Друкувати цю сторінку

«Карантинні норми» для субсидії скасовано

Навесні 2020 року, коли в країні був введений карантин і люди перебували вдома, відповідно витрачали більше ресурсів житлово-комунальних послуг, а доходи при цьому знизилися, були збільшені на 50% окремі нормативи на ЖКП, зокрема, на електроенергію, на газ для приготування їжі та підігріву води, на послуги з холодного та гарячого водопостачання. Але з 1 жовтня 2021 року «карантинні норми» для субсидій було скасовано і ми повернулися до тих нормативів, що були до карантину. В уряді запевнили, що самі субсидії скорочуватися не будуть. Однак скорочення норм споживання все ж може мати такий ефект – якщо наразі людина споживає більше соціальної норми, субсидію нараховують на весь цей обсяг споживання. Якщо споживання не зміниться при скороченні норми, сума субсидії автоматично зменшиться.
Спеціалісти управління праці та соціального захисту населення Прилуцької міської ради розповіли, які ж саме нормативи наразі вони використовують при розрахунку субсидії.
Норма площі житла
Соціальна норма житла для оплати житлової послуги (з управління багатоквартирним будинком; витрат на управління багатоквартирним будинком) – 13,65 кв. м. загальної площі на 1 особу + 35,22 кв. м на сім’ю загалом. У тому числі, соціальна норма житла, розрахована для домогосподарства, збільшується на 30% для непрацездатних непрацюючих осіб, які проживають самі.
Норми споживання газу
Встановлено нові норми споживання газу для тих, хто не має газового опалення:
– за наявності газової плити (тільки для приготування їжі) – 3,3 куб. м на місяць на людину;
– за наявності газової плити, відсутності гарячої води та газового водонагрівача (приготування їжі та нагрівання води) – 5,4 куб. м на особу;
– за наявності газової плити та водонагрівача – 10,5 куб. м на особу.
Якщо йдеться про газове опалення, то норма залежить від площі приміщення – відтак маємо по 4 кубометри на 1 кв. метр. В опалювальний сезон застосовується коригуючий коефіцієнт, який встановлюють в залежності від типу будинку та окремо для кожного регіону.


Норми споживання води
З жовтня повертаємося до таких нормативів:
– постачання холодної води – 2 куб. м на особу (за наявності в будинку гарячої) та 3,6 куб. м на особу (за відсутності гарячої);
– постачання гарячої води – 1,6 куб. м на особу;
– водовідведення – 3,6 куб. м на одну особу.
Норми споживання електроенергії
Якщо в будинку встановлено електроопалення, то норма становить 30 кВт-год на 1 кв. м опалювальної площі. В опалювальний період також застосовується коригуючий коефіцієнт.
Варто також зазначити, якщо в установленому порядку здійснено відключення споживачів від централізованого опалення (теплопостачання) і громадяни для обігріву приміщень використовують побутові електроприлади, для розрахунку розміру житлових субсидій в опалювальний сезон застосовуються соціальні нормативи на комунальну послугу з постачання та розподілу електричної енергії для індивідуального опалення.
Для побутових потреб норми споживання електроенергії будуть такі:
– у будинках, не обладнаних стаціонарними електроплитами за наявності централізованого постачання холодної води та відсутності централізованого постачання гарячої води і газових водонагрівальних приладів – 100 кВт-год на сім’ю з однієї особи та додатково 30 кВт-год на місяць для кожного іншого члена сім’ї, але не більше 220 кВт-год на місяць;
– у будинках, обладнаних стаціонарними електроплитами, за наявності централізованого постачання гарячої води – 110 кВт-год на сім’ю з однієї людини плюс по 30 кВт-год на кожного додаткового члена сім’ї, але не більш як 230 кВт-год на місяць;
– у будинках, обладнаних стаціонарними електроплитами, за відсутності централізованого постачання гарячої води – 130 кВт-год на сім’ю з однієї людини плюс по 30 кВт-год на кожного додаткового члена сім’ї, але не більше 250 кВт-год на місяць.
У всіх інших випадках, крім зазначених вище, застосовуються такі нормативи – 70 кВт-год на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи та додатково 30 кВт-год на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства), але не більше 190 кВт-год на місяць.
Норми споживання тепла
Теплова енергія, котра застосовується для опалення житлового приміщення, розраховується наступним чином – 0,0383 Гкал на 1 кв. м опалювальної площі, враховуючи коригуючий коефіцієнт в опалювальний період.
Норми поводження з твердими та рідкими відходами
Розрахунки за утилізацію побутового сміття проводяться за такими нормативами:
– тверді, великогабаритні та рідкі відходи – 0,4167 куб. м на особу;
– рідкі відходи – 0,76 куб. м на особу та 3,6 куб. м на сім’ю (домогосподарство) у разі відсутності системи централізованого водовідведення та за наявності централізованого водопостачання і вигрібних ям.
У той же час, в управлінні праці та соцзахисту населення нагадують, що епідемія коронавірусу не завершилась, по всьому світу йдуть нові спалахи. Відповідно, у випадку чергової хвилі мешканці Чернігівщини, чи будь-якого іншого регіону нашої держави, які опиняться у червоній зоні, автоматично отримають підтримку від держави у вигляді збільшення на 50% соціальних нормативів при наданні житлових субсидій.

Інформація «ГП»

Прочитано 622 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Міські новини
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Останнє від Web-editor

Подібні матеріали