№ 8
24 лютого 2021 року

Стан захворюваності на COVID-19

  • Середа, Лют. 10 2021
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

У ході першої апаратної наради, яка відбулась нещодавно в сесійній залі міської ради, в.о. головного лікаря КНП «Прилуцький міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Людмила Слободенюк проінформувала присутніх про стан захворюваності населення міста Прилуки на COVID-19.
У своєму виступі керівник наголосила, що перші амбулаторні хворі на коронавірусну хворобу в лікарів загальної практики сімейної медицини стали реєструватись у кінці травня 2020 року.
На сьогодні амбулаторних хворих по м. Прилуки загалом зареєстровано 1538 осіб. Це пацієнти, які мали легкий і середній ступінь перебігу захворювання та лікувалися в амбулаторних умовах. Середній термін перебування на амбулаторному лікуванні склав 24 дні.
Як зазначила Людмила Слободенюк, пік захворюваності на COVID-19 у Прилуках припав на листопад 2020 року. Стрімкий ріст розпочався з кінця вересня, а з другої половини грудня захворюваність почала спадати.
За минулий рік спеціалістами КНП «Прилуцький міський центр первинної медико-санітарної допомоги» відібрано та доставлено в ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України» 2204 зразки на ПЛР-тестування.
За січень 2021 року проведено 77 ПЛР-тестів, із них 18 позитивних.
Лікар наголосила також, що починаючи з грудня 2020 року Центр має змогу проводити експрес-тестування на виявлення антигену (вірусу) SARS-CoV-2.


Станом на зараз на балансі Центру знаходиться 912 експрес-тестів. У грудні 2020 року було проведено 7 тестувань, у січні 2021 року – 116, з них 41 позитивний.
Перевага даного тестування полягає в досить високій вірогідності (92-95%), простоті виконання та швидкому результаті (15 хв)
Згідно внесених змін у Наказ МОЗ України №722 «Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)» від 28.03.2020 року – експрес-тестування проводиться:
– пацієнтам із підозрою на коронавірусну хворобу незалежно від наявної Декларації на ПМД;
– при плановій госпіталізації;
– при перетині кордону;
– контактним особам, які контактували з підтвердженим хворим.
Підтверджувати свій стан здоров’я ПЛР-тестом потрібно тільки в разі позитивного результату експрес-тесту без наявних ознак захворювання в пацієнта.
Людмила Слободенюк також наголосила, що медичні працівники Центру забезпечені всіма засобами індивідуального захисту та деззасобами в повному обсязі відповідно до рекомендацій МОЗ України.
Протягом 2020 року деззасобів, виробів медичного призначення, експрес-тестів було придбано на суму 802519,90 грн.
Цілком зрозуміло, що найбільшої небезпеки заразитися коронавірусом зазнає медичний персонал – люди, які найбільше контактують із небезпечним вірусом, рятуючи тим часом життя інших людей. Так, за час пандемії серед медичного персоналу коронавірусною хворобою перехворіло всього близько 80% осіб. Станом на зараз хворих працівників на COVID-19 у Центрі немає.
На сьогодні на амбулаторному лікуванні перебуває 50 осіб зі встановленим діагнозом: коронавірусна хвороба.
Усі амбулаторії ЗПСМ працюють у штатному режимі (з 8.00 до 20.00, субота – з 9.00 до 15.00, неділя та святкові дні – чергова бригада ПМД з 9.00 до 15.00).

Інформація «ГП»

Прочитано 189 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Міські новини
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

  Друга сесія міської ради восьмого скликання відбудеться 26...
Директора КП «Послуга» звільнили Робочий тиждень в...
22 лютого, під головуванням профільного заступника міського...
Напередодні Дня Героїв Небесної Сотні прилучани, як і вся...
16 лютого в міському Будинку культури відбулася така очікувана...
За результатами 2020 року до загального фонду бюджету...
Маєте якісь проблеми чи пропозиції місцевого характеру, а не...
Бюджет-2021 схвалено, але ще не затверджено Відбулося чергове...
15 лютого 2021 року в місті відбулися заходи з нагоди 32-ї річниці...

Хто на сайті

Зараз 2858 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама