№ 29
17 липня 2019 року

Міські новини

Міські новини (499)

Середа, Квт. 10 2019


У суспільстві вважається: вийшов на пенсію – усе, сиди та нічого не роби. Здавалося б, активного життя на пенсії не існує. Людей похилого віку не звикли бачити на народних гуляннях, в нічних закладах чи на диких рейвах разом із молоддю. Та чи варто весь вільний час проводити перед екраном телевізора чи за газетою або ж згадуючи власну молодість. Звісно, ні!

За підтримки МБК щовихідних відбуваються ретро-танці для людей старшого віку. Двері відкриті для всіх бажаючих, варто лише йти на звуки музики.
Так, 5 квітня відбувся вечір ретро-танців, який об’єднав людей старшого віку. Тих, кому за 50 зібралося чимало. Загальний настрій дійства був невимушеним, запальним і веселим. Старше покоління мало змогу відпочити від буденних сімейних турбот, зустрітися з однолітками, вдосталь натанцюватися, згадати юні роки та насолодитися не тільки композиціями заслужених класиків, але й сучасних музикантів, таких як DZIDZIO та інші.

Середа, Квт. 03 2019

31 березня відбулися вибори Президента України серед 39 кандидатів. Жодному з них не вдалося набрати більше 50% голосів. Трійку лідерів склали Володимир Зеленський, Петро Порошенко та Юлія Тимошенко. Остаточний результат підрахунку голосів ЦВК має оголосити протягом десяти днів (до 10 квітня), але не пізніше ніж на третій день із дня отримання всіх протоколів окружних виборчих комісій. Отже, вже зовсім скоро українцям доведеться зробити остаточний доленосний вибір для всієї країни. У другому турі виборів за пост Президента поборються незаперечний лідер першого туру голосування Володимир Зеленський та наразі чинний Президент України Петро Порошенко.

Середа, Квт. 03 2019

Вандалізм у нашому місті знаходить своє вираження в різних проявах, які з кожним роком модернізуються. Поширеними стали випадки побитих плафонів, викручених ламп, перевернутих бетонних смітників і поламаних лавок. Акти вандалізму вже давно набули масштабного характеру, але виявляється вище перераховане – це ще не все.
На сьогодні новими об’єктами нищення стали «вирваний із корінням» ліхтар у сквері Олега Кошового та залита фарбою меморіальна дошка ідеологу українського націоналізму Миколі Міхновському, встановлена на фасаді гімназії №1 імені Георгія Вороного. Із огляду наслідків, з’являються підстави стверджувати, що вандалізм у Прилуках – це вже норма. Але що штовхає окремих місцевих жителів на такі ганебні вчинки? Адже цю зону комфорту та затишку своїми руками створювали самі ж прилучани, вкладаючи в свою роботу не тільки гроші, силу та час, а й свою душу. Чому одні працюють, а інші – руйнують?

Середа, Квт. 03 2019

Як говориться в одній із пісень, школа ніколи не старіє. Минають роки, а вона не припиняє відчиняти перед першачками двері у світ знань. І в серцях тих, хто полишив її стіни, завжди зостається молодою…
22 березня Прилуцька ЗОШ І-ІІІ ступенів №13 імені Святителя Іоасафа Бєлгородського зустрічала гостей, котрі прибули на її 150-річний ювілей. Сюди прийшли ветерани педагогічної праці, випускники різних років, яких рідна школа запросила на добру й щиру розмову. Також виявили бажання розділити радість від незвичайної події почесні гості: депутати Прилуцької міської ради Владислав Кіча та Дмитро Пахомов, голова комітету самоорганізації населення Заудаївського мікрорайону Віра Коток, а також ієрей Спасо-Преображенського собору Сергій.
Під бурхливі оплески підводилися присутні в залі випускники, починаючи з тих, хто закінчив школу в 40-50-х роках минулого століття, і до останніх, минулорічних. Особливу увагу звернули на випускників 1998-го, адже саме тоді школа вперше вручила атестати про повну загальну середню освіту та випустила у світ перших дорослих пташенят – 11-класників.
Щиросердне спасибі рідному навчальному закладу від імені всіх його дітей висловила у своєму виступі випускниця Руслана Петрівна Циганко, яка 50 років тому закінчила школу №13 як Руслана Дементьєва.
Цікавою та змістовною була розповідь про історію навчального закладу учениці 10 класу Єлизавети Василики, переможниці міського та учасниці обласного етапу конкурсу-захисту науково-дослідних робіт Малої академії наук.

Середа, Квт. 03 2019

Бізнес-ігри – це потужний механізм саморозвитку та освіти. Безперечно, основним умінням, яке повинна освоїти людина, ступаючи в доросле життя,– правильно розпоряджатися фінансами.
Зовсім не дитячі завдання постали перед учнями Прилуцької гімназії №1 ім. Г. Вороного під час тренінгу, що проходив 23 лютого 2019 року. Перед ними були поставлені такі проблеми: «Як розрахуватися за кредит і відкрити власну справу?», «Як забезпечити фінансову стабільність багатодітної родини на зарплату продавця-консультанта?» та інші.
Тренінг проходив у вигляді досить відомої нині гри «Cashflow» («Грошовий потік»), яка була розроблена американським «економічним гуру» Робертом Кийосакі. Саме ця гра і створила в нашій діловій мові новий термін – «грошовий потік». Новий вираз прийшов із арсеналу американських ділків. Англійський термін cash flow (грошовий потік) означає обсяг готівки, що проходить через ваші руки, яким ви можете розпоряджатися, а не просто зберігати його в банку. Нині й прилуцькі школярі змогли спробувати в ній власні навички, ерудицію, логіку та свій життєвий досвід.
Бажання запровадити цю гру вже давно виникало в депутата міської ради Артема Рожка. Крім цього, він взяв на себе всі витрати заради підвищення рівня грамотності старшокласників у сфері фінансів. Депутат зазначає: «Важливим є донести молодим людям, що необов’язково чекати, що держава надасть їм роботу та зарплату. Часто варто самим зробити крок назустріч успішному майбутньому: навчитися заробляти, спробувати відкрити власний бізнес і створити робочі місця».

Середа, Квт. 03 2019

Державною міграційною службою України в популярних месенджерах Viber і Telegram запущено новий електронний сервіс «ДМС_БОТ». В інтерактивному режимі можна отримати консультацію про оформлення всіх біометричних документів, які видає ДМС – ID-карта, закордонний паспорт, а також посвідки на постійне та тимчасове проживання для іноземців та осіб без громадянства.

Чат-бот поставить вам кілька запитань щодо індивідуальних умов оформлення документа, надасть консультацію, які саме документи потрібно мати з собою при оформленні в міграційній службі або Центрі надання адміністративних послуг (ЦНАПі), запише в чергу, перевірить документи, відслідкує статус оформлення документу та повідомить про результат.

Фото зі статті

Прогулюючись вулицями міста, кожен звертає увагу на його...
9 липня в сесійній залі міської ради відбувся перший випускний...
Напевно, всі люблять мультики, і діти, і дорослі. А, що коли...
Не знайдеться такої людини, яка не погодиться, що підтримка...
День Військово-Морських Сил Збройних Сил України – професійне...
Найколоритніше та найцікавіше свято, яким закінчується літній...
26 червня у виставковій залі Прилуцького краєзнавчого музею...
Щорічно, в останній тиждень червня, українці відзначають День...
Уже, напевне, усім відомо, що прилучани, особливо молодь, – великі...

Хто на сайті

Зараз 1887 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама