№ 16
17  квітня 2019 року

Міські новини

Міські новини (451)

Середа, Лют. 06 2019

УКРАЇНА
Прилуцька міська рада
ЧерніГівської області
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
РІШЕННЯ

29 січня 2019 року м. Прилуки №28

Про коригування тарифів
на централізоване водопостачання
та водовідведення

Відповідно до підпункту 2 пункту «а» статті 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статей 7, 31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011 року №869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги», Правил надання послуг із централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року №630, розглянувши листи директора КП «Прилукитепловодопостачання» Прилуцької міської ради Чернігівської області ГАВРИША А.А., виконавчий комітет міської ради
ВИРІШИВ:
1. Скоригувати КП «Прилукитепловодопостачання» Прилуцької міської ради Чернігівської області тарифи в таких розмірах:
1.1. На централізоване водопостачання:
– 8,34 грн/куб. м (без ПДВ) – 10,01 грн/куб. м (з ПДВ).
1.2. На централізоване водовідведення:
– 14,59 грн/куб. м (без ПДВ) – 17,51 грн/куб. м (з ПДВ).
2. Скоригувати КП «Прилукитепловодопостачання» Прилуцької міської ради Чернігівської області структуру тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, згідно з додатком.
3. Дане рішення набуває чинності через 15 календарних днів після його оприлюднення.
4. Рішення виконавчого комітету міської ради від 25 червня 2018 року №228 «Про коригування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення» вважати таким, що втратило чинність.
5. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради КОТЛЯРА Р.П.

Міський голова О.М. ПОПЕНКО

Додаток до рішення оприлюднено на сайті міської ради

Середа, Січ. 30 2019

Кожен із нас, мабуть, потрапляв у ситуацію, коли маршрутка чи рейсовий автобус не довозив до кінцевої зупинки. Поломка іноді траплялася, не проїхавши й однієї зупинки. Добре, коли пасажир не дуже поспішає і є час пересісти на наступний транспортний засіб або й дійти до потрібного місця пішки. А що робити, коли ви дійсно спізнюєтеся? Чи повинен перевізник якимось чином відшкодувати невдалий проїзд?
Із таким цікавим та актуальним питанням, враховуючи технічний стан громадського транспорту в нашому місті, ми звернулися до заступника міського голови з питань виконавчих органів ради Олександра Сивенка. Як пояснив Олександр Іванович, існує кілька варіантів сплати за проїзд у громадському транспорті. Є покілометрова плата, але це більше стосується країн Європи, у нас же за такою схемою працює частина таксі. Що ж до громадського транспорту, то в Прилуках вартість проїзду є одноразовою. Тобто, чи 1 зупинку проїздить пасажир, чи весь маршрут (9 км) – вартість однакова. Звісно тут є свої як позитивні, так і негативні сторони.

Середа, Січ. 30 2019

Кадрові зміни

 

Уже, мабуть, учетверте на розгляд сесії винесли питання про дострокове припинення повноважень депутата Прилуцької міської ради VII скликання Глущенка О.Є. Цього разу, 25 січня, Олександр Євгенович відклав роботу в Чехії, де він проживає наразі, на певний час і особисто був присутній у сесійній залі. Зваживши на це, депутати нарешті підтримали заяву колеги на припинення повноважень і відпустили його.

***

Як повідомлялося раніше, Яна Погоріла була призначена на посаду головного лікаря КПЛЗ «Прилуцька центральна міська лікарня». Відповідно Прилуцька дитяча лікарня залишилася без керівника. Але вже з 18 січня обов’язки головного лікаря дитячої лікарні почала виконувати Анна Худолій, яка до цього займала посаду завідуючої поліклінічним відділенням. Варто зазначити, що батькам, які підписали декларації з Анною Володимирівною, не варто хвилюватися, адже нова посада не звільняє лікарку від обов’язків педіатра. Просто тепер їй доведеться поєднувати прийом пацієнтів із управлінськими зобов’язаннями.

***

Депутати міської ради ще на останній сесії 2018 року висловили своє незадоволення роботою керівника КП «Муніципальний контроль» Олександра Кухтика, та й усього його підприємства. Усі з нетерпінням чекали на звіт керівника КП на січневій сесії, але не так сталося, як гадалося. Натомість стало відомо, що близько двох тижнів тому Олександр Кухтик написав заяву на звільнення. Його посаду зайняв 26-річний Антон Завгородній (фінансист за освітою), який має 1 рік стажу роботи на цьому підприємстві. Сподіваємося, що новий молодий керівник змінить напрямки роботи підприємства й доведе, що кошти з міського бюджету на їхнє утримання виділяються недарма. Наразі Антон Анатолійович має своєрідний випробувальний термін і вже а три місяці відбудеться його звіт про роботу підприємства.

***

Комунальне підприємство «Послуга» також скоро змінить свого керівника, адже чинний директор Юрій Солорєв нещодавно написав заяву на звільнення. Відповідно до чинного законодавства Юрій Вікторович повинен відпрацювати два тижні від дня подання заяви, що він наразі й робить.

 

Скейт-парку в Прилуках бути

 

Уже давно активісти громадських організацій звертали увагу депутатів і керівництва міста на відсутність місць для активного дозвілля нашої молоді. Натомість було чимало скарг на те, що діти та підлітки ганяють на велосипедах, скейтах і роликах у зовсім непідходящих для цього місцях. Нарешті до людей дослухалися. Депутатський корпус підтримав пропозицію виділити 500 тис. грн на облаштування в місті спеціального скейт-парку. Поки що місцем його розташування визначено територію ЦТДЮ, але в процесі все ще може змінитися. Головне – початок закладено.

Ще одна важлива новина для любителів спорту – з 1 лютого на базі Прилуцького ДЮСШ повинно відкритися відділення боксу. Таке рішення 25 січня прийняли депутати міської ради.

 

Нові проїзні талончики для школярів

 

Відповідно до рішення сесії міської ради було впроваджено новий механізм проїзду в громадському автотранспорті дітей шкільного віку, які користуються пільгами. Відтак, починаючи з січня 2019 року було затверджено та виготовлено талони нового зразка. Тобто їхня форма залишилася такою ж, а от номінальна вартість змінилася. Раніше на талончику було написано 1 грн, а тепер – 3 грн.

Ще зовсім недавно в автобусі можна було стати свідком непорозуміння, коли одна дитина дає талончик і їде безкоштовно, а іншій доводиться доплачувати 2 грн як минулого року. Розібратися в даній ситуації допоміг заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олександр Сивенко. За його словами, до 18 січня такі випадки дійсно мали місце, адже школярі могли користуватися талончиками двох видів: з номінальною вартістю 1 грн, доплачуючи при цьому 2 грн або ж талончиком, номінальною вартістю 3 грн, не доплачуючи вже нічого. Це був своєрідний перехідний етап. За цей період заклади освіти повинні були змінити старі проїзні талони на нові. До того ж перевізники здали за грудень не всі талони, адже здаються вони в основному не в кінці місяця, а числа 22-25-го. Як результат, ті діти, які користувалися громадським транспортом із 22 грудня до Нового року, використовували талони старого зразка й тому 18 січня управління освіти востаннє прийняло від перевізників талони з номінальною вартістю 1 грн.

Наступне прийняття талонів відбудеться 18 лютого. І вже від 18 лютого за цей період управління освіти не прийматиме в перевізників одногривневі талони, лише тригривневі. Тобто, кондуктор в автобусі може й візьме талон старого зразка, але відшкодування за нього перевізник не отримає.

Варто зазначити, що перевізники дійсно прискіпливо ставляться до наданих дитиною при проїзді талончиків, адже від того, в якому стані талончик приймуть вони, так у подальшому й відшкодування отримають. Відділ освіти не приймає від перевізників пошкоджені, надірвані, виправлені ручкою, розмиті водою (коли не видно печатку навчального закладу) талончики.

 

1 млн 300 тис. гривень на туалет

 

Тяжко нашому місту далася громадська вбиральня. Довго не могли визначитися з необхідною сумою та й узагалі потребою в даній будівлі. Та нарешті депутати дійшли згоди. Більшістю голосів таки підтримали виділення коштів у сумі 1 млн 300 тис. грн на будівництво громадського туалету в центральній частині міста.

Інформація «ГП»

Середа, Січ. 30 2019

Європейський Союз та Програма розвитку ООН (ПРООН) запускають дворічний проект «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень».
Метою проекту є стимулювання та підтримка процесу створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Це нова можливість провести в своїх будинках капітальні ремонти дахів, заміну вікон, дверей місць загального користування, модернізацію системи освітлення, теплоізоляцію або заміну трубопроводів теплопостачання.
Хто ж може брати участь у Програмі?
Право на отримання часткової компенсації витрат проекту в рамках Програми мають Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) та ініціативні групи в будинках, де планується створення ОСББ. Для участі мають бути проведені загальні збори та прийнято рішення щодо реалізації проекту відповідно до правил Програми.
Які витрати покриються грантом?

Середа, Січ. 30 2019

– 40 років із часу побудови та введення в експлуатацію торпедного катеру військово-морських сил України «Прилуки» (1979 р.).
– 45 років із часу створення підприємства «Теплокомуненерго». Нині «Прилукитепловодопостачання» (1974 р.).
– 60 років із часу одержання першої промислової нафти в Прилуцькому нафтогазопромисловому районі (1959 р.).
– 65 років із часу заснування дитячої музичної школи ім. Л. Ревуцького (1954 р.).
– 70 років із часу заснування при міському Будинку культури ансамблю танцю «Прилучанка». У 1962 році йому присвоєно звання народного (1949 р.).
– 70 років із часу заснування ливарно-механічного заводу, як ливарного цеху ліжкової фабрики. Ліквідований (1949 р.).
– 75 років із часу утворення міжміського бюро технічної інвентаризації (МБТІ) (1944 р.).
– 75 років із часу створення школи фабрично-заводського навчання (ФЗН) №2. У 1956 р. об’єднана з профтехучилищем (1944 р.).
– 80 років із часу, коли м. Прилуки віднесене до категорії міст обласного підпорядкування (1939 р.).
– 90 років із часу, коли в м. Прилуки відкрито маслозавод (1929 р.).
– 95 років із часу відкриття чоботарської майстерні, згодом це стала взуттєва фабрика (1924 р.).
– 95 років із часу створення філії Спілки українсько-селянських письменників «Плуг» (1924 р.).
– 95 років із часу заснування окружного архівного управління, з 1980-х років – відділ обласного архіву. У 2005 р. переданий у м. Чернігів (1924 р.).
– 100 років із часу відкриття в місті товариством «Просвіта» першої читальні (1919 р.).
– 105 років із часу виходу першого номеру газети «Прилуцький Голос». Нині виходить під назвою «Прилуччина» (1914 р.).
– 115 років із часу відкриття друкарні Мірова, яка спеціалізувалася на виготовленні цінних паперів: чеків, свідоцтв, похвальних грамот (1904 р.).
– 125 років із часу створення Прилуцького краєзнавчого музею, як природничо-історичного (1894 р.).
– 130 років із часу побудови Свято-Стрітенського собору (1889 р.).
– 130 років із часу відкриття приватної бібліотеки Г.О. Литвиненка (1889 р.).
– 130 років із часу заснування тютюнової компанії «В.А.Т.-Прилуки», як тютюнової фабрики «Товариства Б.З. Рабіновича, З.Н. Фраткіна» (1889 р.).
– 140 років із часу заснування міської друкарні, як літографії Земської управи (1879 р.).
– 145 років із часу заснування Прилуцької чоловічої гімназії. Нині гімназія №1 ім. Г.Ф. Вороного (1874 р.).
– 155 років із часу створення статистичного бюро. Нині – управління статистики в Прилуцькому районі (1864 р.).
– 155 років із часу, коли м. Прилуки й повіт за кількістю навчальних закладів та учнів у них займали перше місце в Полтавській губернії (1864 р.).
– 185 років із часу, коли місто Прилуки постраждало від масштабної пожежі (1834 р.).
– 270 років із часу, коли жителів міста Прилуки почала обслуговувати лікарня на 10 ліжок. Лікар – І.Ю. Віттіх. Утримувалася за рахунок оплати лікування (1749 р.).
– 305 років із часу побудови першої кам’яної споруди міста – полкової скарбниці (1714 р.).
– 780 років із часу зруйнування «города» Прилуки однією з татаро-монгольських орд хана Батия (1239 р.).
P.S. У разі виявлення неточностей чи доповнення просимо телефонувати за номером: 3-12-48

Старший науковий співробітник Прилуцького краєзнавчого музею ім. В. Маслова Ірина Біленко

Середа, Січ. 23 2019

22 січня загальноміські заходи з нагоди Дня Соборності України розпочалися в нашому місті з урочистого зібрання в сесійній залі Прилуцької міської ради, на якому були присутні заступники міського голови, посадовці міської ради, учасники АТО, представники громадських організацій і формувань, мешканці міста.
Усі разом присутні мали можливість переглянути історичні документальні кадри про події, які відбувалися 100 років тому.
Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Тетяна Фесенко від імені міського голови, депутатського корпусу міської ради та членів виконавчого комітету привітала всіх прилучан із 100-річчям української Соборності та побажала щастя, добра, миру, злагоди й глибокої віри в гідне майбутнє рідного міста та України! Наголосила, що сьогодні ті виклики, які стоять перед нашою державою, перед нашим народом знову повертають нас до тих уроків історії, які ми повинні переглянути, переосмислити для того, щоб знову колесо історії не відкинуло нас назад, і щоб знову ми не втратили ту національну ідею, заради якої протягом багатьох років вмирали та вмирають сини й доньки України.

Фото зі статті

16 квітня в Прилуцькій міській бібліотеці для дітей імені Павла...
13 квітня в міському Будинку культури відбувся конкурс грації та...
З початком бойових дій на Сході України втрати серед захисників...
Порядок у місті починається з порядку в кожному дворі. Усі чудово...
Щороку 18 квітня в Україні відзначається День пам’яток історії...
21 квітня відбудеться другий тур виборів Президента України. На...
Громадська рада – постійно діючий консультативно-дорадчий...
«VIP Тернопіль» – українська команда КВН та Ліги Сміху. Вони є...
Хто не мріяв про затишну оселю? Щоб не очікувати, коли вже...
Уявіть світ без музики. Уявіть, що її немає у вашому програвачі, у...

Хто на сайті

Зараз 1348 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама