№ 39
23 вересня 2020 року

«Пакунок малюка» по-новому

  • Середа, Вер. 09 2020
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

З 1 вересня 2020 року в країні запрацював новий механізм отримання грошової компенсації допомоги «Пакунок малюка».
Про це вже повідомили на сайті Міністерства соціальної політики України. Тепер батьки самі зможуть обирати, що необхідне для їхньої дитини. Чи потрібен, наприклад, одяг, особливо якщо в родині вже є діти з невеликою різницею у віці, або якщо в малечі є алергія та їй не підходять засоби з готового пакунка.
Грошова компенсація видаватиметься вже після того, як у регіонах закінчиться одноразова натуральна допомога «Пакунок малюка». Отримати гроші можуть громадяни України, іноземці та особи без громадянства, у яких народилася дитина та які разом із нею на законних підставах проживають на території України, які є її батьками, вихователями, прийомними батьками, опікунами (у разі якщо рідні батьки відмовилися від новонародженої дитини в пологовому будинку/відділенні, перинатальному або неонатальному центрі) та які забезпечують належні умови для догляду за нею.
Якщо громадяни України у 2020 році не отримали «Пакунок малюка» в натуральному вигляді, вони можуть звернутися за грошовою компенсацією протягом 12 місяців із дня народження дитини.
У відділенні ПриватБанку відкривається поточний рахунок для отримання грошової компенсації зі спеціальним режимом використання та отримання картки для виплат «Пакунок малюка». Витратити кошти можна протягом року з дня їхнього нарахування.
Щоб отримати грошову компенсацію, батьки повинні звернутися до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення або виконавчого органу сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади за місцем проживання із заявою та пакетом документів у паперовому або електронному вигляді (копія свідоцтва про народження дитини; копія ідентифікаційного номера; для дітей, які народилися у 2020 році в пологовому будинку, – довідка з пологового про неотримання «Пакунка малюка»).
Якщо заяву подають іноземці або людина без громадянства – необхідна копія посвідки на постійне проживання / посвідчення біженця / довідки про звернення за захистом в Україні / посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту.


Якщо заяву подають опікуни – знадобиться копія рішення про встановлення опіки, а для патронованих вихователів – копія рішення про влаштування дитини в сім’ю.
Структурні підрозділи розглядають заяву разом із поданими документами та протягом 5 робочих днів із дати надходження заяви приймають рішення. При належному оформленні документів, як тільки рішення прийняте, протягом 1 робочого дня батькам видадуть чи надішлють письмове повідомлення.
Структурні підрозділи формують реєстр отримувачів грошової компенсації щомісяця до 10 числа та подають його у Мінсоцполітики, а звідти дані передаються банку. Упродовж 7 робочих днів після формування реєстру казначейство перераховує кошти на поточний рахунок Банку, де їх розподіляють по спеціальних рахунках отримувачів.
Як тільки гроші зараховуються на картку для виплат «Пакунок малюка», батьки можуть витрачати їх у безготівковій формі винятково на купівлю необхідних дитячих товарів і товарів для породіллі. Однак робити закупи можна лише в закладах торгівлі, які долучилися до публічного договору про реалізацію пілотного проєкту монетизації, а не в будь-яких магазинах.
Що ж стосується майбутніх мам, які в найближчі місяці збираються народжувати в Прилуцькому пологовому, то вони все ж отримають «Пакунок малюка» в натуральному вигляді. На даний час у відділенні ще є 223 бебі-бокси, які чекають появи на світ своїх маленьких власників. А враховуючи, що за місяць у Прилуцькому пологовому проходить близько 50 пологів, то таких пакунків має вистачити майже до Нового року.

Інформація «ГП»

Прочитано 68 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Міські новини
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Новий графік роботи ЦНАПу 15 вересня у ході засідання чергової 72...
Вересень приніс на прилуцьку землю найвеличніше свято – свято...
Проблема вандалізму в Прилуках стара як світ. Ну ніяк ми не...
Місто Прилуки приваблює історичними та архітектурними...
На Чернігівщині відзначили кращі бібліотеки області 2019 року....
Прилуки – важливий промисловий і туристичний центр...
Нові випадки COVID-19 у дитсадках міста Минулої п’ятниці у двох...
Вуличні ліхтарі на сьогодні – це не лише джерело світла в темну...
Уже не так багато часу залишилося до традиційного початку...
Шановні прилучани! Прийміть щирі вітання з нагоди професійного...

Хто на сайті

Зараз один гість и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама