№ 3
19 січня 2022 року

Багатотарифні лічильники гарячої води: варто чи ні?

  • Середа, Лист. 24 2021
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

У попередньому номері газети опублікована стаття, яка покроково розповідала куди звертатися у випадку виходу з ладу лічильника води або ж за потреби встановлення нового. Варто зазначити, що дане питання зацікавило багатьох, а відповідно виникли супутні питання, які потребували роз’яснення.
Так, працівники КП «Прилукитепловодопостачання» внесли певні уточнення, а саме наголошують обов’язково звертати увагу на модель лічильника та його виробника!
Отож, для холодної води купуємо лічильник синього або сірого кольору, для гарячої – червоного. Лічильники мають бути виключно українського виробника. На корпусі виробу обов’язково має бути вказана його модель із зазначенням діаметру умовного проходу. У нашому випадку це 15Х – для холодної води та 15Г – для гарячої. Чому саме такий розмір? Річ у тім, що кожен лічильник розрахований на певний об’єм споживання води. І для звичайної квартири такого лічильника цілком достатньо.
Супутньо виникло також питання про можливість встановлення в квартирі багатотарифного лічильника гарячої води з датчиком температури. У даному питанні знову ж таки допомогли розібратися працівники комунального підприємства. У КП запевняють, що вибір типу лічильника абсолютне право споживача послуги. Головне, щоб він був українського виробництва або сертифікований в Україні. Та й діаметр як для звичайного, так і для багатотарифного залишається незмінним – 15.
Для розуміння: багатотарифні лічильники гарячої води призначені для обліку об’єму рідини в залежності від температури. Якщо вода не нагріта до 400C, лічильник враховує її як холодну (але це зовсім не значить, що за неї не треба платити). За температури від 400 до 500C тариф враховується в розмірі 70-90%, а в разі перевищення 500C враховується 100% вартість гарячого водопостачання.
Головною перевагою використання такого лічильника є те, що ви зможете платити за фактично підігріту воду, а не весь її обсяг, що надійшов до квартири.


Основними недоліками багатотарифного лічильника є:
– висока вартість обладнання – складні електронні пристрої обійдуться в рази дорожче звичайних апаратів;
– додаткові турботи, пов’язані зі встановленням – необхідно узгодити з обслуговуючою компанією, розробити проєктну документацію і запрограмувати пристрій.
Крім того, не варто забувати й про обов’язкову повірку пристрою, яка має відбуватися раз на 4 чи 5 років згідно паспорта на лічильник (усе залежить від марки та виробника). На підприємстві пояснюють, що для звичайних лічильників та гарячої води повірка коштує 125 грн і проводиться на самому ж КП, де є спеціальна установка. Повіряти ж багатотарифні лічильники вони просто не можуть, бо не мають ні ліцензії, ні необхідного обладнання. Відповідно треба буде відправляти його в Чернігів або Київ. Це доволі дороговартісна процедура, адже кожне підприємство самостійно встановлює розцінки.
Як бачимо, встановлювати багатотарифні лічильники гарячої води ніхто не забороняє, але постає питання про окупність такого приладу. Адже гаряча вода постачається населенню (в ідеальному варіанті) протягом 6 місяців і зекономити сильно просто не вдасться. Вибір за вами.

Мар’яна Гибенко

Прочитано 403 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Міські новини
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Тиждень у міській раді розпочався надзвичайно активно. На першій...
Після чергового не проведеного сесійного засідання 14 січня...
Усім, хто цікавиться питаннями місцевих ОСББ, уже давно...
Вартість шкільного харчування вдарить по карману 10 січня міська...
РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯархієпископа Чернігівського та Ніжинського...
Народження дитини під Новий рік – досить цікавий досвід для...
У розпалі новорічні свята, а мешканці двох багатоповерхівок досі...
Наближаються найказковіші свята в нашому календарі. Усі з...
Дорогі прилучани! Прийміть найщиріші вітання з Новим роком і...
Меморандум про співпрацю з німецькою компанією GIZ Нещодавно в...

Хто на сайті

Зараз 3057 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама