№ 34
21 серпня 2019 року

Web-editor

Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Адреса сайту: http://gradpryluky.info
21.08.2019 08:21

Шановні прилучани!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди найбільшого національного свята нашої державності – Дня Незалежності України!
Наша країна святкує 28-у річницю, відколи здійснилася споконвічна мрія українців – бути господарями на своїй благодатній землі. Безумовно, ці роки незалежності стали випробовуванням для всіх нас – випробовуванням на зрілість, терпіння, толерантність. Боляче про це говорити у святкові дні, але за свободу Україна платить надзвичайно високу ціну – людські життя. Але я вірю, що разом ми здолаємо будь-які перешкоди на шляху зміцнення незалежності нашої держав. Вірю, що в Україні настане мир і працелюбний народ України поліпшить своє життя у власній державі. Найголовніше – впевнено йти вперед і боротися за перемогу. Тому від кожного з нас значною мірою залежить, якою бути нашій державі, як житимуть у ній наші нащадки. Будьмо згуртованими та небайдужими на цьому шляху.
У цей святковий день зичу вам міцного здоров’я, щастя, родинного добробуту, душевної рівноваги та впевненості в майбутньому. Благополуччя, добра вам і вашим родинам, злагоди, порозуміння та згуртованості.

21.08.2019 08:18

15 серпня в Україні відзначають 200-ту річницю від дня народження Григорія Ґалаґана – видатного громадського та культурного діяча, мецената, Почесного громадянина міста Прилуки.
Григорій Ґалаґан був виходцем зі стародавнього українського козацько-старшинського роду. Разом із родиною мешкав у своєму маєтку Сокиринці Прилуцького повіту. Григорій Ґалаґан буд одним із тих, хто активно домагався скасування кріпацтва, займався меценатством.
За все своє життя він залишив помітний слід в історії й нашого міста, ставши другим Почесним громадянином Прилук.
З нагоди величного ювілею в місто прибула делегація з числа дипломатичних представників, послів 12 країн світу (Афганістан, Казахстан, Словенія, Палестина, Канада, ФАО, Молдова, Узбекистан, В’єтнам, Бельгія, Великобританія, Таджикістан) та представництво Чернігівського земляцтва в м. Києві, у складі якого й Прилуцький осередок.
Міський голова Ольга Попенко зустріла почесних гостей біля пам’ятника Т.Г. Шевченку й за українською традицією вручила духмяний коровай.
З вітальним словом до всіх присутніх звернувся також Надзвичайний і Поважний Посол Афганістану в Україні Сардар Мохаммад Рахманогли.

21.08.2019 08:13

21 липня в Україні відбулися позачергові вибори до Верховної Ради.
Виборчий округ №210 на Чернігівщині залишався єдиним, по якому досі не було оголошено переможця виборів. Усе через те, що там тривали пост- виборчі суди між двома кандидатами в народні депутати – Сергієм Коровченком і Борисом Приходьком.
13 серпня Чернігівський окружний адміністративний суд задовольнив позов Приходька, який просив скасувати результати голосування на виборчій дільниці №740243, що працювала в Козелецькому геріатричному пансіонаті (с. Часнівці), і зобов’язав ОВК №210 визнати ті результати недійсними.
У відповідь на це Сергій Коровченко подав скаргу до Шостого апеляційного адміністративного суду міста Києва, але 15 серпня вранці той відмовив кандидату в її задоволенні.
У результаті, ЦВК прийняло рішення зобов’язати ОВК №210 надати Центр- виборчкому черговий уточнений протокол із результатами голосування не пізніше 12 години 16 серпня.

21.08.2019 08:02

Проблема цереброваскулярних захворювань (далі – ЦВЗ) є однією з актуальних проблем сучасної клінічної медицини у зв’язку зі значною частотою їхнього розвитку, великим відсотком інвалідизації та смертності. Цереброваскулярна патологія та її ускладнення є найбільш поширеною за своїм перебігом і прогнозом для подальшого активного життя людини.
В останні десятиріччя в Україні відмічається значне зростання поширеності цереброваскулярних захворювань. Спостерігається збільшення судинно-мозкової патології серед осіб працездатного віку. Поширеність ЦВЗ в Україні неухильно зростає з 4440,8 на 100 тис. дорослого населення у 2010 році до 4526,6 на 100 тис. дорослого населення. У 2015 році цей показник збільшився в порівнянні з 2005 роком у 1,8 рази і становив 6480,2 на 100 тис. дорослого населення. В Україні зростає й показник захворюваності. У 2010 році він складав 447,1 на 100 тис. дорослого населення, у 2005 – 581,5, то у 2015 році – 931,3 на 100 тис. дорослого населення, тобто збільшився майже у 2 рази.
Смертність від судинних захворювань головного мозку посідає перше місце в структурі смертності від хвороб системи кровообігу. При захворюваннях системи кровообігу смертність складає 937,1 на 100 тис. дорослого населення, при цереброваскулярних – 234,6 на 100 тис. дорослого населення. Показник смертності при всіх формах ЦВЗ із 2015 року зріс із 200,3 на 100 тис. дорослого населення до 281,7 на 100 тис. дорослого населення у 2005 році. Починаючи з 2005 року відмічається тенденція до завищення.
Найважчою формою цереброваскулярних захворювань є мозкові інсульти, кількість яких в Україні реєструється біля 110-130 тис. щорічно.
Первинна інвалідність серед дорослого населення після перенесеного інсульту у 2005 році складала 6,1 на 10 тис. дорослого населення, у працездатному віці – 3,3 на 10 тис. дорослого населення; у 2015 році –6,3 та 3,6 на 10 тис. дорослого населення відповідно.

21.08.2019 07:49

7 серпня КЗ «Прилуцький навчально-реабілітаційний центр» привітно зустрів колектив «Freedom Jazz »та музичний колектив «Kadnay». Цього дня в центрі повітря було насичене атмосферою музики.
Малюки почули в живому виконанні якісну музику професійних віртуозів, а за допомогою музично-ігрових імпровізацій поринули у світ краси та гармонії.
У програмі була весела музика, знайомство з музичними інструментами, а також незабутні фото та подарунки. Гості залишили малюкам на згадку синтезатор «Yamaha», канцелярські товари, іграшки, тканеві заготовки для шиття.

21.08.2019 07:41


Облаштування чи ремонт приміщення завжди вимагає фінансових затрат. Особливо це стосується бюджетних закладів. Не виключенням є і школи. Адже працівники кожного навчального закладу прагнуть, щоб учні навчалися в комфортних умовах.
У таких випадках звертаються до всіх небайдужих за допомогою. Відгукуються одиниці. Серед них – випускник ЗОШ №10, а тепер генеральний директор ТОВ «Промислова компанія «Пожмашина» Олег Борисович Борщ, який профінансував потрібні матеріали для монтажу підвісної стелі й сучасного освітлення в кабінеті української мови й літератури та їх установку.

21.08.2019 07:13

10 серпня 2019 року на міському стадіоні «Супутник» відбувся турнір із футболу серед ветеранів 50 +, пам’яті футболістів команди «Авангард» із заводу «Будмаш», які загинули в автокатастрофі по дорозі додому після чергової перемоги, яка принесла їм звання «Володарі Кубку області» в 1964 році.
За підсумками змагань місця розподілилися наступним чином:
І місце виборола команда «Ветеран» Ніжин;
ІІ місце виборола команда «Ветеран» Прилуки;
ІІІ місце виборола команда «Ветеран» Борзна;
ІV місце виборола команда «Ветеран» Конотоп.

21.08.2019 07:11

До 200-річчя від дня народження Г.П. Ґалаґана (1819-1888), українського мецената,
діяча культури, члена Державної ради, засновника Колегії Павла Ґалаґана,
Почесного громадянина міста Прилуки

Григорій Павлович Ґалаґан народився 15 серпня 1819 року у дворянській родині. Його прадід Гнат Іванович Ґалаґан був прилуцьким полковником.
Після закінчення юридичного факультету Петербурзького університету побував за кордоном, а потім вступив на службу.
Варто зазначити, що на початок 40-х років ХІХ століття, ще коли він затверджував навчання в університеті, припадає і його знайомство з Тарасом Шевченком, який ще продовжував навчання в Петербурзькій академії мистецтв і був уже відомий як автор «Кобзаря», виданого у квітні 1840 року.
Про враження, яке справляв «Кобзар» на його читачів і присутніх при його читанні, відомо із запису Григорія Ґалаґана, який він зробив у своєму щоденнику 21 вересня 1840 року. Він відзначив, що в селі Дігтярі у домі П.Г. Ґалаґана (дядька Г. Ґалаґана) 17 вересня «Кобзар» читало вголос кілька осіб. «Коли Закревський почув, як я читаю по-малоросійському, – записав Г. Ґалаґан, – то почав од радості мене обнімати».
Про взаємини Г. Ґалаґана з Т. Шевченком відомо також із повідомлень про літературні вечори. Там, зокрема, в кінці лютого 1844 року, коли Т. Шевченко повернувся до Петербурга з подорожі по Україні, Г. Ґалаґан улаштував вечір для земляків, на якому познайомив Т. Шевченка з М.О. Литвиновим, петербурзьким чиновником, який походив із дворян Чернігівської губернії. Деякий час вони навіть жили на одній квартирі (Шевченко і Литвинов). Обидва відвідували вечори у В. Григоровича, конференц-секретяря Петербурзької академії мистецтв.
На одному з таких вечорів у 1844 році Тарас Шевченко подарував Григорію Ґалагану примірник окремого видання поеми «Тризна» з дарчим написом.

Фото зі статті

Шановні прилучани! Прийміть найщиріші вітання з нагоди...
15 серпня в Україні відзначають 200-ту річницю від дня народження...
21 липня в Україні відбулися позачергові вибори до Верховної...
7 серпня КЗ «Прилуцький навчально-реабілітаційний центр»...
Уже тиждень минув із того часу як центральна виборча комісія...
Щороку в кінці вересня Прилуки запрошують різних умільців і...
Рішенням виконавчого комітету Прилуцької міської ради 13 серпня...
6 серпня відбувся конкурс перевізників. На конкурс згідно...
7 нових камер відеоспостереження з’явилися днями в Прилуках....
Центральна виборча комісія мала 5 серпня оголосити остаточні...

Хто на сайті

Зараз 2816 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама