№ 46
14  листопада  2018 року

Подвиг, що нагадує сьогодення

  • П'ятниця, Січ. 24 2014
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт
Краєзнавча година «Героям України слава!» Краєзнавча година «Героям України слава!»

Нерідко історичні події обростають міфами, і правда стає загадкою не лише для пересічних українців, а й для істориків, які присвячують вивченню минулого майже все життя. Однією з дат, яка так і не розкрила для сучасності свої секрети, є бій під Крутами. Трагічна загибель студентів неподалік цієї залізничної станції стала символом патріотизму й жертовності в боротьбі за незалежну Україну.

Краєзнавча година «Героям України слава!» до відзначення дев’яносто шостих роковин подвигу відбулася в стінах Краєзнавчого музею минулого четверга. Запрошені учні гімназії №1 мали змогу більше дізнатися про трагічну, але визначну сторінку нашої історії. Старший науковий співробітник музею Ірина Біленко розповіла школярам, як їхні однолітки відстоювали право всієї країни на волю ціною власного життя. До уваги гостей музею було представлено елементи зовнішнього вигляду молодих борців за незалежність, тобто одяг, знаряддя праці й побуту (лопата, що ховалась за спиною і була завжди поруч, та фляга), які продемонстрував співробітник музею Юрій Кудряшов (на знімку).

Десятикласники також переглянули відеозаписи, що пролили світло на очевидні факти знущання над українським народом з боку більшовиків.

Цей бій тривав лише п’ять годин між армією Михайла Муравйова та загоном київського студентства й бійців вільного козацтва. Чотири тисячі бойовиків пішли в нечесний наступ на чотири сотні юнаків. Результат битви був досить очевидним, але не став поразкою. Бойові втрати склали майже три сотні вбитих, поранених, полонених і пропалих безвісти. До більшовицького полону потрапило тридцять шість старшин, студентів та гімназистів. Двадцять сім полонених студентів та гімназистів трохи згодом були розстріляні на самій станції Крути. Останніми словами загиблих став гімн України.

Запрошена на захід Ольга Лукаш, завідуюча міської дитячої бібліотеки імені Павла Білецького-Носенка, порівняла цей подвиг із подіями, що відбуваються сьогодні в нашій країні. Навела приклади аналогії між ситуаціями, часовий проміжок яких становить майже століття.

Любов Рубан

Прочитано 1558 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Міські новини
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Шановні працівники радіо, телебачення та зв’язку! Прийміть...
Сьогодні кожен українець, який включив радіоприймач або...
Хтось запитає: «Чому так пізно?» Оптиміст запевнить: «Добре, що не...
Ми подорожуємо й часто бачимо десятки якихось місць –...
ІНФОРМАЦІЯпро намір здійснити зміну тарифів на виробництво,...
Шановні працівники культури! Прийміть щирі вітання з нагоди...
Усі ми так чи інакше користуємося комунальними послугами: маємо...
Що кажуть прилучани У ніч із 31 жовтня на 1 листопада в багатьох...
УКРАЇНСЬКЕ ОБ‘ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ «УКРОП» Звіт депутата...
Щорічно перша неділя листопада запрошує нас згадати про людей...

Хто на сайті

Зараз 1566 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама