№ 50
25 листопада 2020 року

Міські новини

Міські новини (703)

Середа, Лист. 25 2020

Створення сучасних приймальних відділень у дев’яти опорних лікарнях Чернігівської області передбачено в рамках реалізації програми «EMERGENCY-2020». У результаті заклади матимуть єдиний дизайн приміщень і кабінетів, зручну навігацію для пацієнтів і медичного персоналу, а також будуть обладнані сучасними діагностично-лікувальним устаткуванням та апаратурою.
Як відомо, однією з опорних лікарень, яким пощастило взяти участь в урядовому проєкті, є Прилуцька центральна міська лікарня. Тож тут уже з 30 липня триває масштабна реконструкція старого приймального відділення під відділення екстреної допомоги. Наразі виконано близько 90% робіт. Зокрема, уже переплановано приміщення, замінено всі комунікації, облаштовано систему вентиляції, повністю замінено вікна та двері на металопластикові, зроблено внутрішній ремонт, установлено сантехніку.
Згідно з проєктом ремонт передбачено на площі більше 1000 кв. м. Таким чином, увесь перший поверх лікарні буде докорінно змінений.
Як бачимо, робота кипить, а це значить, що вже скоро для пацієнтів відчиняться двері зовсім нового – сучасного приймального відділення.

Середа, Лист. 25 2020

Не дивлячись на різноманітні обмеження та заборони, кількість хворих на коронавірус невпинно зростає. Прилуки не виняток. І ось настав той час, коли ліжковий фонд Прилуцької центральної міської лікарні, яка є опорною для нашого регіону, уперше від початку пандемії заповнений стовідсотково.
За останніми даними, лікування в стаціонарі проходять 80 пацієнтів, із них прилучани становлять всього 30%, більшість же – мешканці району. Хворі перебувають у важкому стані або в стані середнього ступеня тяжкості.
Для лікування ковідних хворих виділено цілих 3 відділення – інфекційне, терапевтичне та кардіологічне. До речі, у перших двох уже проведено кисневу магістраль для точкової подачі кисню тяжким хворим. Крім того, на озброєнні закладу є також кисневі концентратори, що відповідає вимогам МОЗу щодо забезпечення ліжкового фонду, призначеного для лікування хворих на COVID-19, подачею кисню.
Постійно збільшується і кількість хворих, які знаходяться на амбулаторному лікуванні під наглядом сімейних лікарів. На сьогодні їхня кількість уже понад 230 осіб. Такий стрімкий ріст захворюваності триває вже третій тиждень поспіль. Щоденно лікарі фіксують близько 20 випадків захворювання на коронавірус.
Тож укотре хочеться наголосити й нагадати про найперші заходи безпеки – це соціальна дистанція та гігієнічні норми. Обов’язковим залишається і масковий режим у громадських місцях. Здоров’я кожного з нас залежить від нас самих, від нашої свідомості.
Та все ж, при виявленні перших ознаках захворювання поспішіть повідомити свого сімейного лікаря й узгодити з ним план лікування. Нагадаємо, що в нинішніх умовах це можна зробити навіть по телефону!!!

Середа, Лист. 25 2020

У суботу, 21 листопада, уся Україна відзначила День Гідності та Свободи.
Указ «Про відзначення у 2018 році Дня Гідності та Свободи» підписав колишній президент Петро Порошенко 21 листопада – у річницю початку акцій на підтримку підписання договору про асоціацію з Європейським Союзом, які переросли в Революцію Гідності. Ця дата встановлена в ознаменування початку доленосних для України подій – Помаранчевої революції та Революції Гідності, з метою утвердження в Україні ідеалів свободи й демократії, збереження та донесення до сучасного та майбутніх поколінь об’єктивної інформації про події в Україні на початку ХХІ століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року, у листопаді 2013 та лютому 2014 років постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини та громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору.
З цієї нагоди 20 листопада на майданчику біля банера «Небесна сотня» відбувся урочистий мітинг. Найбільшим проявом європейськості та демократії стали Майдани 2004 та 2013 років. Для нас вони обернулися важким іспитом на право жити в країні, де поважають честь і гідність кожного громадянина. Саме наш народ неодноразово виходив на Майдани й нагадував усьому світу, що Гідність – це одна з найнеобхідніших якостей людини.

Середа, Лист. 25 2020

За результатами 9 місяців 2020 року до загального фонду бюджету мобілізовано 321390,0 тис. грн, при уточнених бюджетних призначеннях 320695,4 тис. грн (100,2%), з них власних доходів – 239116,5 тис. грн, при уточненому плані 238414,2 тис. грн (100,3%), офіційних трансфертів – 82273,5 тис. грн (99,9%).
Основним джерелом власних доходів загального фонду залишається податок і збір на доходи фізичних осіб (питома вага – 68,3 %). Його фактичні надходження – 163428,7 тис. грн, при плані 162529,9 тис. грн (виконання 100,6%). Порівняно з минулим роком надходження зросли на 14745,7 тис. грн або на 9,9%.
За звітний період надійшло 56379,3 тис. грн місцевих податків і зборів, (питома вага у власних доходах бюджету – 23,6%), з них: податку на майно – 26127,5 тис. грн (92,6%), у т.ч. у розрізі податків: податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, – 2557,3 тис. грн (108,6%); плати за землю – 23569,4 тис. грн (91,6%); транспортного податку – 0,7 тис. грн; єдиного податку – 30215,6 тис. грн (100,3%); туристичного збору – 36,3 тис. грн (61,4%).
Податку на прибуток підприємств комунальної власності отримано 311,9 тис. грн, що більше запланованої суми на 6,0 тис. грн. Крім того, бюджет отримав 1696,2 тис. грн частини чистого прибутку.
Акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів отримано 4101,9 грн, що на 13,3 тис. грн або на 0,2% більше запланованого. Відповідно до порядку зарахування частини (13,44%) акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного в Україну пального в січні-вересні 2020 року надійшло 8839,0 тис. грн.
Плати за надання інших адміністративних послуг мобілізовано 2103,4 тис. грн (72,6%), державного мита – 82,6 тис. грн (73,6%), адміністративного збору за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень – 1095,5 тис. грн (94,7%), плати за оренду комунального майна – 23,0 тис. грн (17,0%), адміністративних штрафів та інших санкцій – 12,1 тис. грн (45,6%), інших надходжень по коду 24060300 – 446,6 тис грн (107,6%).
До спеціального фонду надійшло доходів 8690,9 тис. грн. Із загальної суми надходжень спецфонду доходи бюджету розвитку склали 4115,3 тис. грн (у тому числі надходження коштів пайової участі в розвитку інфраструктури міста – 168,8 тис. грн, кошти від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення – 3946,5 тис. грн).

Середа, Лист. 18 2020

Днями в сесійній залі відбулося засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
На порядку денному розлядалося питання стосовно запровадження карантину «вихідного дня» на території міста Прилуки.
Пов’язано це з тим що 11 листопада на черговому засіданні Кабінету Міністрів України було прийнято зміни до постанови №641 щодо відміни зон карантину та введення нових обмежень для всієї країни та карантину вихідного дня.
Таким чином локдаун вихідного дня почав діяти з 14 листопада і триватиме впродовж наступних трьох тижнів.
За результатами обговорень, враховуючи значний ріст захворюваності на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2 серед дорослого працюючого контактного населення міста та з метою дотримання санітарно-епідеміологічних норм і карантинних обмежень, комісія прийняла рішення підтримати рішення Уряду стосовно введення зазначених карантинних обмежень.
Варто зазначити, що на даний час у міській лікарні розгорнуто 80 ліжок, але ліжковий фонд постійно збільшується, що пов’язано зі значним збільшенням кількості пацієнтів як із COVID-19, так і з іншими захворюваннями.

Середа, Лист. 18 2020

Нове життя для річки Удай

Перший етап проєкту відродження річки Удай реалізовуватиметься на відрізку в 2 км і включатиме в себе не лише розчищення берегової лінії, а й створення прекрасної відпочинкової зони в межах нашого міста.
Більше 30 років чекали прилучани цього моменту, і от він настав. Нарешті стартував такий масштабний проєкт із розчищення головної та єдиної річки в Прилуках – Удаю.
Наразі приємно повідомити містянам, що проєктно-кошторисна документація по розчищенню річки вже розроблена. Вона вдало пройшла експертизу. Є порозуміння з обласною державною адміністрацією та обласною радою в цьому питанні. Та найголовніше – виділені кошти. Депутати міської ради погодили виділення 3 млн 100 тис. грн із міського бюджету на ці потреби.
Також варто зазначити, що на сьогодні вже проведено всі тендерні процедури, визначено переможця, і роботи розпочалися. Так, розчисткою річки Удай займається одна з Чернігівських компаній, яка має відповідну документацію на проведення таких робіт.
Уже кілька днів на березі річки, відразу за міським пляжем, працює спеціалізована техніка. Як уже було зазначено, відповідно до проєктно-кошторисної документації річка має бути розчищена на 2 км вздовж, також треба буде укріпити береги, і в подальшому створити сучасні зони відпочинку для прилучан і гостей міста.
Наразі ж трактори вирівнюють і розширюють русло Удаю. З боку Заудаївського мікрорайону завезено понтони, рухаючись на яких у напрямку Бабуків, продовжиться розширення берегової лінії та русла річки. Таким чином збільшиться глибина водойми та вирівняється пляжна зона.
На сьогодні це лише перший етап грандіозного проєкту, але сподіваємося, що вже в найближчому майбутньому Прилуки матимуть прекрасну зону відпочинку на березі чистої повноводної річки.

Фото зі статті

Створення сучасних приймальних відділень у дев’яти опорних...
Не дивлячись на різноманітні обмеження та заборони, кількість...
У суботу, 21 листопада, уся Україна відзначила День Гідності та...
За результатами 9 місяців 2020 року до загального фонду бюджету...
Днями в сесійній залі відбулося засідання міської комісії з...
Нове життя для річки Удай Перший етап проєкту відродження річки...
Ми не могли інакше назвати наш житловий комплекс, бо цей...
Чернігівська обласна  партійна організація Всеукраїнського...
Прилуки поступово приєднуються до переліку тих міст, у яких...
Передивляючись дописи в соціальних мережах, неодноразово...

Хто на сайті

Зараз 2534 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама