№ 33
17 листопада 2022 року

Як урятувати новий асфальт у місті?

  • Вівторок, Груд. 01 2020
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Один із факторів, що негативно впливає на якість доріг в Україні, – це перевантажені фури. І це питання як ніколи актуальне й на загальнодержавному рівні, і на місцевому.
Прилуцькі дороги, а також приватні володіння багатьох жителів міста давно страждають від частого руху важковагового транспорту. Дорожнє покриття руйнується, утворюються ями, а будинки просідають або й зовсім тріщать «по швах».
Скільки вже розмов й обіцянок влади було про будівництво об’їзної дороги. На жаль, реальних здвигів у цьому напрямку досі не видно. Так, на все потрібен і час, і великі, навіть величезні, кошти. А ще потрібне бажання це робити. Насамперед у керівництва міста.
Звісно, ніхто не говорить про повну заборону в’їзду на територію Прилук важкогабаритного транспорту, але контроль за процесом має бути на високому рівні. Адже перевантаження транспорту – це пряме порушення закону. Наприклад, у США за цим стежать поліція та інші контролюючі органи, а далекобійники стають на спеціальні ваги кожного разу, як отримали новий вантаж. І в разі перевантаження можуть узагалі відмовитися везти ту частину партії, яка виходить за допустимі межі, тому що це загрожує їм чималими штрафами.
Однак в Україні на сьогодні практично немає комплексів для зважування автотранспорту. При цьому навіть ідеальна та якісна дорога навряд чи в змозі пережити рік-два, якщо кожен день по ній будуть рухатися перевантажені фури. Тому впровадження системи вагового контролю на сьогодні є одним із наріжних каменів успіху реформування дорожньої сфери.
Річ у тому, що можна побудувати будь-яку дорогу, але вона все одно зруйнується раніше гарантійного терміну, якщо по ній кожен день будуть їздити сотні машин, що порушують вагові норми.
Упродовж останніх трьох років у нашому місті йде активне будівництво доріг. Саме будівництво, адже міська влада вирішила відмовитися по можливості від ямкового та поточного ремонту дорожнього покриття. І кожен автомобіліст підтвердить, що це правильне рішення.
Сьогодні фур у Прилуках побільшало в рази. Усе через те, що на період реконструкції перекрито міст на шляху Київ-Суми. А це явно не на місяць-два, а на доволі тривалий період. І для того, щоб важковаговому транспорту потрапити в пункт призначення, водію необхідно рухатися в об’їзд. А це приблизно 70 кіломентрів плюс. Тому більш обізнані в маршруті водії вибирають коротший і зручніший для них шлях – через наше місто. Ось тільки нам від цього зиску ніякого. Вулиця Київська тільки збудована, а все може бути на марне. А головне, що відповісти буде нікому. Власне, як це часто буває.
Згадується, минулого року хтось із місцевих депутатів виносив на розгляд ради питання встановлення вагових комплексів на в’їздах до міста, але далі розмов це питання не просунулося. Та ось пройшли місцеві вибори. Уже обрано нових депутатів, і з дня на день вони приступають до своїх обов’язків – роботи на благо міста та його жителів. Тож упровадження практики вагового контролю може стати одним із перших завдань для прилуцьких депутатів нової каденції.


На сьогодні ж, за інформацією начальника управління житлово-комунального господарства Прилуцької міської ради Олега Созінова, місцевою владою вжито всіх можливих, за її розрахунками, заходів щодо обмеження в’їзду на територію Прилук великовагового транспорту. На всіх семи в’їздах до нашого міста встановлено дорожні знаки з позначкою «12 т». А от уже контроль за дотриманням усіх правил покладено виключно на Національну поліцію відповідно до розділу 4 Закону України «Про Національну поліцію». Та чи займатимуться вони цим питанням, чи контролюватимуть факти перевищення ваги вантажу й чи зможуть когось оштрафувати? Ці питання залишаються відкритими. Тим більше, без можливості перевірити дійсну вагу фури.
До прикладу, міський голова Чернігова вже ініціював розгляд міською радою питання встановлення на всіх п’яти в’їздах до міста вагових комплексів, щоб важковаговий транспорт не псував асфальт. Усе для того, щоб звести до мінімуму можливість руйнації тих доріг, які були зроблені за бюджетні кошти. Звісно, улітку дороги руйнуються більше, адже під сонячними променями покриття розм’якшується, але й в інші сезони перевантажений транспорт несе велику загрозу автошляхам.
За словами Владислава Атрошенка, це питання потрібно вирішувати саме зараз, коли ще тільки плануються міські бюджети на наступний рік. Адже треба встигнути закласти в бюджет гроші на вагові комплекси для вантажівок і фур. Визначилися навіть із варіантами вирішення проблеми. Їх віднайшли 2.
Наприклад, на сьогодні вартість сертифікованих вагових комплексів, за якими можна автоматично штрафувати водіїв, сягає 22-28 мільйонів гривень. Натомість можна дещо здешевити цей процес – встановити комплекси по зважуванню автомобілів у русі. Таке обладнання коштує 2,5 мільйони, плюс доставка, монтаж та інше. Десь 3 мільйони 700 тисяч буде коштувати. Система працює так: фіксує номер і марку автомобіля та факт перевищення ваги, якщо він є. Інформацію надсилає до патрульної поліції, працівники якої за допомогою камер знаходять авто і штрафують водія.
Можливий іще варіант, коли на в’їзді стоятиме уповноважена особа – чи це поліцейський, чи представник муніципального контролю. Так навіть дієвіше. Адже машини будуть заїжджати на ваговий комплекс, а далі – чи розвертатися, чи їм будуть виписувати штрафи. Тобто завдання полягає не в тому, щоб поліція ловила в місті, шукала по камерах, а щоб фізично не допустити машину в місто.
Така собі підказка нашим новообраним депутатам, у якому напрямку рухатися. Віримо в силу слова та народної думки. А народ, у нашому випадку прилуцька громада, дуже просить не лишати це питання без уваги.

Інформація «ГП»

Прочитано 625 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Міські новини
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Заборгованість повільно, але зменшується Проблема...
АТ «Чернігівобленерго» оновило графіки можливих відключень...
Часте невдоволення мешканців багатоквартирних будинків якістю...
Автобусні перевезення у вечірній час На численні прохання...
Згідно з чинним законодавством у кожній багатоповерхівці мають...
Ми вже навіть звикли до думки про те, що зима на українців чекає...
Генератори для укриттів Міська влада збирається придбати...
Прилуцька міська громада продовжує партнерство з проєктом...
Від понеділка, 24 жовтня, в Прилуках розпочався опалювальний...

Хто на сайті

Зараз 2857 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама