№ 16
17  квітня 2019 року

Міські новини

Міські новини (453)

Середа, Квт. 17 2019

Хто не мріяв про затишну оселю? Щоб не очікувати, коли вже вивезуть сміття, полагодять дах, зроблять хоч який-небудь ремонт, а отримувати справжні дії. Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, або ОСББ допоможе це зробити. Створене на основі права сумісної власності і, представляючи лише співвласників нерухомості, для самостійного вирішення ряду таких питань: яким чином буде здійснюватися обслуговування будинку, які будуть внески за його утримання? Ефективне використання коштів і контроль приводить до якісного та раціонального утримання будинку.
Для залучення громади Прилук до такого виду управління як ОСББ 10 квітня в сесійній залі міської ради відбувся семінар «Багатоквартирний будинок: основи енергоефективності» для керівників і представників ОСББ, ініціативних груп зі створення ОСББ, управителів. Захід було організовано в рамках проекту ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES) та програми «Енергоефективність в Україні». Під час перегляду презентації було зазначено всі переваги ОСББ та можливі аргументи до залучення співвласників багатоквартирного будинку до даного виду управління.
В Україні 34 000 000 жителів мешкають у багатоквартирних будинках, проте 70% житлового фонду є неефективними в сенсі енергозбереження, а до 40% усіх витрат становлять витрати в секторі ЖКХ. Для підтримки України в даній ситуації й було запроваджено проект ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES). Практика впровадження ОСББ є світовою й орієнтованою на громаду, а її впровадження на теренах України стане новим кроком у Європу.

Середа, Квт. 10 2019

7 квітня щорічно, починаючи з 1950 року, коли було засновано Всесвітню організацію охорони здоров’я в рамках ООН (ВООЗ), відзначають Всесвітній день здоров’я.
5 квітня студенти Прилуцького медичного училища вирішили агітувати прилучан до святкування цього дня. Мета акції – підкреслити важливість здоров’я кожної людини та людства в цілому. Не відсутність хвороб, а фізична, психологічна, соціальна гармонія людини, її доброзичливе ставлення як до інших людей, так і до навколишнього середовища – ось, що значить «здоров’я» в наш час. Кожен щорічний Всесвітній день здоров’я присвячений якій-небудь темі, в честь якої проводяться різні пропагандистські заходи, як і до цього дня, так і тривалий час після 7 квітня.
Метою студентів медичного училища була не тільки пропаганда здорового способу життя, а й звернення уваги населення на таку глобальну для України проблему як паління сухої трави. Щороку навесні та восени люди, спалюючи траву, вважають, що це йде на користь природі, але насправді це не так. Через спалювання сухолисту гине багато дрібних тварин, може виникнути велика пожежа, а також це забруднює атмосферу та псує родючий шар ґрунту.

Середа, Квт. 10 2019


У суспільстві вважається: вийшов на пенсію – усе, сиди та нічого не роби. Здавалося б, активного життя на пенсії не існує. Людей похилого віку не звикли бачити на народних гуляннях, в нічних закладах чи на диких рейвах разом із молоддю. Та чи варто весь вільний час проводити перед екраном телевізора чи за газетою або ж згадуючи власну молодість. Звісно, ні!

За підтримки МБК щовихідних відбуваються ретро-танці для людей старшого віку. Двері відкриті для всіх бажаючих, варто лише йти на звуки музики.
Так, 5 квітня відбувся вечір ретро-танців, який об’єднав людей старшого віку. Тих, кому за 50 зібралося чимало. Загальний настрій дійства був невимушеним, запальним і веселим. Старше покоління мало змогу відпочити від буденних сімейних турбот, зустрітися з однолітками, вдосталь натанцюватися, згадати юні роки та насолодитися не тільки композиціями заслужених класиків, але й сучасних музикантів, таких як DZIDZIO та інші.

Середа, Квт. 03 2019

31 березня відбулися вибори Президента України серед 39 кандидатів. Жодному з них не вдалося набрати більше 50% голосів. Трійку лідерів склали Володимир Зеленський, Петро Порошенко та Юлія Тимошенко. Остаточний результат підрахунку голосів ЦВК має оголосити протягом десяти днів (до 10 квітня), але не пізніше ніж на третій день із дня отримання всіх протоколів окружних виборчих комісій. Отже, вже зовсім скоро українцям доведеться зробити остаточний доленосний вибір для всієї країни. У другому турі виборів за пост Президента поборються незаперечний лідер першого туру голосування Володимир Зеленський та наразі чинний Президент України Петро Порошенко.

Середа, Квт. 03 2019

Вандалізм у нашому місті знаходить своє вираження в різних проявах, які з кожним роком модернізуються. Поширеними стали випадки побитих плафонів, викручених ламп, перевернутих бетонних смітників і поламаних лавок. Акти вандалізму вже давно набули масштабного характеру, але виявляється вище перераховане – це ще не все.
На сьогодні новими об’єктами нищення стали «вирваний із корінням» ліхтар у сквері Олега Кошового та залита фарбою меморіальна дошка ідеологу українського націоналізму Миколі Міхновському, встановлена на фасаді гімназії №1 імені Георгія Вороного. Із огляду наслідків, з’являються підстави стверджувати, що вандалізм у Прилуках – це вже норма. Але що штовхає окремих місцевих жителів на такі ганебні вчинки? Адже цю зону комфорту та затишку своїми руками створювали самі ж прилучани, вкладаючи в свою роботу не тільки гроші, силу та час, а й свою душу. Чому одні працюють, а інші – руйнують?

Середа, Квт. 03 2019

Як говориться в одній із пісень, школа ніколи не старіє. Минають роки, а вона не припиняє відчиняти перед першачками двері у світ знань. І в серцях тих, хто полишив її стіни, завжди зостається молодою…
22 березня Прилуцька ЗОШ І-ІІІ ступенів №13 імені Святителя Іоасафа Бєлгородського зустрічала гостей, котрі прибули на її 150-річний ювілей. Сюди прийшли ветерани педагогічної праці, випускники різних років, яких рідна школа запросила на добру й щиру розмову. Також виявили бажання розділити радість від незвичайної події почесні гості: депутати Прилуцької міської ради Владислав Кіча та Дмитро Пахомов, голова комітету самоорганізації населення Заудаївського мікрорайону Віра Коток, а також ієрей Спасо-Преображенського собору Сергій.
Під бурхливі оплески підводилися присутні в залі випускники, починаючи з тих, хто закінчив школу в 40-50-х роках минулого століття, і до останніх, минулорічних. Особливу увагу звернули на випускників 1998-го, адже саме тоді школа вперше вручила атестати про повну загальну середню освіту та випустила у світ перших дорослих пташенят – 11-класників.
Щиросердне спасибі рідному навчальному закладу від імені всіх його дітей висловила у своєму виступі випускниця Руслана Петрівна Циганко, яка 50 років тому закінчила школу №13 як Руслана Дементьєва.
Цікавою та змістовною була розповідь про історію навчального закладу учениці 10 класу Єлизавети Василики, переможниці міського та учасниці обласного етапу конкурсу-захисту науково-дослідних робіт Малої академії наук.

Фото зі статті

Навести порядок на вулицях Прилук покликаний весняний місячник...
18 квітня в малій залі міської ради відбулося засідання комісії з...
Бажаєте підвищити рівень ваших знань та ерудованості? Вам...
16 квітня в дитячій музичній школі імені Левка Ревуцького...
16 квітня в Прилуцькій міській бібліотеці для дітей імені Павла...
13 квітня в міському Будинку культури відбувся конкурс грації та...
З початком бойових дій на Сході України втрати серед захисників...
Порядок у місті починається з порядку в кожному дворі. Усі чудово...
Щороку 18 квітня в Україні відзначається День пам’яток історії...
21 квітня відбудеться другий тур виборів Президента України. На...

Хто на сайті

Зараз 1295 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама