Друкувати цю сторінку

Пташок викликаємо до рідного краю

Птахи – окраса природи, невтомні крилаті захисники полів, лісів, луків, садів! Вони вражають нас дивовижним оперенням, неперевершеним співом, надзвичайно далекими перельотами, своєю відданістю рідному краю.
Саме першого квітня 1906 року була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів. Уперше цей день, як масове дитяче свято, був проведений у Сполучених Штатах Америки у штаті Пенсільванія. В Україні відзначається з 1928 року як день зустрічі перелітних птахів. Щорічно виготовляються тисячі штучних гніздівель – шпаківень, дуплянок, синичників, опор під гнізда лелек, облаштовуються місця для диких водоплаваючих птахів.
Тому напередодні першого квітня в Прилуцькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №10 відбулося свято «Пташок викликаємо до рідного краю. Летіть дорогенькі на рідну земельку!» до Міжнародного дня птахів та Все- української акції «День зустрічі птахів».
Учні 1-4 класів поглибили знання про перелітних птахів нашої Батьківщини, навчилися розрізняти їх голоси та форми пташиних зграй, взяли участь у народних обрядах зустрічі птахів, послухали казки, легенди та повір’я про улюблених пернатих українського народу. Виготовили аплікації «Птахи прилетіли!» та «Птах щастя».
За ініціативи директора школи Правосуда О.М. підписано співпрацю з ДП «Прилуцьке лісове господарство». Хлопці школи, спільно з учителем трудового навчання Ковалем М.А., змайстрували 300 шпаківень і 15 годівничок та передали їх співробітникам ДП для розвішування по Прилуцьких лісах.


Участь у різноманітних заходах, конкурсах, святі та Всеукраїнській акції «День зустрічі птахів» надихнула мене на поетичні рядки:
«Біля годівнички»
Для маленької сестрички робить Петрик годівничку,
Щоб водились у дворі пишногруді снігурі.
Ось веселий горобець, прилетів клює хлібець,
А ворона Клара той хлібець украла.
Поглядають мудрим оком дві сороки білобоки,
«Підлітай до годівнички!» – радо цвірінькають синички.
Діти радіють, уявляють майбутніх мешканців пташиної оселі. Така благородна справа дарує величезний простір для творчості, концентрує увагу учнівської молоді на проблемах охорони, поширення й збільшення чисельності та видового різноманіття перелітних птахів. Це своєрідний заклик до усіх небайдужих громадян про допомогу птахам, адже, якщо ми збережемо птахів, то вони нам збережуть садки від комах і примножать врожаї овочів та фруктів.
Велика подяка учням, директору школи, співробітникам ДП «Прилуцьке лісове господарство», батькам та вчителям за допомогу в проведенні акції. Разом ми виховуємо добрих, чуйних, щирих людей.

Анна Зімбалевська, учениця 4 класу
Прилуцької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 10

Прочитано 410 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Освіта
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Останнє від Web-editor

Подібні матеріали