№ 20
17 серпня 2022 року

Розгадуємо ребуси платіжки за тепло

  • Середа, Лют. 23 2022
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Нові рядки в платіжках за тепло й гарячу воду, замість того, щоб пояснити, з чого складається загальний рахунок,
викликали масу запитань

Це нарахування за обігрів місць загального користування, функціонування внутрішньобудинкових систем та нарахування абонентської плати за тепло й гаряче водопостачання (за наявності лічильника або без нього). Зміни відбулися відповідно нової Методики, затвердженої Кабміном ще у 2018 році.
Довгий час ця Методика не могла застосовуватися, адже не було оприлюднено Типовий договір. На офіційному сайті КП «Прилукитепловодопостачання» (http://www.teplovodo.com.ua.) Типовий договір з’явився в жовтні 2021 року, але, на жаль, своїх абонентів комунальне підприємство ніяк про це не повідомило.

МЗК (місця загального користування)

Це місця в багатоповерховому будинку (навіть, якщо в них немає приладів опалення), призначені для забезпечення експлуатації будинку та побутового обслуговування його мешканців (під’їзди, ліфтові шахти, вестибюлі, коридори, підвали, кімнати для зберігання дитячих візочків і велосипедів, кімнати для сміттєпроводів, кладові, а також кухні й душові в гуртожитках).

Нарахування на МЗК – не є якоюсь додатковою платою для користувачів централізованого опалення. Вони сплачували ці кошти й раніше. А от тим співвласникам, які встановили у своїх квартирах індивідуальне опалення, це додаткова плата.

Нараховується тільки в опалювальний період.

Розрахунок іде так: кількість гігакалорій, спожитих будинком, ділиться на загальну площу будинку і визначається, скільки припадає на 1 кв. м, далі нараховується вже на загальну площу квартири. Тому й у квитанції ми бачимо два числа – загальний обсяг Гкал та спожиті Гкал конкретною квартирою. Варто зазначити, що вартість гігакалорії, на основі якої проводяться розрахунки для всіх мешканців, включно з індивідуальниками, становить 1890,44 гривень (затверджено виконавчим комітетом міської ради). Відсоток таких нарахувань залежить від поверховості будинку.

ВБС (внутрішньо-будинкові системи)

Це всі труби, які використовуються для розведення теплової енергії. Це або підвальні трубопроводи, або горищні (залежить від конструкції будинку), тобто горизонтальні мережі подачі тепла та вертикальні транзитні ділянки трубопроводів. Витрати на ВБС — це плата за тепловтрати, які відбуваються в цих системах, а також обсяг теплової енергії від транзитних ділянок трубопроводів, які проходять у приміщеннях із індивідуальним опаленням та приміщеннях, у яких комунальна послуга з постачання теплової енергії не надається.

Нарахування на функціонування ВБС – не є додатковою платою для користувачів централізованого опалення. Для співвласників будинку, які встановили у своїх квартирах індивідуальне опалення, це додаткова плата.

Нараховується лише в опалювальний період.

Частка до сплати однакова для всіх мешканців будинку. Для мінікотелень береться 7%, а для багатоповерхівок – 8%.
Розрахунок проводиться абсолютно так само, як і щодо місць загального користування. Це просто ще одна частка, яка виокремлюється із загального обсягу теплової енергії, яка заходить у будинок.

АБОНЕНТСЬКА ПЛАТА

Це плата мешканців за послуги, пов’язані з розподілом обсягів тепла та гарячої води, адмініструванням, за обслуговування (періодичну повірку) та заміну будинкових лічильників тепла й гарячої води (у разі їх наявності в будівлі), а також за виконання інших функцій, пов’язаних із обслуговуванням абонентів (крім обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових систем), у тому числі й робота з претензіями тих, хто не сплачує за спожиту послугу.

Для всіх абонентів КП «Прилукитепловодопостачання» це додаткова плата.

Нараховується щомісячно протягом року.

Плата за абонентське обслуговування є однаковою. Вона не залежить від кількості мешканців у квартирі. Для будинків, які не оснащені приладами обліку, а саме лічильниками теплової енергії, це 10,34 грн. А для будинків, які оснащені приладами обліку – 18,40 гривень. Аналогічно нараховується й абонентська плата на послугу гарячої води. Вона для всіх однакова і становить 10,35 грн. Слід зазначити, споживач не звільняється від плати за абонентське обслуговування, навіть, якщо він фактично послугою не користується у зв’язку з відключенням (від’єднанням) його квартири або нежитлового приміщення від мереж централізованого теплопостачання та постачання гарячої води. Тобто, зайшло тепло чи гаряча вода в будинок – будь ласкавий сплати абонплату по квитанції.

Інформація "ГП"

Прочитано 3492 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Міські новини
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Днями за участі заступників міського голови Олександра Сивенка...
У ході 22-ї позачергової сесії міської ради депутати практично...
У напрямку психологічної допомоги військовослужбовцям Центр...
Ні для кого не секрет, що під час опалювального періоду 2021-2022...
У місті саме тривають роботи з утримання вулично-шляхової мережі...
З початку повномасштабної війни на території України тисячі...
Війна як ніколи об’єднала всіх українців. Поки наші армійці...
Посадовці міської ради взяли участь в онлайн-зустрічі, у ході...
Основними завданнями щодо інвестиційної діяльності для...

Хто на сайті

Зараз 3399 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама