№ 28
10 липня 2019 року

Нова українська школа: головний біль для батьків чи вчителів?

  • Середа, Вер. 05 2018
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

У 2017 році 100 шкіл у різних регіонах України в рамках експерименту МОН перейшли на новий Державний стандарт початкової освіти – Нова українська школа. А вже з 1 вересня 2018 зміни запроваджені в усіх школах країни. Нова організація навчання, нові підручники, нові підходи та цінності. Досвідчені вчителі та сполохані батьки діляться своїми думками про навчання за іншими правилами.
Марина Сребродольська, менеджер із продажу:
– Позитивно відношусь до всього нового і до НУШ також. Головне, щоб дітям справді стало легше вчитися. Навчальний процес уже розпочався, але толком ще нічого не зрозуміло. Та все ж надіюся, що такі кардинальні зміни у сфері освіти тільки на краще.
Юлія Труш, вчитель української мови та літератури, зарубіжної літератури:
– До концепції НУШ відношуся позитивно, адже планується якісне вивчення іноземних мов. Учителю буде надано академічну свободу, а НУШ розкриватиме потенціал кожної дитини. Нові методи навчання у власній педагогічній співпраці з учнями вже й так використовую – це запровадження ІКТ (створення презентацій та проектів на різну тематику). У майбутньому збираюся працювати з електронними підручниками.


Марина Плужник, майстер манікюру:
– Акцент робитиметься на вміннях, а не знаннях. Дітей навчатимуть працювати в колективі й розуміти інших. Від нововведення не в захваті, але будемо старатися, щоб усе було добре. Головне, щоб вимоги до навчання не стали меншими, ніж були, адже на ігровому навчанні «далеко не заїдеш».
Ольга Якунько, вчитель англійської мови:
– До концепції Нової української школи відношуся негативно. Але використовувати нові методи навчання все ж таки мушу. Власний педагогічний досвід за новими правилами буду здобувати разом із учнями 1-го класу.
Валентина Яблонська, перукар:
– Основна реформа – захмарні зарплати для вчителів. А все інше реформі не підлягає – домашні завдання для батьків, реферати на роботі, бо дитина не встигає (адже пішла по репетиторах), щомісячні батьківські збори, бо постійно щось треба. На мою думку, ця программа налаштована не на навчання дітей, а для того, щоб нація ставала «тупішою».
Людмила Чорна, вчитель початкових класів:
– Офіційно домашні завдання першачкам не задають, але вчитель говорить обов’язково повторити вдома вивчений у класі матеріал: прочитати, пописати, закріпити. Старі стереотипии важко подолати, а нові умови прийняти. Життя диктує свої правила, до яких ми маємо адаптуватися. Можливо не так все й погано.
Тетяна Городник, пенсіонерка:
– Мій онук іде в перший клас. Цікаво, як все буде насправді, адже сучасні діти зовсім по-іншому сприймають інформацію. Сучасний світ диктує свої вимоги до суспільства. Зараз для того, щоб бути затребуваними, людям необхідно отримувати нові знання протягом усього життя.
З опитування можна побачити, що думки прилучан розділилися: вчителі підтримують такі зміни в освітянській ниві, як один із видів, батьки – намагаються адаптувати себе та своїх чад до нового навчального року, але загалом складається враження, що на такі рішучі зміни ми ще не готові.

Тетяна Пилипченко

Прочитано 655 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Освіта
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Не знайдеться такої людини, яка не погодиться, що підтримка...
День Військово-Морських Сил Збройних Сил України – професійне...
Найколоритніше та найцікавіше свято, яким закінчується літній...
26 червня у виставковій залі Прилуцького краєзнавчого музею...
Щорічно, в останній тиждень червня, українці відзначають День...
Уже, напевне, усім відомо, що прилучани, особливо молодь, – великі...
З 1 липня в Україні запрацював ринок електроенергії, ми отримали...
27 червня, напередодні Дня Конституції України, у сесійній залі...
30 червня до Дня молоді було відкрито новий дитячий майданчик...

Хто на сайті

Зараз 2019 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама