в ідеалі реєстр тварин мінімізує кількість зниклих тварин і прискорить їхні пошуки. Як показує практика, більша загроза для оточуючих йде саме від домашніх втікачів, ніж від безпритульних собак, особливо в період їхнього «гуляння». Тому, запримітивши таку тварину, можна буде за биркою на ошийнику вичислити її власника й за потреби, притягнути його до відповідальності.
Та й узагалі реєстр тварин украй необхідний. З його допомогою можна буде розуміти, скільки собак є вуличних, скільки домашніх, які з них привиті, проліковані, стерилізовані тощо. Виходячи з існуючих даних навесні працівники Центру зможуть навіть обдзвонювати власників і дізнаватися чи вагітна собака, чи є цуценята, куди їх поділи і таке інше. Це значно зменшить потрапляння нових тварин на вулицю.
«Будемо також просити людей, щоб вони стерилізували своїх собак. Можливо, якісь місцеві безкоштовні програми в цьому напрямку впровадяться або ж власники за свій кошт це робитимуть. Головне думати та не примножувати кількість чотирилапих безхатьків. Так крок за кроком порядок і наведеться», – наголосив Сергій Ткаченко.
Також ініціатори проєкту вважають за необхідне ввести на місцевому рівні правило, щоб ветеринари не приймали собаку без виписки з паспорта. База повинна бути загальна для всіх. Привезли, наприклад, собачку на прийом, то спочатку паспорт на неї оформити, якщо такого ще немає, зареєструвати в базі, а вже потім і допомогу необхідну надавати.
Працівники ж КП «Послуга», зокрема працівники реабілітаційного центру для тварин, у свою чергу обіцяють надавати всім собачатникам кваліфіковану консультацію з тих чи інших питань у рамках своєї діяльності. Вони й зараз вчасно реагують на всі звернення громадян, завдяки чому в Прилуках значно зменшилась кількість агресивних безпритульних собак.
Сподіваємося, що проєкт «Реєстрація собак» активно запрацює в Прилуках і ми зробимо наші життя та життя наших чотирилапих улюбленців кращим.

Інформація «ГП»

Прочитано 207 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Міські новини
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Шановні працівники радіо, телебачення та зв’язку! Прийміть...
Сьогодні радіо виступає одним із невід’ємних аспектів засобів...
Як відомо, з 1 жовтня запроваджено новий механізм фінансування...
29 жовтня відбувся конкурс з визначення оператора уповноваженого...
Як приємно, коли комунальні служби оперативно реагують на твої...
Дуже часто ми стикаємося з тим, що до деяких водойм навіть не...
Як театр починається з вішака, так і місто розпочинається з...
З 31 жовтня на 1 листопада настає ніч, повна жаху та шалених...
Шановні працівники культури! Прийміть щирі вітання з нагоди...
Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку –...

Хто на сайті

Зараз 2718 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама