№ 33
12 серпня 2020 року

САМОВРЯДУВАННЯ

  • Середа, Лип. 01 2020
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Директор школи пожиттєво?

Таку дивну позицію держави обговорили на засіданні виконавчого комітету 30 червня.
Річ у тім, що в директора Ліцею №10 закінчився контракт, а тому вчергове винесли на затвердження склад конкурсної комісії з проведення конкурсного відбору на посаду керівника ЗЗСО, який був сформований відповідно до Порядку, затвердженого рішенням міської ради раніше.
На сьогодні до такої комісії включено представників від керівників закладів загальної середньої освіти, від засновника (міської ради), від трудового колективу та від профспілкової організації.
Як зазначила в.о. начальника управління освіти Валентина Ходюк, на сьогоднішній день вийшов Закон про загальну середню освіту і ст. 39 цього Закону регламентує дещо змінені умови щодо утворення конкурсної комісії відповідно до того Порядку, який був. За новими умовами комісія має формуватися на паритетних засадах за трьома рівними напрямками. Перший напрямок – це представники засновника, і чітко сказано, що це депутати. Другий – посадові особи. Третій – знову ж таки представники громадських об’єднань від директорів, профспілки.
Але оскільки новий Порядок ще не затверджений, то продовжують діяти норми старого Порядку. Залишається очікувати змін у подальшому.
Тож бачимо, що пропозиція міської влади, направлена до Асоціації міст щодо того, щоб директора обирав колектив, була проігнорована. На думку міського голови Ольги Попенко, дуже правильно чинять в таких ситуаціях у вищих школах, коли величезний колектив навчального закладу сам обирає директора (керівника), бачачи якість його роботи, прогнозовані напрямки та цілі, яких хотілося б досягти.

Погодили інвестиційну програму КП «Прилукитепловодопостачання»

Виконавчий комітет міської ради погодив інвестиційну програму комунального підприємства «Прилукитепловодопостачання» з централізованого водопостачання та водовідведення на 2020 рік, а також фінансовий план на використання коштів для виконання цієї інвестиційної програми.
Як відмітив керівник підприємства Андрій Гавриш, інвестиційна програма базується на заходах, передбачених схемою оптимізації роботи систем централізованого водопостачання та водовідведення. На поточний рік заходів заплановано на суму 1 млн 993 тис. грн. По водопостачанню ця сума складає 439 тис. грн, по водовідведенню – 1 млн 553 тис. 900 грн.
Таким чином, до заходів водопостачання відносяться:
– геологічне вивчення надр при пере- оцінці експлуатаційних запасів підземних вод ділянки надр у м. Прилуки на загальну суму 126 тис. грн;
– технічне переоснащення свердловин №№ 2, 21 на загальну суму 114 тис. 610 грн;
– модернізація електропостачання свердловин №№ 4, 5, 6 та заміна лічильників на суму 7 тис. 260 грн;
– модернізація водопровідних мереж на загальну суму 98 тис. 500 грн;
– впровадження системи автоматизації витрат енергоресурсів і додаткових параметрів з лічильників води на загальну суму 92 тис. 400 грн.
До заходів водовідведення входять:
– модернізація насосного обладнання на КНС №5 на загальну суму 536 тис. 250 грн;
– модернізація насосного обладнання на КНС №6 на загальну суму 87 тис. грн;
– модернізація насосного обладнання на КНС №13 на загальну суму 662 тис. грн;
– модернізація насосного обладнання на КНС №17 на суму 208 тис. грн;
– заміна мереж на суму 57 тис. грн.
Наостанок Андрій Анатолійович зазначив, що аналогічна Програма, яка була запланована на 2019 рік виконана в повному обсязі.

Проблеми з обліком холодної води

Щоліта, особливо в спекотні дні прилучани, які живуть у приватному секторі стикаються з такою проблемою, як поганий тиск води, а почасти й узагалі його відсутність. Усе, як не дивно, пов’язано з наявністю або ж відсутністю в таких домоволодіннях лічильників холодної води.
Усі розуміють, що в таких господарствах завжди є присадибні ділянки, а у віддалених мікрорайонах і досить немаленькі, які треба поливати. І робити це ніби вигідніше не маючи лічильника – поливай скільки хочеш, хто ту воду рахуватиме. Але в цей час страждають інші приватні домоволодіння, оскільки тиск води знижується.
Набагато краще та економніше було б набрати вночі в якісь ємності води, а наступного дня поливати городину з лійки, але ефектніше виходить зі шлангом, та й законом це по суті не заборонено, але за таких умов система просто не витримує.
За словами начальника КП «Прилукитепловодопостачання» Андрія Гавриша, уже цього року з початком масового поливу вийшли з ладу 3 насоси в районі педколеджу. Один насос у свердловині №1 та ще два у свердловині №9 (вартість кожного 150 тис. грн).
Аналізуючи скільки домоволодінь приватного сектору наразі вже встановили лічильники на холодну воду, визначили, що це 50/50.
Варто наголосити, що Закон «Про комерційний облік» зобов’язує українців встановити лічильники до серпня 2020 року. Та, на жаль, багато помешкань приватного сектору не виявляють такого бажання. Найбільше домоволодінь, необладнаних лічильниками холодної води, в мікрорайонах Газове, Нижні Кустівці.
Що ж тягне за собою невиконання закону? Якщо власник сам має бажання встановити відповідний лічильник, то йому треба звернутися із заявою до виробничого відділу комунального підприємства «Прилукитепловодопостачання», купити лічильник і його встановлять. Якщо ж це не відбувається КП повинно самостійно встановити його та виставити власнику рахунок. Але тут також є проблема – часто власники не допускають працівників КП до свого двору, тож виконати роботи просто неможливо. У такому випадку підприємство змушене звернутися до суду.
Як бачимо, краще виконувати норми закону самостійно та не доводити до судових тяганин і штрафних санкцій.

За інформацією виконавчого комітету

Прочитано 222 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Міські новини
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

У розпалі реконструкція приймального відділення Уже більше...
Першачки готуються до школи Не за горами 1 вересня. І...
ІНФОРМАЦІЯпро виконання бюджету міста за І півріччя 2020 року За І...
Приймальне відділення тимчасово переїхало   Прилуцька...
Минулий тиждень став переломним у житті прилучан, адже...
Наприкінці липня прилучани традиційно починають приглядатися...
Житло для дітей-сиріт Нещодавно виконавчий комітет на своєму...
В Україні через пандемію коронавірусу (COVID-19) знову продовжили...
Таку пропозицію начальника відділу культури та туризму міської...
Останні роки міська влада впевнено тримає курс не просто на...

Хто на сайті

Зараз 2623 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама