№ 32
5 серпня 2020 року

Накази громади – новій міській владі

  • Середа, Трав. 21 2014
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Зустрітись із керівництвом міста не для того, щоб послухати бравурний звіт про досягнення влади й навіть не з метою «поплакатися» про свої проблеми, а щоб дати чіткі вказівки до дій, – погодьтеся, для Прилук це новинка. Саме таку ініціативу висловила голова об’єднання громадян «Спілка підприємців Прилуччини» Ольга Костюк представникам різних соціальних груп, громадських і профспілкових організацій. На форум «Соціальний захист», що відбувся вчора в міській центральній бібліотеці мені Любові Забашти, всі вони прийшли з конкретними завданнями, які, на їхню думку, першочергово має виконати місцева влада. Останню на форумі представляли в. о. міського голови, секретар міської ради Дмитро Барнаш і начальник управління праці та соціального захисту населення Ганна Малиш.

 

Тож які «накази» дали владі учасники форуму? Забігаючи трохи вперед зауважимо, що більшість завдань, котрі випливають із потреб тієї чи іншої соціальної групи, вимагають фінансових вливань. Втім, дехто давав і підказки, як ці фінанси залучити. Представник досить широкої верстви населення – підприємців – Ольга Костюк вважає, що новий мер мусить налагодити діалог між владою та бізнесом, заохотивши підприємців до благодійності. У цьому контексті їй імпонує програма кандидата Дмитра Барнаша, де наголошується, що бізнес повинен бути соціально відповідальним. «Ми знаємо, що за підтримки тоді ще підприємця Барнаша було зроблено багато дитячих майданчиків, що він підтримує низку благодійних програм, допомагаючи комітетам самоорганізації населення, багатодітним сім’ям тощо. Нічого не заважає підприємцям нашого міста створити біля свого магазину красиву клумбу чи дитячий майданчик, заасфальтувати територію чи покласти тротуарну плитку», – резюмувала Ольга Костюк.

Свої рецепти відродження багатостраждального стадіону «Супутник» підготував старший тренер ДЮСШ, голова ФК «Прилуки» Сергій Маценко. Він пропонує заробити необхідні для реконструкції кошти на проведенні футбольних матчів за участю команд майстрів та інших привабливих для глядача змагань, а також відкрити біля стадіону платну цілодобову автостоянку. Голова Молодіжної ради Прилук Марія Кузьменко наголосила на розширенні можливостей для самореалізації молоді шляхом втілення нових творчих проектів, для яких знову-таки необхідний матеріальний ресурс, а ще запропонувала механізм працевлаштування безробітної молоді через взаємодію організації з Центром зайнятості та підприємцями міста.

Про гостру необхідність вирішення кадрової проблеми в медичній галузі міста говорив хірург-онколог Володимир Ляшенко, а його колега з урологічного відділення Олег Шевчук вказав на непропорційне проведення ремонтів: деякі відділення не ремонтуються по кільканадцять років, тоді як кошти йдуть переважно на одні й ті ж самі відділення лікарні. Ідентичну проблему підняла директор центральної бібліотеки міста Людмила Трошина, попросивши допомоги в ремонті стін будівлі ззовні. Голова профспілки працівників культури Євгенія Гнатів висловила побажання створити спеціальний фонд, за рахунок якого талановиті діти могли їздили на конкурси не виключно зусиллями своїх батьків. Освітянську профспілку на форумі представляла Тетяна Заголій, слова якої мають дати поштовх до вирішення найболючішої проблеми всіх учителів і педагогічних працівників міста – несвоєчасної виплати зарплатні. Крім того, вона акцентувала увагу на впровадженні енергозберігаючих технологій як методу бюджетної економії.

Досить скромними були так звані накази від найбільш вразливої соціальної групи – інвалідів. Зокрема, голова Прилуцького УТОСу Ніна Таран попросила облаштувати хоча б два звукові світлофори на найбільш завантажених рухом перехрестях. А Наталія Блінова з міської громадської організації «Прилуцьке товариство захисту тварин» попросила сприяння в організації повноцінного притулку для бездомних братів наших менших.

Мовчки послухавши хоча б частину перерахованих вище проблем і завдань, можна було б скласти непогану передвиборчу програму. Але слід відзначити, що діалог на форумі не був одностороннім: в. о. міського голови час від часу підключався до розмови, зупиняючись на тих питаннях, вирішення яких уже в процесі, та спонукаючи співбесідників до спільного пошуку, щоб співпраця влади з громадою була тісною й обопільною.

– Те, про що ми сьогодні говорили, і має бути предметом соціальних ініціатив нової влади. Щось можна зробити в найкоротший термін, інше потребує більш глибокого вивчення, але немає нічого нездійсненного, – сказав Дмитро Барнаш. – Я управлінець, і буду спрямовувати всі свої знання на те, щоб місто розвивалося.

Віталій Денисов

Прочитано 2222 разів
Оцінити матеріал
(1 голос)
Опубліковано в Міські новини
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Приймальне відділення тимчасово переїхало   Прилуцька...
Минулий тиждень став переломним у житті прилучан, адже...
Наприкінці липня прилучани традиційно починають приглядатися...
Житло для дітей-сиріт Нещодавно виконавчий комітет на своєму...
В Україні через пандемію коронавірусу (COVID-19) знову продовжили...
Таку пропозицію начальника відділу культури та туризму міської...
Останні роки міська влада впевнено тримає курс не просто на...
Щороку учні шкіл проходять медичний огляд. Які його особливості...
З 1 липня цього року проведені перерахунки пенсій для 281,2 тисячі...
Шановні бухгалтери Прилук! На ці липневі дні припадає ваше...

Хто на сайті

Зараз 2873 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама