№ 50
12  грудня  2018 року

Чарує нас осіння ця краса!

  • Середа, Лист. 07 2018
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Багатьох нас із дитинства захоплювали краса та чарівні звуки рідної природи: чудові краєвиди, ніжний пташиний спів, шепіт трав. Барви та звуки злиті в єдину мелодію, яка зачіпає в наших душах потаємні струни. Але для збереження цієї краси слід докладати великих зусиль.
Ми, вихованці гуртка «Юні музеєзнавці» Прилуцької загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 10, вирішили на осінніх канікулах здійснити екскурсію за маршрутом: м. Прилуки – с. Сокиринці – с. Тростянець. Незвідані нами стежки покликали нас у дорогу. Подорож була вражаючою: високе осіннє небо, багряне листя дерев, золоте мереживо опалого листя, смарагдові килими озимини... Нас зачаровували казкові краєвиди рідної землі.
Перша наша зупинка – Сокиринський палацово-парковий комплекс – родове гніздо відомого козацько-старшинського роду Ґалаґанів, яке збереглося до нашого часу та є найбільш характерним прикладом палацово-маєткової архітектури Лівобережної України початку 19 століття.
Ми дізналися, що в палаці зберігалася надзвичайно цінна й цікава колекція – зібрання українських килимів, плахт, порцеляни й кришталю, коштовної козацької зброї, старовинних меблів із дорогоцінних порід дерев, картинна галерея творів відомих художників України, Росії, Західної Європи. Тут діяв кріпацький театр і хор. Через це Сокиринці колись називали «Українським Парнасом».
Сокиринський парк – це пам’ятка садово-паркового мистецтва державного значення. До складу паркової рослинності входить близько 40 порід.  Основним видом є дуб звичайний. Парк створювали на базі природної діброви. Разом із дубами тут ростуть клен гостролистий, в’язи, липа серцелиста, береза, берест, липа, тополя біла, граб, модрина, ялина, сосна звичайна та чорна, каштан. З чагарників найбільше таволги. Збереглися сторічні платан, три дерева західного буку. Найстаріше дерево парку – Шевченківський явір.  Вважається, що саме під цим явором були написані знамениті слова Шевченка «Тече вода з-під явора, яром на долину…». Та час летить і ми подорожуємо далі ...

 
Наступна наша зупинка –  дендрологічний парк «Тростянець»  –  перлина природи, створена й виплекана людьми. Ним захоплюються. Його відвідують – і вперше, і вдруге, і втретє, бо хіба стверджуватимеш, що знаєш Україну, якщо не бував у цьому чарівному куточку землі?  Ми – в захваті!!! Але все по черзі.
Тростянецький парк є найбільшим за площею дендрологічним парком в Україні, який зберігся в первісному вигляді. Він  заснований у 1830-х роках       І. М. Скоропадським (1804-1887). Цікаво, що посередині парку розташований Великий став, його довжина – 1,3 км і завширшки майже 100 м. Колись на цьому місці був звичайний струмок, який було штучно збільшено. Окраса ставку в парку – це білі й чорні лебеді, якими так полюбляють милуватися туристи й відвідувачі. Птахи абсолютно ручні, навчені вихоплювати їжу просто з рук відвідувачів
Тростянецький дендропарк – це справжній куточок раю на Чернігівщині. Багато хто неодноразово вже сюди приїздив, щоб насолодитися тишею та спокоєм природи в цьому краї. Це також чудовий відпочинок для вихідних із сім’єю!  Тут можна сфотографуватися біля химерного дерева з понад десятком стовбурів, побачити «шапку Мономаха», загадати бажання, сидячи на «лаві бажань», обійнятися з двохсотлітніми дубами, які додавали сили нашим предкам.

Так і линуть слова …
Де б не був я, ти в душі зі мною,
Ти для мене красоти взірець –
Величавий літом і зимою,
Серцю любий, рідний Тростянець!

Втомлені, але  щасливі ми повертаємося до рідного міста Прилуки.
Радимо всім відвідати ці чарівні місця!

Анна Юрченко
та Євгенія Трохимчук, вихованці гуртка «Юні краєзнавці» Прилуцької загальноосвітньої школи № 10

Прочитано 400 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Освіта
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

План новорічно-різдвяних заходів затверджено Ні для кого не...
Ми завжди готові прийти на допомогу та відповісти на питання, які...
Рік Собаки добігає кінця, але проблеми, які напряму стосуються...
На території міста Прилуки знаходиться більше, ніж півсотні...
ВИДАЙ ЮРІЙ - продавець продовольчих товарів, 3723 грн, тел....
УКРАЇНАПрилуцька міська радаЧернігівської області ВИКОНАВЧИЙ...
Шановні прилучани!Щиро вітаю вас із Міжнародним днем ...
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ ВИТЯГ ІЗ НАКАЗУвійськового...
Із кожним роком в Україні все більш актуальною стає проблема...
Не так давно мені випала нагода побувати на презентації Рейтингу...

Хто на сайті

Зараз 1527 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама