№ 38
19  вересня  2018 року

Серце Заудаївського мікрорайону

  • Середа, Сер. 30 2017
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Заудаївський мікрорайон може по праву вважатися наймальовничішим куточком Прилук. Його серцем є єдиний у цьому досить великому мікрорайоні навчальний заклад – Прилуцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 13 імені Святителя Іоасафа Бєлгородського. Без неї Сорочинці були б сірими й сумними, адже ні для кого не секрет: саме діти наповнюють життям усе навколо.
Історія нашого навчального закладу сягає другої половини ХІХ століття. Заснований у 1868 році як церковно-парафіяльна школа при Миколаївській церкві, спочатку він мав 2 класні кімнати, де здобували освіту 90 учнів. Із 1917 року школа перетворилася на початкову, а в 1933-му було побудоване приміщення на нинішньому місці й вона стала семирічкою. Із часом кількість учнів збільшувалася, заклад розбудовувався, й у 1997 році його реорганізували в загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №13. У червні 2013 року їй присвоєно ім’я Святителя Іоасафа Бєлгородського.

Сьогодні діти навчаються в просторих, затишних, добре умебльованих класних кімнатах і кабінетах. Повністю забезпечене новими меблями приміщення для молодших класів. У 2016-2017 навчальному році зроблено теж багато. Зокрема, капітальний ремонт у трьох нав- чальних кабінетах, залі та їдальні початкової школи, замінено меблі в чотирьох кабінетах, встановлено 9 дверей, відремонтовано коридор центрального входу приміщення старшої школи. Завдяки благодійній допомозі тютюнової компанії для школи придбано 15 ноутбуків та мультимедійне обладнання.
Крім належного матеріального забезпечення, заклад має ще одну суттєву перевагу. Школа розташована в екологічно чистому, мальовничому куточку, її оточує лісопаркова зона, тож наші діти, на відміну від учнів, які навчаються в центрі міста, постійно дихають свіжим повітрям, а отже, стають здоровішими. Адміністрація закладу весь час приділяє значну увагу заходам, спрямованим на здоровий спосіб життя своїх вихованців. Традиційними є дні здоров’я, які проводяться в лісі, що неподалік від школи.
У навчальному закладі працюють 37 педагогів, із них – 5 учителів-методистів, 10 мають звання «старший учитель», 23 вчителі з вищою кваліфікаційною категорією, 6 учителів нагороджені знаком «Відмінник освіти», 1 – обласною премією ім. Софії Русової.


Навчаючи та виховуючи дітей, педагогічний колектив Прилуцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 13 дотримується розумного балансу між традицією та новаторством. Так, наш заклад єдиний у Чернігівській області почав роботу з впровадження інноваційної програми «Росток». Вона передбачає поглиблене вивчення предметів природничо-математичного циклу, екологізацію навчально-виховного процесу, активні форми та методи навчання, спрямовані на розвиток логічного мислення й підвищення компетентності школярів.
Наші учні охоче беруть участь у предметних олімпіадах, різноманітних конкурсах, турнірах, змаганнях. У цьому році випускники ЗОШ № 13 продемонстрували хороші знання при складанні зовнішнього незалежного оцінювання. За результатами ЗНО ми маємо 3 місце серед загальноосвітніх закладів міста (наказ № 245 управління освіти Прилуцької міської ради від 27 червня 2017 року).
Серед випускників нашого закладу немало видатних особистостей, відомих не лише на батьківщині. Це Володимир Бойко – народний артист України, соліст ансамблю ім. Григорія Верьовки; Юрій Вернигор – артист ансамблю ім. Григорія Верьовки; Юрій Антипенко – соліст ансамблю Збройних Сил України; Володимир Бойко – доктор технічних наук; брати Правдивці та Вакуленки – льотчики-випробувачі на теренах Радянського Союзу; спортсмени-біатлоністи: В’ячеслав Деркач – майстер спорту міжнародного класу, учасник чотирьох Олімпійських ігор, Руслан Мосціпан – майстер спорту з біатлону, Любов Лещенко – майстер спорту України з біатлону та інші. Їм підростає гідна зміна, адже серед учнів школи № 13 багато талановитих дітей.
Хоч наш навчальний заклад знаходиться на іншому боці тихоплинного Удаю і віддалений від центру, ми не стоїмо осторонь активного й бурхливого освітянського життя. Ми пишаємося рідною нам тринадцятою школою, нашим мікрорайоном і чудовими людьми, які тут мешкають.
У переддень нового навчального року щиро бажаємо нашим учням успіхів і сталого потягу до знань, а всім колегам – творчої наснаги, міцного здоров’я, натхнення й терпіння під час сіяння та жнив на нашій непростій освітянській ниві.

Адміністрація Прилуцької ЗОШ І-ІІІ ступенів №13 імені Святителя Іоасафа Бєлгородського

Прочитано 372 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Освіта
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

День 18 вересня 1943 року золотою сторінкою увійшов в історію міста...
Усі звикли до того, що День міста прилучани відзначали 18 вересня...
Упродовж вересня в Прилуках відбуватиметься справді унікальна...
ВСІ НА ЯРМАРОК!
За підсумками зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року кілька...
І знову до редакції звернулися жителі Прилук із хвилюючим...
Ранок 17 вересня прилучани розпочали з мирного мітингу під...
Сімдесят п’ята мирна осінь прийшла на Прилуччину. У погожі...
Шановні ветерани, дорогі прилучани! Щиро вітаю вас із 75-ю...
Дороги в Прилуках поступово змінюються, стають рівнішими,...

Хто на сайті

Зараз 1025 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама