№ 33
17 листопада 2022 року

Початок навчального року: плани та реалії

  • Середа, Вер. 07 2022
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Початок нового 2022-2023 навчального року виявився надзвичайно складним. Управління освіти, так само як і працівники всіх навчальних закладів міста, традиційно готувалися до нового навчального року, проводили косметичні ремонти приміщень, прибирали території, розробляли необхідні документи. Проте умови сьогодення диктують нам свої правила.
Безпечні – умови понад усе
Саме тому, першочерговими, за словами начальника управління освіти міської ради Олександра Правосуда, на даний час є саме заходи, пов’язані з питанням безпеки життєдіяльності всіх учасників освітнього процесу. З цією метою за рішенням міського голови була створена комісія з обстеження наявних будівель закладів освіти щодо встановлення готовності їх використання під час навчально-виховного процесу в 2022-2023 навчальному році, до складу якої увійшли представники всіх необхідних служб міста. Дана комісія оперативно провела обстеження підвальних приміщень, в яких знаходяться захисні споруди цивільного захисту. Це 1 сховище та 6 протирадіаційних укриттів. По кожному об’єкту було визначено об’єм робіт.
Вказана комісія також провела обстеження підвальних приміщень в інших закладах освіти, за результатами яких було визначено ще 8 найпростіших укриттів (3 в дошкільних закладах і 5 в закладах загальної середньої освіти).


На поточний ремонт захисних споруд, підвальних приміщень і найпростіших укриттів, враховуючи кошторисну документацію, було виділено 8 млн 976 тис. 820 грн з міського бюджету. Окремо виділявся 1 млн 849 тис. 250 грн на проведення поточного ремонту найпростішого укриття в підвальному приміщенні гімназії №5. Загалом для облаштування найпростіших укриттів за рахунок перерозподілу кошторисних призначень було виділено кошти для придбання необхідного матеріалу для поточного ремонту підвальних приміщень закладів освіти.
Реформування освіти
Водночас Олександр Правосуд наголосив, що основним в освіті був і залишається освітній процес. Наразі як управлінням освіти, так і навчальними закладами проводиться вагома робота в напрямку реформування освіти.
Як поінформував начальник Управління, наприкінці вересня поточного року спливає 5-річний термін для введення в дію нового ЗУ «Про освіту», протягом якого необхідно було привести установчі документи закладів освіти, а значить і їхню роботу, у відповідність до норм Закону. Зважаючи на таку вимогу, 8 закладів загальної середньої освіти міста, а також ЦТДЮ та ДЮСШ виявили бажання отримати фінансову автономію вже з 1 січня 2023 року.
Наступним напрямком реформування освіти є приведення мережі закладів загальної середньої освіти до вимог законодавства, у тому числі і її оптимізація для ефективнішого використання фінансового ресурсу, передбачивши при цьому забезпечення якісніших послуг, тобто визначення ліцею (10-11 класи) та створення мережі гімназій (1-9 класи).
За словами Олександра Правосуда, цей процес довготривалий і потребує певного періоду часу. На сьогодні управлінням освіти вже розроблений проєкт «Про затвердження плану перепрофілювання частини закладів загальної середньої освіти в гімназії як перший етап трансформації мережі ЗЗСО м. Прилуки». Він передбачає поступове виведення класів старшої школи з загальної мережі шкіл та перепрофілювання ЗЗСО в гімназії вже з 1 вересня 2022 року. Відповідне рішення було прийняте на сесії міської ради 26 серпня.
Основні зміни на початок навчального року
У порівнянні з попереднім навчальним роком кількість вихованців дошкільних закладів освіти значно зменшилася. Станом на 1 вересня в Прилуках відсутні 180 дошкільнят, які вже відвідували ДНЗ до цього, а це – 8 повноцінних груп. Як говорить начальник управління освіти, це наслідок як зменшення народжуваності в цілому, так і переміщення сімей із дітьми, викликане війною в країні.
Що ж до закладів загальної середньої освіти та їх мережі, то офіційно кількість школярів практично не змінилася в порівнянні з попереднім роком. Так, у 2021-2022 навчальному році в ЗЗСО міста нараховувалося 5839 учнів, цьогоріч їх 5831 дитина. Фактично ж 425 учнів досі перебувають за кордоном. Водночас усі вони скористалися своїм правом на здобуття освіти в Украні й долучаються до навчання дистанційно. Також варто зазначити, що на початку військових дій за межі України виїхало 627 прилуцьких школярів. На сьогодні 202 з них повернулися додому.
Що стосується першачків, то до навчання цього року їх приступило також дещо менше, ніж попереднього (496 проти 560).
Долучилися до навчання в прилуцьких школах і діти вимушених переселенців. Таких у нас 82 дитини.
Організація та форми навчання
З огляду на дію військового стану, кожному нав- чальному закладу було запропоновано певний алгоритм дій при організації процесу навчання. Свої засідання проводили батьківські комітети й приймали рішення, якою вони бачать форму навчання своїх дітей у новому 2022-2023 навчальному році – дистанційною чи очною, яка може включати в себе елементи змішаного навчання.
Олександр Правосуд говорить, що саме на основі цих рішень проводили свої засідання педагогічні ради всіх закладів освіти. Таким чином, 31 серпня до управління освіти були передані протоколи педагогічних рад із усіх 11 навчальних закладів Прилук. Усі вони виявили бажання розпочати навчання дистанційно, оскільки переважна кількість батьків, а це 70%, висловилася саме за це.
На сьогодні ситуація постійно моніториться й можна сказати, що кілька навчальних закладів уже розглядають реальну можливість частково працювати за змішаною системою. Як уже говорилося й раніше, така форма навчання передбачає кілька варіантів. Це може бути очне навчання для початкової ланки, особливо для першокласників, адже розпочинати навчання дистанційно їм найважче, та дистанційне навчання для середньої й старшої школи. Інший варіант – коли очно викладаються важливіші предмети, які можуть знадобитися для здачі екзаменів і подальшого вступу до ВНЗ, а на дистанційну форму відводяться предмети творчого, спортивного спрямування тощо. Крім того, очне й дистанційне навчання можуть поєднуватися одночасно. За таких умов частина учнів, батьки яких обрали очну форму, знаходитимуться в класі, решта ж – удома за комп’ютерами. В умовах реального часу вчитель виходитиме онлайн і одночасно викладатиме свій предмет усьому класу. Щоправда такий варіант найбільш затратний, адже потребуватиме встановлення в класі гарної камери, бо з самого лише ноутбука охопити роботою весь клас буде складнувато.
У будь-якому разі в Управлінні наголошують, що виключно батьки учнів вирішують, як буде навчатися їхня дитина. Ніхто не змушуватиме виходити на очну форму, якщо батьки чи дитина цього не хочуть або ж бояться.

За матеріалами міської ради

Прочитано 760 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Міські новини
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Заборгованість повільно, але зменшується Проблема...
АТ «Чернігівобленерго» оновило графіки можливих відключень...
Часте невдоволення мешканців багатоквартирних будинків якістю...
Автобусні перевезення у вечірній час На численні прохання...
Згідно з чинним законодавством у кожній багатоповерхівці мають...
Ми вже навіть звикли до думки про те, що зима на українців чекає...
Генератори для укриттів Міська влада збирається придбати...
Прилуцька міська громада продовжує партнерство з проєктом...
Від понеділка, 24 жовтня, в Прилуках розпочався опалювальний...

Хто на сайті

Зараз 3182 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама