№ 38
20  вересня  2017 року

Міські новини

Міські новини (209)

Середа, Вер. 20 2017

Машинобудування України займає одну з ключових позицій в економічному секторі країни, воно має свою власну структуру й поділяється на масу окремих галузей. Це металообробка та важке машинобудування, суднобудування й судноремонт, тракторобудування й автомобілебудування, верстатобудування й приладобудування, авіабудування та авіаремонт, а також залізнична галузь, електротехнічна, сільськогосподарська й звичайно ж ракетобудування та підприємства оборонного комплексу.
Враховуючи особливу важливість машинобудівної галузі в розвитку й функціонуванні економіки країни, а також її роль у суспільстві, 1-го жовтня 1980-го року засноване професійне свято машинобудівників і відзначається воно в четверту неділю вересня. Цього року свято припадає на 24 вересня.
Одним із найстаріших машинобудівних виробництв в Україні на даний час є ПАТ «Завод «Будмаш» у місті Прилуки. Це ювілейний рік для підприємства. Цьогоріч йому виповнюється 110 років.
На жаль, на даний час машинобудівна галузь переживає не найкращі часи, але керівництво заводу з усіх сил намагається підтримувати та продвигати своє підприємство. Уже рік як на посаді директора заводу «Будмаш» перебуває Бережний Сергій Захарович. На початку 2000-х років він уже очолював підприємство, потім довелося піти з галузі. І ось знову Сергій Захарович у кріслі керівника з новими силами та оптимізмом працює в напрямку розвитку виробництва.

Середа, Вер. 20 2017

Прилуки знов у полоні осінніх туманів та сірих дощових днів. Проте в будь-яку пору приємно блукати рідним містом, гортаючи в пам’яті незримі аркуші його минулого. Спробуйте подивитись на наше місто, як на величезну книгу. У ній усе, що вас оточує: будинки, вулиці, майдани. Варто лише гортати її сторінки, і згодом для вас не залишиться жодного непрочитаного рядка, жодної нерозгаданої таємниці. Кожен куточок, майже кожен клаптик прилуцької землі зберігає свої секрети. Місто стиха промовлятиме до вас своїм ландшафтом, сучасними спорудами й будинками минулих століть. Варто лише прислухатись, і тоді ви відчуєте й зрозумієте його душу…

Середа, Вер. 20 2017

Небагато хто з прилучан нині може похизуватися тим, що відвідав козацьку фортецю Прилуцького козацького полку, яка розкинулася в мальовничому селі Бубнівщина Прилуцького району. А дарма! Бо ця пам’ятка козацьких часів не лише занурить вас в історію, але й подарує гармонію та насолоду від привабливих тутешніх краєвидів.
Вирушити на журналістську ревізію до туристичної локації 14 вересня мені допоміг ДНЗ №27, бо ж педагоги закладу саме зібрали дошкільнят для пізнавальної екскурсії, попередньо замовивши автобус.
Село Бубнівщина знаходиться за 27 кілометрів від районного центру. Тож якщо у вас є авто, дістатися до фортеці можна досить просто та швидко. Зауважити слід лише те, що дорога в напрямку руху залишає бажати кращого.
На місці призначення вас чекає святковий залп із гармати. (Таким чином козаки у свій час вітали гостей). Ідемо далі. Замісник курінного отамана, Олександр Іванович Грачов, знайомить із таємницями козацтва: як жили козаки, чим харчувалися, як озброювалися, розважалися тощо.

Середа, Вер. 13 2017

Шановні прилучани! Дорогі ветерани Другої світової війни!

Від щирого серця вітаю вас із Днем визволення Прилук від фашистських загарбників та Днем міста!
Прилуки, які ми так любимо, шануємо та згадуємо у своїх молитвах, мають багату історію. Хоч точної дати заснування міста ми не знаємо, але вже в другій половині ХI ст. архівні документи згадують про нього як про вольову та обороноздатну фортецю. Майже за тисячу років по тому наше місто не раз руйнували та намагалися поневолити, попри що прилучани завжди відстоювали цілісність свого «дому», відроджували його з попелу та руїн.
У роки Другої світової на фронтах воювали тисячі наших земляків. Подвиг переможців у тій страшній війні з гідністю продовжують бійці, які сьогодні відстоюють незалежність та територіальну цілісність держави на її східних рубежах.
Дорогі воїни, ветерани! Наша безмежна вдячність кожному з вас за мужність у боях, за щоденну сумлінну працю в повоєнні часи, за жертовність та міцність духу.
Бажаємо вам міцного здоров’я, невичерпної життєвої енергії та довгих років життя під мирним українським небом!
День міста — це свято, яке об’єднує всіх, кому дорогі Прилуки — їхні вулиці, будівлі, сквери, парки і храми, героїчне минуле й трудове сьогодення. А тому в цей святковий день від імені виконавчого комітету, апарату та депутатського корпусу Прилуцької міської ради хочу привітати робітників та керівників державних, комунальних та приватних служб й організацій і нагадати, що їхня нелегка робота пов’язана з високою відповідальністю.

Середа, Вер. 06 2017

Першого вересня навчальні заклади міста над Удаєм знову наповнились веселим гамором, а класи радо зустрічали святково одягнених і усміхнених школярів. Хтось із них прийшов до рідної альма-матер удруге, втретє, вчетверте… ну а хтось – востаннє чи вперше.
На урочистих першовересневих лінійках побували й представники Прилуцької міської ради. Міський голова ділилася побажаннями успіхів у новому нав- чальному році з учнями та педагогічним колективом Прилуцької гімназії №1 ім. Георгія Вороного.
Зустріти свято поруч із друзями вдалося й заступнику міського голови Тетяні Фесенко та депутату міської ради Марії Шабалтас. Вони вітали покоління прилуцької еліти, яке тільки почало підростати, в Прилуцькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 7.

Середа, Вер. 06 2017

30 серпня 2017 року відбулося п’яте засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Прилуцької міської ради.
На засіданні Громадської ради були розглянуті декілька питань, по яких прийняті дорадчі рішення.
Начальник Державної установи «Прилуцька виховна колонія» Квітницький Євген Леонідович виступив із проханням щодо можливості виділення коштів у розмірі 220 тис. грн. із міського бюджету Державній установі «Прилуцька виховна колонія» на оснащення вузлами комерційного обліку будівель, що дозволяється пунктом 8 статті 3 Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» від 22 червня 2017 року №2119-VІІІ.
До дискусії була запрошена Трохименко Валентина Іванівна – начальник виробничо-технологічного відділу КП «Прилукитепловодопостачання». Вона роз’яснила, що Державна установа «Прилуцька  виховна  колонія»  не належить до комунальної власності і фінансується не з місцевого, а з державного бюджету. «Стаття 85 Бюджетного кодексу забороняє фінансування з двох видів бюджету, тобто з державного й місцевого. Є ст. 92, в якій вказується, що можливі інші програми по фінансуванню, але вже на виконання власних повноважень. Немає явної законодавчої підстави, щоб виділити вам кошти». Члени громадської ради не змогли проголосувати за дане питання, натомість порадили керівництву Державної установи звернутися з проханням про відстрочку в оплаті необхідного оснащення до керівництва КП «Прилукитепловодопостачання».

Фото зі статті

Машинобудування України займає одну з ключових позицій в...
Прилуки знов у полоні осінніх туманів та сірих дощових днів....
Небагато хто з прилучан нині може похизуватися тим, що відвідав...
15 вересня в деяких автобусах нашого міста з’явилися оголошення,...
Шановні прилучани! Дорогі ветерани Другої світової війни! Від...
Затишне, надзвичайно охайне містечко над берегами Удаю...
З початком осіннього сезону свою діяльність розпочали не лише...
Міжнародний день грамотності (писемності) – один із днів, що...
Театральна площа в Прилуках… Вона є улюбленим місцем відпочинку...
Осінь – чудова пора, яка наповнена різними барвами, запахами...

Хто на сайті

Зараз 2340 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама